Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
11:35 Słaba rentowność, azjatycka konkurencja – czy europejska motoryzacja stoi na krawędzi? 11:08 Na rynek trafiły retrofilty LED zaprojektowane z myślą o samochodach klasycznych 08:44 Nowe adaptery w ofercie Ravenol 28.05 Nadeszła “moda” na regenerację – relacja z fabryki Valeo w Czechowicach-Dziedzicach 28.05 EV Experience – nowy rekord na zlocie aut elektrycznych

Katalizator

Filtr cząstek stałych – historia i działanie

Od czasów wprowadzenia pierwszego filtra cząstek stałych do masowo produkowanych samochodów minęły już ponad 22 lata. W tym czasie urządzenie to wzbudzało mieszane uczucia zarówno wśród serwisantów, jak i właścicieli aut. W międzyczasie stało się ono również obowiązkowym elementem wyposażenia samochodów spalinowych. Nie ma więc możliwości zakupu nowego auta z silnikiem diesla, które by go […]

NTK Vehicle Electronics wprowadza 35 nowych szerokopasmowych czujników tlenu

Niterra – firma specjalizująca się w dziedzinie zapłonu i elektroniki samochodowej, wprowadza do swojej oferty 35 czujników tlenu NTK Vehicle Electronics. Te najnowsze produkty należą do grupy liniowych czujników szerokopasmowych.

Mandat za zbyt głośny układ wydechowy. Jakie konsekwencje może ponieść kierowca?

Prawidłowo działający układ wydechowy w samochodzie to gwarancja bezpiecznej i komfortowej jazdy w każdych warunkach. Jeżeli jednak słychać niepokojące, głośne dźwięki z rury wydechowej to nie powinno się tego bagatelizować. Szczególną uwagę powinni zwrócić kierowcy swoich pojazdów, ponieważ mogą ich czekać srogie mandaty.

Motor Clean – nowa płukanka od Liqui Moly

Motor Clean to uniwersalna płukanka silnika do silników diesla i benzynowych. Produkt rozpuszcza nagar i szlam, a następnie w bezpieczny sposób usuwa je z wnętrza silnika podczas spuszczania zużytego oleju.

Układy wtrysku paliwa – omówienie głównych typów

W długiej historii silników spalinowych badacze nie ustawali w wysiłkach, aby wynaleźć sposób jak najbardziej efektywnego mieszania benzyny i powietrza, który zapewni możliwie najwyższą moc wyjściową i całkowite spalanie.

Konwerter katalityczny czyli popularny katalizator – Jak działa i dlaczego jest niebędny?

Procesy wytwarzania energii w silnikach spalinowych nie odbywają się w idealnych warunkach. Z rury wydechowej do atmosfery uwalniane są produkty spalania, które nie wpływają korzystnie na nasze środowisko. Uświadomiono sobie ten fakt stosunkowo wcześnie, ale rozwiązania zaczęto szukać dopiero wtedy, gdy jego szkodliwe skutki dały się odczuć na własnej skórze z powodu dużej liczby samochodów. […]

MotoFocus TV: Czujniki silnika – ich rodzaje, objawy awarii, wymiana i kierunek rozwoju

Katalizatory, EGRy, EGTSy i inne podzespoły odpowiadające za kontrolę emisji spalin przez spalinowe silniki samochodów są tematem najnowszego odcinka naszego cyklu. Gościem Witolda Hańczki jest Dawid Pauszek z firmy Niterra. W trakcie nagrania wyjaśniamy także, czym jest wspomniana Niterra i czy jest to nowy gracz na rynku motoryzacyjnym?

Nowa grupa produktowa w ofercie SKV

Marka SKV prężnie rozwija swoją ofertę i wprowadza nową grupę asortymentową jaką są katalizatory/ filtry DPF.

Ciała obce w zaworze recyrkulacji spalin – skąd się biorą [Film]

Nierówna praca jednostki, której towarzyszą szarpnięcia oraz spadek osiągów, mogą być efektem ciała obcego w zaworze recyrkulacji spalin. Jeżeli w sterowniku zapisane są błędy P1444 i P16786, to poszukiwania rozwiązania problemu należy zacząć właśnie od zaworu EGR. Firma Motoservice Group przygotowała film instruktażowy, który pokazuje, w jaki sposób uporać się z taką sytuacją.

Katalizator jest swego rodzaju ewenementem na rynku części zamiennych. Często jest bowiem wart więcej niż… samochód, w którym jest użytkowany. Warto jednak pamiętać, że nim element ten trafi na skup katalizatorów, pojazd powinien zostać zezłomowany – jazda bez sprawnego katalizatora jest bowiem nielegalna. Zadaniem katalizatora jest wychwytywanie i neutralizowanie szkodliwych związków chemicznych, obecnych w spalinach. Z tego powodu posiada metalowy lub ceramiczny wkład o strukturze plastra miodu, pożądany przez osoby prowadzące skupy. W przypadku tego elementu cennik napraw jest mało przyjazny dla kieszeni. Co zatem zrobić, kiedy katalizator ulegnie awarii? Między innymi o tym piszemy w artykułach z tej kategorii. Dowiesz się tu także, gdzie szukać katalizatorów na rynku wtórnym.