Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
22.11 Niespodziewane zmiany w “koszyku inflacyjnym” części samochodowych. Z czego wynikają? 22.11 5 typowych błędów – podczas wymiany świec zapłonowych 22.11 Za nami XIX Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego 22.11 Szkolenie online: “MAHLE – warsztat przyszłości” 21.11 Hankook kupuje koreańskiego producenta części samochodowych

Technika

Koła pasowe: czemu się psują, na co zwracać uwagę?

Patrząc na elementy silnika, które odgrywają decydującą rolę, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na koła pasowe. Podczas pracy silnika, zapłon jednego cylindra prowadzi do rozpędzenia wału korbowego w bardzo krótkim czasie. W tym samym momencie jest on spowalniany, gdy w następnym cylindrze dochodzi do kompresji mieszaniny powietrza i paliwa potrzebnej do następnego zapłonu.

Peugeot 207 – stukanie przy ruszaniu

Firma Autodata prowadzi poradnik Autodocta, w którym przedstawia rozwiązania często spotykanych, acz trudnych w diagnostyce problemów motoryzacyjnych. Tym razem specjaliści diagnozują przypadłość Peugeota 207.

Nadmierny hałas dobiegający z alternatora – przyczyny i możliwe rozwiązania

Alternator, w najprostszym ujęciu, to prądnica prądu przemiennego, która służy do zmiany energii mechanicznej w prąd przemienny. Prąd w alternatorze wytwarzany jest w nieruchomych uzwojeniach stojana poprzez wirujące pole magnetyczne wirnika. Produkt stosowany jest powszechnie jako źródło prądu w pojazdach mechanicznych, gdzie ładuje akumulator.

Opel Astra: odgłos grzechotu przy prędkości powyżej 80 km/h

Firma Autodata prowadzi poradnik Autodocta, w którym przedstawia rozwiązania często spotykanych, acz trudnych w diagnostyce problemów motoryzacyjnych. Dziś specjaliści firmy zmierzyli się z problemem Opla Astry, z którego przy wyższych prędkościach dobiegały niepokojące dźwięki.

Zintegrowane zestawy piasty koła HBU3 – budowa i funkcja

Koło samochodowe oraz współpracujące z nim elementy poddawane są nieustannym obciążeniom. Obciążenia promieniowe pochodzą od masy samochodu, podczas gdy osiowe pochodzą od sił skrętnych. Idealnym rozwiązaniem by skutecznie niwelować skutki tych zjawisk są współczesne zintegrowane piasty koła HBU3. Przyczyniają się one do osiągania szeregu wydajnościowych celów: obniżają masę, poziom hałasu i drgań oraz koszty serwisowania […]

Wymiana oleju w skrzyni biegów za pomocą zestawu MEYLE

MEYLE, na swoim kanale YouTube opublikowało nowy film, w którym pokazuje, jak należy poprawnie wymienić olej w automatycznej skrzyni biegów. Jest to samouczek na przykładzie automatycznej skrzyni biegów 7-G Tronic Plus marki Mercedes Benz.

PROTIPS czyli rozwiązania Blue Print: Rolka napinająca paska rozrządu

W samochodach z silnikami wysokoprężnymi 2.5 i 3.0 TDCi, np. Fordzie Rangerze i Mazdzie BT50 występuje problem związany ze słabym lub niewystarczającym napięciem paska rozrządu po wymianie rolki napinającej. Co zrobić w takiej sytuacji?

Wskazówka montażowa dot. wkładów filtrów oleju z blokadą przepływu zwrotnego

Wkłady filtrów oleju MAHLE OX 982 D (Mercedes M260/264, M270/274) i OX 560 D (BMW M57, N57) są w dolnej części elementu filtracyjnego wyposażone w blokadę przepływu zwrotnego. Ma ona postać płytki uszczelniającej, która służy do odcinania dopływu oleju w razie braku ciśnienia oleju, czyli bezpośrednio po wyłączeniu silnika.

SWAG: tylne zawieszenie Forda Mondeo

Produkowany w latach 2007-2014 Ford Mondeo był modelem 4. generacji. Ze względu na znaczne zdolności przewozowe cieszył się dużym uznaniem, dzięki czemu był popularnym samochodem wśród firm oraz służb mundurowych. Wersja ta dzieliła wiele podzespołów z Fordem Galaxy i S-Max, a także kilkoma modelami Volvo.

Denoxtronic Boscha – system do selektywnej redukcji NOx

System Denoxtronic Boscha to kluczowy element procesu selektywnej redukcji katalitycznej (SCR) tlenków azotu NOx w nowoczesnych dieslach do samochodów osobowych.

Nawet najlepsi fachowcy potrzebują regularnie aktualizować i odświeżać swoją wiedzę. Czy wiesz, jakie możliwości ma najnowsze narzędzie do regulacji geometrii  zawieszenia? A może zastanawiałeś się, jaki wpływ na układ hamulcowy ma malowanie i zabiegi pielęgnacyjne felg? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w dziale “Technika”. To praktyczne informacje techniczne, wskazówki i porady przydatne podczas pracy w każdym warsztacie samochodowym. 

Publikujemy wysokiej jakości artykuły i poradniki, w których znajdują się liczne komentarze ekspertów z renomowanych firm dostarczających komponenty i akcesoria dla branży motoryzacyjnej.