Nowa wyważarka megaspin w ofercie Best Products

12 kwietnia 2018, 9:59

W ofercie firmy Hofmann Megaplan GmbH oraz jej polskiego dystrybutora Best Products z Poznania pojawiła się nowa automatyczna wyważarka megaspin 3000P będąca rozwinięciem znanego już wcześniej modelu megaspin 2000P.

Podobnie jak jej poprzedniczka umożliwia bezdotykowy automatyczny pomiar parametrów koła wraz z analizą stożkowatości opony i jej bieżnika dzięki zastosowaniu technologii laserowej i czujników ultradźwiękowych. Wyniki pomiarów można wydrukować na dołączonej drukarce. Standardowym wyposażeniem jest pneumatyczny uchwyt koła, który zapewnia mocowanie felgi do elementu centrującego zawsze z tą samą siłą.

W maszynie tej zastosowany został ten sam system czujników niewywagi ISS, który producent montuje w wyważarkach przemysłowych, gdzie precyzja jest absolutnie niezbędna. Opcjonalny pneumatyczny podnośnik koła ZeroWeight (opcja) umożliwia bezwysiłkowe założenie koła na wale i dokładne wycentrowanie koła. Wszystkie wyważarki nowej generacji umożliwiają wyważanie bez późniejszego pomiaru kontrolnego (NO CHECK SPIN): dwa laserowe punkty pokazują dokładną pozycję wklejenia ciężarków. Dla kół średniej wielkości cykl pomiarowy to mniej niż 5 sekund. Ledowe oświetlenie rozświetla wnętrze koła ułatwia operatorowi wyczyszczenie felgi w miejscach do wklejenia ciężarków i ułatwiając samo przyklejenie ciężarka. Eliminuje to konieczność poprawiania pozycji ciężarków.

Jedną z ciekawszych nowych funkcji megaspin 3000P jest wyważanie jednociężarkowe (One Weight Balancing), gdzie dzięki wskazywaniu pojedynczej płaszczyzny niewywagi zamiast dwóch, system OWB umożliwia zaoszczędzenie 30% czasu wyważania dla 70% kół. Funkcja ta realizuje również automatyczne obliczanie tolerancji niewywagi resztkowej dla każdego koła. OWB jest rewolucyjnym krokiem w przyszłość w wyważaniu kół. Jest proste, szybkie i bardzo precyzyjne.

Wyważarka megaspin 3000P to propozycja z wyższej półki przy zachowaniu atrakcyjnej ceny, podobnie jak w przypadku pozostałych maszyn tego producenta. Więcej szczegółów i parametry maszyny można znaleźć na stronie: www.hofmann-megaplan.pl

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Adamw, 12 kwietnia 2018, 12:22 0 0

A ktoś zna wywarzarki

Odpowiedz

Adamw, 12 kwietnia 2018, 12:23 0 0

A ktoś zna wyważarki ATS?

Odpowiedz

Astonbalt, 20 kwietnia 2018, 8:57 0 0

Taaa, chińskie maszyny. Kiepsko z serwisem i częściami

Odpowiedz

krla, 11 maja 2018, 7:58 0 0

Kolejna chińska twórczość na naszym rynku. Niektórzy dają się nabrać na pierwszy człon nazwy i potem żałują..

Odpowiedz