Audi A3: odgłos grzechotania z tyłu pojazdu podczas jazdy po nierównej nawierzchni

, 29 października 2019, 11:40

Specjaliści firmy Autodata otrzymali od jednego z warsztatów prośbę o pomoc w sprawie zidentyfikowania źródła dziwnych odgłosów dobiegających podczas jazdy z tylnej osi Audi A3.

Mamy problem ze znalezieniem źródła odgłosów grzechotu dochodzących z tyłu Audi A3 z 2012 roku podczas jazdy po nierównej nawierzchni. Słyszeliśmy te odgłosy podczas jazdy próbnej, a także podczas manewrowania do przodu i do tyłu w warsztacie. Jednak, gdy samochód znajduje się na rampie nie możemy znaleźć przyczyny występowania odgłosów. Czy inni właściciele A3 zgłaszali wcześniej problem z takim odgłosem grzechotu?

Odpowiedź: Tak, problem ten był już zgłaszany kilkakrotnie przez innych właścicieli i dotyczy modeli A3 (8VA/8V1) wyprodukowanych przed 2013 rokiem, a jest spowodowany złą konstrukcją górnej tulei prowadzącej zacisków hamulcowych i sprężyny rozpierającej wewnętrznych klocków hamulcowych.

Za pomocą zestawu naprawczego, dostępnego w dziale części Audi, wymień górną tuleję prowadzącą zacisków hamulcowych oraz sprężynę rozpierającą wewnętrznych klocków hamulcowych rys.1.1 i rys.1.2. Powyższe czynności należy powtórzyć dla elementu znajdującego się po drugiej stronie. Po zakończeniu naprawy powinno się wykonać jazdę próbną, aby upewnić się, że usterka została naprawiona.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!