Opel Astra: odgłos grzechotu przy prędkości powyżej 80 km/h

, 29 lipca 2019, 10:41

Firma Autodata prowadzi poradnik Autodocta, w którym przedstawia rozwiązania często spotykanych, acz trudnych w diagnostyce problemów motoryzacyjnych. Dziś specjaliści firmy zmierzyli się z problemem Opla Astry, z którego przy wyższych prędkościach dobiegały niepokojące dźwięki.

Do pracowników firmy dotarło poniższe zapytanie:

Zgłosił się do nas właściciel Opla Astra-J z 2009 roku, który skarży się na występowanie odgłosów stukania z przodu pojazdu podczas jazdy z prędkością powyżej 80km/h. Podczas jazdy próbnej z klientem potwierdziliśmy źródło odgłosów i brzmią one jakby dochodziły z obszaru przedniego koła z lewej strony. Sprawdziliśmy elementy w  tym obszarze, ale nie udało nam się znaleźć usterki. Czy słyszeliście o występowaniu takich odgłosów stukania?

Odpowiedź: Tak, taka usterka w modelach Astra-J jest tam znana, a jej powodem jest uderzanie okładziny przedniego nadkola o przednie nadkole przy prędkości powyżej 80km/h. Odsuń okładzinę przedniego nadkola od przedniego nadkola. Oczyść obszar, w którym elementy stykają się. W dziale części „Opel” dostępna jest piankowa podkładka, którą należy zamontować w środku nadkola rys.1.1. Powyższe czynności należy powtórzyć dla elementu znajdującego się po drugiej stronie. Po zakończeniu naprawy powinno się wykonać jazdę próbną, aby sprawdzić, czy usterka została naprawiona.

Autodata to wiodący dostawca informacji technicznych w branży motoryzacyjnej, udostępnia sprawdzone przez producentów rozwiązania dla częstych problemów występujących w pojazdach. Odwiedź www.autodata-group.com, aby dowiedzieć się więcej o tym narzędziu online. Autodata należy do grupy firm Solera.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!