Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
16:00 Czy ekologiczny samochód przyszłości zrobiony będzie z konopi? Reintrodukcja marihuany w przemyśle motoryzacyjnym. 15:45 Ważne zmiany w prawie zostały odwołane! Co z podatkiem od aut spalinowych? 14:15 Montaż DKZ w Audi krok po kroku [FILM] 12:06 Jak działają inteligentne pasy bezpieczeństwa? [FILM] 02.07 Wielka Wyprawa Maluchów już na starcie! Wyruszy spod Pałacu Kultury i Nauki.

Ankiety

Barometr rynku: wypełnij krótką ankietę i odbierz raport

Odpowiedz na kilka pytań o pierwszy kwartał bieżącego roku w Twoim warsztacie. Jeżeli zechcesz, po zakończeniu badania otrzymasz mailowo podsumowanie wyników ankiety.

Dostajesz 40 tys. do wydania na swój warsztat. Co robisz?

Do tego, że w warsztat samochodowy należy nieustannie inwestować, aby nie odstawać od konkurencji nie trzeba nikogo przekonywać. W codziennym życiu teoria nie zawsze jednak spotyka się z praktyką. W naszej nowej ankiecie pytamy o inwestycyjne preferencje naszych Czytelników.

Bieżące zagrożenia dla warsztatów – ankieta

Zamknięta telematyka, split payment, działalność szarej strefy… Te i inne kwestie mogą mieć znaczny wpływ na rozwój branży napraw samochodowych. Które z nich uważasz za ważne i znaczące, a których nie traktujesz jako zagrożenie? Wyraź swoje zdanie w ankiecie przygotowanej z inicjatywy Grupy Roboczej ds. Warsztatowych działającej w ramach SDCM.

Branża ma problem z opóźnieniami w płatnościach. Wyniki ankiety.

Producenci, dystrybutorzy części, jak i mechanicy, zgodnie twierdzą, że liczba opóźnień w płatnościach wobec ich firm wzrosła w ostatnich latach. Większość przynajmniej raz doświadczyła z tego powodu dotkliwego pogorszenia płynności finansowej.

Ile zarabia mechanik samochodowy? Ankieta.

To jeden z tematów, o których nikt nie mówi głośno, ale interesują każdego. Wypełnij anonimowo naszą ankietę i odbierz bezpłatny raport z opracowaniem wyników, dzięki któremu porównasz swoje zarobki z innymi mechanikami.

Czy opóźnienia w płatnościach to realny problem branży? Ankieta.

Opóźnienia w spływie należności wpędziły w tarapaty niejedną firmę. Niestety jednak, sprzedaż bądź świadczenie usług z odroczonym terminem płatności to dziś standard. Analizy polskiego rynku wskazują, że pomimo dość dużego wzrostu gospodarczego w 2018 r., liczba opóźnień płatności wzrosła. Czy tak samo było w branży motoryzacyjnej? Pytamy o to w naszej ankiecie.

Wypełnij warsztatową ankietę i odbierz podsumowanie za darmo Warto przeczytać

Wypełnij warsztatową ankietę i odbierz podsumowanie za darmo

Odpowiedz na kilka pytań dotyczących podsumowania minionego roku, ogrzewania i gospodarowania odpadami w Twoim warsztacie. Wyniki badania otrzymasz bezpłatnie drogą mailową.

Zwroty części do hurtowni – ankieta

Hurtownie części motoryzacyjnych zabiegają o klientów nie tylko poprzez korzystne ceny i dostępność produktów. Jednym z dodatkowych profitów dla warsztatów, rzadko spotykanym na innych rynkach niż polski, jest darmowa dostawa oraz zwrot niewykorzystanych produktów. Czy mechanicy chętnie korzystają z tego udogodnienia i co o nim sądzą? Zachęcamy do udziału w naszej ankiecie.

Polacy kupują samochody… coraz odpowiedzialniej

Wyniki sondażu, który przeprowadziliśmy wspólnie z firmą OTOMOTO wskazują, że statystyczny Polak po zakupie samochodu z rynku wtórnego, planuje zadbać o jego stan techniczny. Zamierza także serwisować swoje auto w warsztacie niezależnym.

Co Twój warsztat robi z odpadami? Ankieta. Warto przeczytać

Co Twój warsztat robi z odpadami? Ankieta.

Prowadzenie firmy zgodnie z zasadami dotyczącymi ochrony środowiska to spore wyzwanie. W naszej nowej ankiecie pytamy, w jaki sposób właściciele warsztatów gospodarują odpadami?

W obecnych czasach ochrona środowiska naturalnego jest jednym z priorytetów branży motoryzacyjnej. W osiąganiu celów ekologicznych pomaga stosowanie części regenerowanych. Poddane profesjonalnej regeneracji podzespoły są produktami pełnowartościowymi, które mogą być bezpiecznie użytkowane w samochodzie. Regeneracja to oszczędność kluczowych surowców oraz energii niezbędnej do ich pozyskania i obróbki. W naszym kraju najczęściej regenerowane są części takie jak zaciski hamulcowe, turbosprężarki, sprzęgła, filtry DPF, przekładnie kierownicze czy piasty kół. Więcej informacji na temat regeneracji części można znaleźć w powyższych artykułach.