Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
12:10 “Mój Elektryk 2.0” już niebawem. Co się zmieni? 25.12 Alfa e-Parts poszerza ofertę o nowe produkty i przekracza 6500 pozycji w katalogu 24.12 Rynek samochodów elektrycznych w Polsce: szanse i wyzwania dla dealerów 24.12 “Kodeks Dobrej Komunikacji”: nowy pomysł marki FORVIA. To odpowiedź na zmiany na rynku pracy. 24.12 Niemiecka Nagroda Przyszłości dla twórców rewolucyjnej technologii Digital Light

Tłumiki

Przepływ powietrza zbyt niski lub zbyt wysoki

Świeci się lampka kontrolna silnika. Czy przyczyną jest czujnik przepływu powietrza? Masa powietrza jest za duża lub za mała? Albo być może sklejony jest zawór EGR? Znajdziesz tu możliwe przyczyny.

“Regenerowane konwertery lepsze od oryginalnych” – wywiad z firmą MVS

Regeneracja części samochodowych jest dobrym sposobem na ograniczenie kosztów naprawy. Wśród elementów, którym warto dać drugie życie, na pewno znajdują się konwertery skrzyń biegów. O sposobach serwisowania i napraw skrzyń biegów rozmawiamy z Pawłem Gancarczykiem, właścicielem firmy MVS.

Koła dwumasowe Valeo VBLADE

Przy opracowywaniu konstrukcji nowego koła dwumasowego Valeo VBLADE zgłoszono łącznie aż 80 patentów na projekt, komponenty, mechanizmy i technologię.

Przyszłość olejów silnikowych w erze e-mobilności

W obliczu konieczności spełnienia nowych docelowych wartości emisji spalin dla pojazdów osobowych, dostawczych, jak i ciężarowych producenci decydują się na elektryfikację układu napędowego. Zwolennicy e-mobilności uważają, że nadszedł czas na odejście od paliw kopalnych. Rodzi to obawy producentów środków smarnych, co do przyszłości olejów silnikowych.

Narodowy program elektrospójności

W Brukseli waży się przyszłość europejskiego, w tym polskiego przemysłu motoryzacyjnego. Jeśli uchwalone zostaną regulacje w najbardziej restrykcyjnej wersji, nasz przemysł motoryzacyjny zostanie trafiony klimatyczną torpedą i zacznie nabierać wody. Wprowadzona na siłę elektromobilność spowoduje bowiem, że fabryki, które wytwarzają części związane z silnikami spalinowymi (od tłoków po tłumiki) zaczną tracić rynek zbytu, a ich […]

Produkt miesiąca Liqui Moly

Ceramika coraz częściej trafia pod maski samochodów. Cząstki ceramiczne można znaleźć już w oleju z dodatkiem Ceratec nr 7181, w pastach do zabezpieczania lakieru, ale i w środkach serwisowych. Smary na bazie ceramiki charakteryzują się bardzo dużą odpornością na wysokie temperatury, wilgoć i działanie dużych nacisków.

Tłumiki to najważniejsze elementy w układzie wydechowym pojazdu spalinowego, które nie są obecne w samochodach elektrycznych. Ich celem jest redukcja hałasu, powstającego podczas pracy silnika. Wymiana i naprawa tłumików to chleb powszedni większości warsztatów. W naturalny sposób elementy te ulegają zużyciu lub uszkodzeniom podczas normalnej eksploatacji samochodów. Najczęściej wymieniany w warsztatach jest tłumik końcowy, ale i tłumik środkowy czy przedni są narażone na zużycie. Wielu kierowców decyduje się zamontować w swoim aucie tłumik sportowy. Więcej o tłumikach w pojazdach przeczytasz w artykułach w tej kategorii.