Menu

Termostaty

NRF przedstawia nowa grupę produktów – termostaty

Termostaty NRF są projektowane i produkowane zgodnie ze specyfikacjami OE. W rezultacie termostaty NRF pasują i działają jak oryginalna część. Prawie wszystkie termostaty NRF posiadają EASY FIT, oznacza to że są one dostarczane z odpowiednią uszczelką. Gwarantuje to dopasowanie i szybką wymianę części.

Przyczyny awarii pompy wody

Okres upałów w sezonie letnim to nie lada sprawdzian dla pompy cieczy chłodzącej, która musi utrzymać jednostkę napędową w odpowiedniej temperaturze pracy, jednocześnie zmagając się z wysoką temperaturą zewnętrzną. Tym samym jej awaria będzie natychmiastowo odczuwalna, wysyłając wskaźnik temperatury wody w górną granicę. W tym momencie koszty serwisu rosną z każdą minutą dalszej jazdy.

Początki i przyszłość filtracji kabinowej cz. 1

Od braku filtra – po wymianę 2 razy do roku, od przecierania gąbką szyby – po zaawansowane systemy filtracji i klimatyzacji – czy zastanawiasz się czasem skąd się wzięła filtracja kabinowa?

Nowości w ofercie Dr. Motor Automotive

Tym razem ponad 20 nowych referencji uszczelek pod głowicę. Producent poszerza ofertę o nowe elementy układu wtryskowego takie jak: uchwyty i śruby wtryskiwacza. Rośnie również oferta pokryw zaworów silnika wraz z elementami naprawczymi.

Pompy cieczy w zestawie z termostatem w ofercie HEPU® Germany

Firma HEPU® wprowadza do swojej oferty szeroki asortyment pomp cieczy w zestawie z termostatem.

Zarządzanie ciepłem. Od powietrza po chiller – szkolenie online dla Czytelników MotoFocus.pl

Nasze nowe szkolenie motoryzacyjne online dotyczy zarządzania ciepłem. Poprowadził je ekspert techniczny firmy MAHLE, Grzegorz Jurczuk.

Serwis układu chłodzenia – utarte schematy kontra współczesne pojazdy

Bezpowrotnie minęły już czasy niezniszczalnych samochodów. We współczesnych autach producenci często nie przewidują naprawy głównej. Mała pojemność skokowa, wysoka moc z każdego litra pojemności, turbinki, turbiny i kompresory łączone w różnych konfiguracjach, a to wszystko zalane olejem 0w20 i wskazaniem jego wymiany co 30 tysięcy kilometrów, narażają na zerwanie filmu olejowego przy nawet niewielkim punktowym […]

Termostat to niewielkie i nieskomplikowane urządzenie, które pełni jednak bardzo ważną funkcję w pojeździe. Termostat reguluje przepływ płynu chłodniczego, mając bezpośredni wpływ na temperaturę pracy silnika. Usterki termostatu bywają niebezpieczne dla jednostki napędowej i w skrajnych wypadkach mogąc powodować jej przegrzanie. Właśnie dlatego prawidłowa i szybka diagnostyka awarii termostatu jest bardzo istotna. Wymiana termostatu z reguły nie jest trudnym procesem, zdarzają się jednak wyjątki od tej reguły.