Ford B-MAX: Problem z otwieraniem przednich drzwi

, 4 października 2019, 14:48

Firma Autodata prowadzi poradnik Autodocta, w którym przedstawia rozwiązania często spotykanych, acz trudnych w diagnostyce problemów motoryzacyjnych. Dziś przedstawiamy historię Forda B-MAXa, w którym nie otwierały się drzwi.

Klient warsztatu jest właścicielem auta marki Ford B-MAX z 2013 roku. W samochodzie występuje problem z otwieraniem przednich drzwi, których nie można otworzyć przy użyciu zewnętrznej klamki. Wymieniliśmy cięgno odblokowania klamki przednich drzwi, gdyż po wymontowaniu wewnętrznej tapicerki drzwi okazało się, że jest ono odczepione od swojego uchwytu. Samochód powrócił do warsztatu z tym samym problemem po zaledwie kilku miesiącach. Prosimy o pomoc.

Odpowiedź: Problem jest spowodowany, tak jak opisaliście, odłączaniem się cięgna odblokowania klamki. Usterkę tę można usunąć przeprowadzając prostą naprawę. Wymontuj tapicerkę przednich drzwi. Zamontuj cięgno odblokowania klamki przednich drzwi na uchwycie mocującym i zabezpiecz łącznikiem przewodów rys.1.1. Zamontuj tapicerkę przednich drzwi. Czynności powtórzyć po drugiej stronie samochodu. Sprawdź czy przednie drzwi otwierają się za pomocą zewnętrznych klamek, aby upewnić się, że usterka została naprawiona.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Aaaaaa, 13 października 2019, 15:37 4 0

Spierdzielony projekt naprawiamy trytką :D

Odpowiedz

USOmaniak, 23 października 2019, 16:19 4 0

Gdyby w jednej chwili puściły wszystkie tretytki świat przestał by istnieć .

Odpowiedz

1234fee, 1 listopada 2019, 19:56 1 0

nie mówi się trytka tylko francuska śruba

Odpowiedz