Peugeot 207 – stukanie przy ruszaniu

, 29 lipca 2019, 10:52

Firma Autodata prowadzi poradnik Autodocta, w którym przedstawia rozwiązania często spotykanych, acz trudnych w diagnostyce problemów motoryzacyjnych. Tym razem specjaliści diagnozują przypadłość Peugeota 207.

Do pracowników firmy dotarło poniższe zapytanie:

Pytanie: Mamy problem z ustaleniem przyczyny występowania odgłosu stuków z przodu pojazdu podczas ruszania lub zmiany kierunku jazdy na cofanie w Peugeot 207 z 2009 roku. Odgłosy są słyszalne i ustaliliśmy, że dochodzą z lewego przedniego narożnika pojazdu. Sprawdziliśmy elementy układu kierowania, zawieszenia i wałka napędowego, ale nie udało nam się znaleźć źródła występowania usterki w tym obszarze. Czy wiecie, co może być przyczyną występowania odgłosów?

Odpowiedź:  Problem ten był już zgłaszany przez innych właścicieli Peugeot 207, a jego przyczyną jest nadmierny luz pomiędzy łożyskiem przedniego koła i zwrotnicą osi. Należy wymontować łożysko przedniego koła ze zwrotnicy osi. Na wskazane miejsce nałożyć cienką warstwę smaru dostępnego w dziale części „Peugeot” rys.1.1. Czujnik obrotów koła systemu ABS nie może być pokryty smarem. Zamontuj nową wersję łożyska przedniego koła. Powyższe czynności należy powtórzyć dla elementu znajdującego się po drugiej stronie. Po zakończeniu naprawy powinno się wykonać jazdę próbną aby sprawdzić, czy usterka została naprawiona.

Autodata to wiodący dostawca informacji technicznych w branży motoryzacyjnej, udostępnia sprawdzone przez producentów rozwiązania dla częstych problemów występujących w pojazdach. Odwiedź www.autodata-group.com, aby dowiedzieć się więcej o tym narzędziu online. Autodata należy do grupy firm Solera.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!