Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
30.12 Partner Opony Polska ponownie wyróżniona Gazelą Biznesu 30.12 Steinhof wprowadza na rynek hak holowniczy do Dacii Duster III Hybrid 27.12 “Mój Elektryk 2.0” już niebawem. Co się zmieni? 25.12 Alfa e-Parts poszerza ofertę o nowe produkty i przekracza 6500 pozycji w katalogu 24.12 Rynek samochodów elektrycznych w Polsce: szanse i wyzwania dla dealerów

Technika

Wymiana oleju w różnych typach automatycznych skrzyń biegów

Automatyczne skrzynie biegów są dziś standardem, bez którego trudno wyobrazić sobie niektóre modele samochodów. Z uwagi na rozwój hybryd, samochodów elektrycznych oraz pojazdów autonomicznych skrzynie automatyczne będą zyskiwać coraz większą rynkową przewagę nad ich manualnymi odpowiednikami. Z tego względu warto znać podstawowe zasady eksploatacji automatycznej skrzyni biegów, w tym kwestię wymiany oleju przekładniowego. Czy rodzaj […]

Wymagania w zakresie geometrii układu kierowniczego

Kierownica jest skrzywiona przy jeździe na wprost lub podczas jazdy pojazd ściąga na bok? To klasyczne objawy problemów z geometrią układu kierowniczego. Pojawiają się w wyniku starzenia i zużywania się podzespołów. Mogą również wystąpić na skutek wjechania w dziurę, najechania na krawężnik, a już na pewno po większym zderzeniu.

Od czego zależy trwałość żarówki?

Żadna żarówka nie jest wieczna. W pewnym momencie każda odmówi w końcu posłuszeństwa. Ale przyczyn jej przepalenia się jest całkiem sporo. I niektóre z nich można w prosty sposób wyeliminować. Okazuje się, że na trwałość żarówki wpływ mają m.in. kondycja instalacji elektrycznej, jazda po nierównych drogach czy… częste zamykanie pokrywy silnika.

Czujniki ABS – rodzaje i diagnostyka uszkodzeń

Elektronika samochodowa ma fundamentalne znaczenie z punktu widzenia bezpieczeństwa jazdy. Ważną rolę w tym kontekście pełni w samochodach układ ABS/ESP. Jednym z jego elementów są czujniki ABS: pasywne i aktywne. Z racji wymagającego środowiska pracy po pewnym czasie mogą one ulec awarii. Stwierdzenie jej musi być jednak poprzedzone wieloma badaniami diagnostycznymi, by wykluczyć niesprawność innych […]

Škoda Citigo: usterka silniczka wentylatora chłodnicy

Silnik wentylatora chłodnicy w Skodzie Citigo pracował w trybie ciągłym po wyłączeniu zapłonu. Co było przyczyną tej usterki? Ustalili to specjaliści z firmy Autodata.

Audi A3: odgłos grzechotania z tyłu pojazdu podczas jazdy po nierównej nawierzchni

Specjaliści firmy Autodata otrzymali od jednego z warsztatów prośbę o pomoc w sprawie zidentyfikowania źródła dziwnych odgłosów dobiegających podczas jazdy z tylnej osi Audi A3.

Przyczyny i konsekwencje zerwania łańcucha rozrządu

Jednym z rodzajów napędu rozrządu w silnikach spalinowych jest łańcuch, który porusza się po kole zębatym wału korbowego, wprawiając w ruch koła wałków rozrządu. Zerwanie łańcucha, w zależności od rodzaju silnika oraz zestawu zmiennych np. prędkości obrotowej, może mieć bardzo poważne konsekwencje dla jednostki napędowej, na czele z jej nieodwracalnym zniszczeniem.

Wymiana przedniej szyby w samochodzie osobowym

Wymiana przedniej szyby samochodu tylko pozornie wydaje się być trudnym zadaniem. Posiadając i stosując odpowiedni system, każdy mechanik samochodowy jest w stanie prawidłowo wkleić przednią szybę. Trzeba jednak pamiętać, że jest ona elementem konstrukcyjnym karoserii i od prawidłowego wykonania tej usługi zależy bezpieczeństwo użytkownika pojazdu.

Ford B-MAX: Problem z otwieraniem przednich drzwi

Firma Autodata prowadzi poradnik Autodocta, w którym przedstawia rozwiązania często spotykanych, acz trudnych w diagnostyce problemów motoryzacyjnych. Dziś przedstawiamy historię Forda B-MAXa, w którym nie otwierały się drzwi.

Citroën C-Elysee 1.6 HDI: problem z przegrzewaniem się silnika

Specjaliści firmy Autodata otrzymali od jednego z warsztatów prośbę o pomoc w sprawie usterki silnika 1.6 HDi w Citroënie C-Elysee. Problem udało się rozwiązać.

Nawet najlepsi fachowcy potrzebują regularnie aktualizować i odświeżać swoją wiedzę. Czy wiesz, jakie możliwości ma najnowsze narzędzie do regulacji geometrii  zawieszenia? A może zastanawiałeś się, jaki wpływ na układ hamulcowy ma malowanie i zabiegi pielęgnacyjne felg? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w dziale “Technika”. To praktyczne informacje techniczne, wskazówki i porady przydatne podczas pracy w każdym warsztacie samochodowym. 

Publikujemy wysokiej jakości artykuły i poradniki, w których znajdują się liczne komentarze ekspertów z renomowanych firm dostarczających komponenty i akcesoria dla branży motoryzacyjnej.