NORTEC – podnośniki dla profesjonalistów

14 maja 2014, 23:32

Oferta urządzeń warsztatowych marki Nortec jest szeroka i obejmuje urządzenia przeznaczone do obsługi pojazdów osobowych i ciężarowych w tym również autobusów i maszyn rolniczych.

Przegląd oferty podnośników Nortec

Urządzenia warsztatowe francuskiej marki Nortec cieszą się dużym zainteresowaniem profesjonalistów, ponieważ: oferta jest kompletna i dostępna na terenie całej Polski poprzez sieć dystrybucji. Podkreślić należy również, na terenie całego kraju zapewnione jest doradztwo techniczne i serwis. Dodatkowym atutem jest fakt, że cena urządzeń jest atrakcyjna w stosunku do ich jakości. Urządzenia Nortec pracują w licznych polskich serwisach warsztatowych od ponad 8-miu lat.

W dzisiejszym artykule przedstawiamy przegląd oferty podnośników Nortec, których oferta składa się z podnośników dwukolumnowych, jak również w standardzie przystosowanych do geometrii podnośników czterokolumnowych i nożycowych.

Podstawowym podnośnikiem, najczęściej używanym w warsztacie samochodowym jest podnośnik dwukolumnowy PD 4000.  Jest on podnośnikiem elektrohydraulicznym, opuszczanym elektrycznie o udźwigu 4 ton, posiada asymetryczne ramiona teleskopowe. W celu możliwości obsługi przez to urządzenie samochodów o wyższym nadwoziu należy skorzystać z opcji adapterów wysokości (210 mm). Do obsługi busów zastosowanie znajduje PD5000, którego najważniejszą cechą różniącą od poprzednika jest wyższy udźwig: 5 ton.

W przypadku posiadania większej ilości miejsca w warsztacie i chęci dokonywania szerszego wachlarza napraw, w tym geometrii, warto rozważyć zakup podnośnika czterokolumnowego lub nożycowego. Oba te typy podnośników marki Nortec z serii G w wersji standardowej zaprojektowane zostały do pomiaru geometrii kół samochodów osobowych.

Elektrohydrauliczne, czterokolumnowe  podnośniki Nortec posiadają  zabezpieczenia na wypadek wycieku lub przeciążenia, wyłącznik bezpieczeństwa i mechaniczne blokady ustalonej wysokości pracy. Ważnym atutem tych podnośników jest fakt, że rolkowe płyty rozprężne i wybrania pod obrotnice występują w standardzie. Opcją natomiast jest hydrauliczny dźwignik osi w wersji ręcznej i pneumatycznej. Czterokolumnowe podnośniki Nortec występują w dwóch wersjach PO350G o udźwigu 3,5 tony i długości platform 4 280 mm i PO550G o udźwigu 5,5 tony i długości platform 5 190 mm.

Podnośniki nożycowe Nortec posiadają sterowanie napięciem 24 V ze skrzynki kontrolnej, zabezpieczenia na wypadek wycieku oleju lub przeciążenia, mechaniczne blokady wysokości pracy.
W podnośnikach wbudowane są fotokomórkowe urządzenia synchronizujące, alarm opuszczania i wyłącznik bezpieczeństwa. Dużą zaletą tych urządzeń jest fakt, że podprogowy podnośnik nożycowy występuje w standardowej wersji. Nożycowe podnośniki Nortec występują w dwóch wersjach PN350GP o udźwigu 3,5 tony i długości platform 4 000 mm i PN550GP o udźwigu 5,5 tony i długości platform 5 030 mm.

Podnośniki Nortec jak również wszystkie urządzenia Nortec posiadają wszelkie dopuszczenia i certyfikaty niezbędne w Polsce i Europie, co w przypadku podnośników ze względu na utrzymanie właściwego poziomu bezpieczeństwa bardzo istotne.

Pełna oferta profesjonalnych urządzeń warsztatowych marki Nortec znajduje się na stronie www.nortec.com.pl

Opublikowane przez: Redakcja
Artykuł sponsorowany Nortec

Dowiedz się więcej

Szach czy mat? Geometria Nortec.
Szach czy mat? Geometria Nortec.

Urządzenie do badania geometrii zawieszenia pojazdów Nortec Geomaster3D przy wykorzystaniu wysokiej jakości kamer wideo i tarcz z precyzyjnie naniesioną siatką biało-czarnych pól, pozwala na szybki i powtarzalny pomiar przy minimalnym zaangażowaniu przestrzeni i zasobów. Nortec Geomaster3D Z technicznego punktu widzenia pomiar odbywa się w oparciu o efekt perspektywy. Wokół kamer wideo o dużej rozdzielczości, umieszczonych […]

Nowy model wyważarki w ofercie Nortec
Nowy model wyważarki w ofercie Nortec

W ofercie marki Nortec na uwagę zasługuje nowy model wyważarki do kół samochodów osobowych i dostawczych Nortec WO50. Nortec WO50 to urządzenie, które ma w przystępnej cenie zapewnić pełną automatykę w zakresie wprowadzania parametrów ważonego koła (odległość, średnica, szerokość obręczy) oraz dać rękojmię optymalnego wyposażenia standardowego. Uzupełnieniem tak skonfigurowanego modelu jest laserowy wskaźnik miejsca przyłożenia […]

Nowy podnośnik w ofercie marki Nortec
Nowy podnośnik w ofercie marki Nortec

W gamie urządzeń warsztatowych marki Nortec pojawił się nowy model podnośnika premium – PD4500. Jest on dedykowany do obsługi aut dostawczych, małych busów i aut o napędzie na cztery koła. PD4500 charakteryzuje się wysokim udźwigiem (4,5 tony), szerokim zakresem ramion (2 częściowe krótkie ramiona 876-1472mm i 3 częściowe długie ramiona 680-1480mm).  Umożliwia to bezpieczne podnoszenie […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 15 maja 2014, 20:44 0 0

jedyna firma co ma dostany 4 kolumnowy podnośnik dostępny od reki a nie ściemniają jak inni ze juz maja ale nie maja i kaza czekac 100% polecam !

Odpowiedz

Jonasz, 31 marca 2017, 9:27 1 0

mam podnosnik 2kolumnowy i pare innych sprzetow nortec i przyznam, ze chyba najlepsza marka sprzetu warsztatowego na rynku.

Odpowiedz

Hubert, 21 stycznia 2019, 10:07 0 0

Nie polecam ! Zakupiłem wywazarke i montazownice tej firmy... Kontakt z serwisem bardzo słaby dostęp części zamiennych tragiczny

Odpowiedz