Menu
Infomracje Części Technika Po godzinach
30.04 Problem z odpaleniem silnika w samochodzie Opel Astra K 30.04 Senat zajął się badaniami technicznymi pojazdów. Czy zmiany w przeglądach zajdą już wkrótce? 30.04 Problem uszkodzonej tarczy sprzęgłowej w silnikach 3.0 HDi [FILM] 29.04 Chcesz przetestować auto elektryczne? Już wkrótce EV Experience w Modlinie. 29.04 Klonowanie numerów VIN coraz bardziej popularne! Jak się przed tym zabezpieczyć?

Technika

Zablokowana tylna klapa w Nissanie Micra – porada Blue Print

Wraz z ewolucją konstrukcji samochodu wiele jego układów z podzespołów czysto mechanicznych, stało się rozwiązaniami w pełni elektronicznymi lub są połączeniem mechaniki i elektroniki. Jednym z takich przykładów jest zamek tylnej klapy, który został unowocześniony ze względu na komfort użytkowania, łatwość obsługi oraz względy bezpieczeństwa. Ale niestety, skomplikowane układy mogą stać się również źródłem problemów…

Dlaczego trzeba sprawdzać numer katalogowy przy wymianie filtra oleju?

Bardzo wiele puszkowych filtrów oleju o różnych numerach katalogowych ma zbliżone wymiary obudowy i podobne lub wręcz takie same gwinty. Zdarza się, że osoby nie zajmujące się profesjonalną naprawą samochodów, dobierają puszkowy filtr oleju do danego pojazdu wyłącznie na podstawie dopasowania gwintu i wizualnej oceny wielkości filtra, co może skończyć się awarią silnika.

Z czego składa się olej silnikowy?

Współczesne oleje silnikowe to owoc pracy inżynierów chemii, fizyki i mechaniki, którzy prowadząc liczne badania i testy dążą do stworzenia oleju zapewniającego jak najwyższą ochronę silnikowi. A co tak naprawdę wchodzi w skład oleju, który jest najważniejszym płynem w samochodzie?

Rzut oka na zawieszenie Forda Focusa z febi bilstein

Ford Focus został wprowadzony na rynek w roku 1998 i okazał się wielkim sukcesem. Niemniej, statystyki podają, że jest to jeden z modeli najczęściej odwiedzających warsztaty. Mając to na uwadze, firma febi zidentyfikowała kilka elementów zawieszenia, które w tym modelu ulegają zużyciu i wymagają wymiany.

Cztery błędy mechanika, które niszczą sprzęgło

Prawidłowo zamontowana tarcza sprzęgła będzie służyć nawet przez 200 tys. km, ale czasem drobny błąd specjalisty w warsztacie może spowodować, że klient wróci z reklamacją już po kilku tygodniach. Zobacz jak uniknąć takiej nieprzyjemności.

Seat Ibiza: Montaż zestawu łańcucha rozrządu

Obecnie najczęściej w pierwszej kolejności, za przyczynę większości problemów z silnikiem uważa się usterki układu elektrycznego, a rzadziej niesprawne części mechaniczne – w szczególności, gdy na tablicy rozdzielczej zapala się kontrolka usterki silnika.

Stabilizator – niedoceniony element zawieszenia

Stabilizator jest elementem zawieszenia pojazdu, łączącym ruchome części podwozia z nadwoziem. Wiele pojazdów jest wyposażonych w stabilizator przedniego, a niektóre również tylnego zawieszenia.

Czy potrzebujesz środka czyszczącego do układu paliwowego?

Benzyna jest produkowana przez rafinerie z ropy naftowej. Proces rafinacji rozpoczyna się od destylacji, która pozwala na rozdzielenie ropy na różne frakcje. Poszczególne frakcje destylacyjne są poddawane dalszej obróbce w celu uzyskania tzw. substancji bazowych, które mogą być stosowane w paliwach i środkach smarnych.

Wymiana amortyzatora w Peugeot 207

Peugeot 207 jest dość popularnym samochodem jeżdżącym po drogach Europy i nie tylko. Okazuje się jednak, że wymiana amortyzatorów w tym pojeździe nie jest taka prosta jak mogłoby się wydawać.

Wymiana amortyzatora w Mitsubishi ASX – instrukcja

Mitsubishi ASX  jest dość popularnym samochodem jeżdżącym po drogach Europy i nie tylko. Firma KYB jest dostawcą amortyzatorów osi przedniej i tylnej do tego modelu na oryginalne wyposażenie.

Nawet najlepsi fachowcy potrzebują regularnie aktualizować i odświeżać swoją wiedzę. Czy wiesz, jakie możliwości ma najnowsze narzędzie do regulacji geometrii  zawieszenia? A może zastanawiałeś się, jaki wpływ na układ hamulcowy ma malowanie i zabiegi pielęgnacyjne felg? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w dziale “Technika”. To praktyczne informacje techniczne, wskazówki i porady przydatne podczas pracy w każdym warsztacie samochodowym. 

Publikujemy wysokiej jakości artykuły i poradniki, w których znajdują się liczne komentarze ekspertów z renomowanych firm dostarczających komponenty i akcesoria dla branży motoryzacyjnej.