Warszawa motoryzacyjną stolicą Europy – Kongres FIGIEFA i SDCM

4 października 2011, 10:07

29 września 2011r. w Warszawie odbyła się VI konferencja SDCM. W tym roku wydarzenie to miało szczególny, międzynarodowy charakter, ponieważ po raz pierwszy w Polsce odbył się również Kongres europejskiej organizacji FIGIEFA.

 

Przyzwyczailiśmy się już, że spotkania organizowane przez Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych zawsze przewidują bardzo ciekawy program merytoryczny, nie inaczej było w tym roku.

Wśród tegorocznych prelegentów wystąpił gość specjalny kongresu, przedstawiciel Komisji Europejskiej – Philippe Jean. Nie zabrakło również przedstawicieli polskiego rządu, reprezentowanego między innymi przez Panią Minister Grażynę Henclewską, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki, która podczas swojego wystąpienia podkreślała wkład niezależnego rynku motoryzacyjnego w rozwój polskiej gospodarki i tworzenie nowych miejsc pracy. Warto przypomnieć, że dzięki SDCM, Pani Minister Henclewska miała okazję z bliska przyjrzeć się funkcjonowaniu motoryzacyjnego aftermerketu w Polsce, podczas wizyt w fabryce niezależnego producenta części i u niezależnego Dystrybutora.

Z okazji Kongresu, europosłanki Małgorzata Handzlik i Lidia Geringer de Oedenberg, które nie mogły osobiście stawić się w Warszawie przygotowały dla uczestników spotkania specjalne nagrania wideo.

Wśród pozostałych zagranicznych gości Kongresu, swoje prezentacje przedstawili także: Prezes stowarzyszenia FEDA  – Michel Vilette, sekretarz generalna FIGIEFA – Sylvia Gotzen, przedstawiciel firmy konsultingowej autoPolis – John Wormald.

Nie zabrakło również paneli dyskusyjnych oraz wystąpień przedstawicieli polskiego niezależnego rynku motoryzacyjnego. Tradycyjnie już, duże zainteresowanie wzbudziła prezentacja Alfreda Franke na temat prognoz wyników Dystrybutorów i Producentów po trzech pierwszych kwartałach 2011r. Z podsumowaniem tym mogą się Państwo zapoznać czytając artykuł w dziale Raporty

Po trzech latach obowiązywania Klauzuli Napraw w Polsce przyszedł czas na podsumowanie tego korzystnego dla konkurencyjności rozwiązania prawnego. Swoje wnioski podczas wspólnej prezentacji przedstawili Prezesi firm Polcar i Inter Cars SA – Andrzej Senkowski i Robert Kierzek.

W dyskusję podczas paneli duży wkład wniósł pan Bogumił Papierniok, ekspert grupy CARS21, na co dzień Dyrektor Zarządzający Moto-Profil Sp. z.o.o.

Słowa uznania, za sprawne poprowadzenie Kongresu należą się także panu Jarosławowi Danelowi z firmy Tenneco.

Podczas Kongresu nasza redakcja nagrywała materiał wideo do programu MotoFocus TV, dlatego w najbliższym czasie mogą Państwo spodziewać się wideo-relacji z tego wydarzenia.

Prezentacje przedstawione podczas Kongresu można pobrać pod adresem
www.moto-konferencja.plhttps://www.moto-konferencja.plhttps://www.moto-konferencja.pl/program.html


Zapraszamy także do przeczytania oficjalnego komunikatu prasowego SDCM, w którym znajdą Państwo więcej informacji na temat wystąpień podczas Kongresu.

 

Opublikowane przez: Redakcja

Dowiedz się więcej

Kongres FIGIEFA i SDCM
Kongres FIGIEFA i SDCM

29 września 2011 w Warszawie spotkali się przedstawiciele Komisji Europejskiej i polskiego rządu, reprezentanci niezależnych producentów i dystrybutorów części motoryzacyjnych oraz szefowie organizacji zrzeszających dystrybutorów części samochodowych z krajów członkowskich Unii Europejskiej, by wspólnie rozmawiać o branży motoryzacyjnej i jej przyszłości. Tego dnia Warszawa stała się motoryzacyjną stolicą Europy. Kongres FIGIEFA po raz pierwszy odbył […]

„Wraki na drogach” – prawda czy mit?
„Wraki na drogach” – prawda czy mit?

Czy faktycznie polskie drogi to jedno wielkie muzeum techniki motoryzacyjnej? Czy można wierzyć publikacjom medialnym, które twierdzą, że Polacy jeżdżą samochodami w średnim wieku 15,5 lat, czy też może zawodzi sposób wyliczenia tej średniej? Zacznijmy od spojrzenia na drogi i ulice – prosty eksperyment może wykonać przecież każdy. Zatrzymując się przed światłami, wystarczy rozejrzeć się […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!