Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
30.12 Partner Opony Polska ponownie wyróżniona Gazelą Biznesu 30.12 Steinhof wprowadza na rynek hak holowniczy do Dacii Duster III Hybrid 27.12 “Mój Elektryk 2.0” już niebawem. Co się zmieni? 25.12 Alfa e-Parts poszerza ofertę o nowe produkty i przekracza 6500 pozycji w katalogu 24.12 Rynek samochodów elektrycznych w Polsce: szanse i wyzwania dla dealerów

Technika

BMW X3: Zapach paliwa we wnętrzu samochodu

Mechanicy mieli problem ze znalezieniem przyczyny zapachu paliwa wyraźnie wyczuwalnego wewnątrz samochodu klienta. Okazało się, że jest to typowa przypadłość niektórych wersji BMW X3. Odpowiedź pochodzi z poradnika Autodocta firmy Autodata.

Interpretacja kodów usterek (DTC)

Kody usterek są wykorzystywane przez mechaników samochodowych do identyfikowania problemów związanych z pojazdami, ponieważ umożliwiają diagnozę usterek opartą na faktach zamiast na domysłach.

Termostat wydaje grzechoczące dźwięki

Nieustannie pojawiają się niejasności związane z dźwiękami, jakie wydaje niezamontowany termostat (po jego potrząśnięciu słychać grzechotanie). Prezentujemy jedną z przyczyn.

Opel Mokka: gromadzenie się wody w drzwiach

W niektórych Oplach Mokka występuje problem z gromadzeniem się wody w drzwiach. Po opadach deszczu, woda wylewa się na zewnątrz przy otwieraniu drzwi. Rozwiązaniem problemu prezentują specjaliści firmy Autodata.

Peugeot 308: Odgłos gwizdu we wnętrzu pojazdu

Firma Autodata prowadzi poradnik Autodocta, w którym przedstawia rozwiązania często spotykanych, acz trudnych w diagnostyce problemów motoryzacyjnych. Dziś przedstawiamy problem z Peugeotem 308, w którego wnętrzu, podczas parkowania rozlegał się gwizd.

Rozwiązania dla sprawnego układu paliwowego

Ograniczanie emisji w samochodach osobowych dominuje w publicznej debacie. Coraz częściej mówi się o wprowadzeniu napędów alternatywnych. Z ekologicznego punktu widzenia sensowną opcją jest także naprawa już wyprodukowanych pojazdów − ponieważ przyczynia się do oszczędzania większości zasobów naturalnych.

Przeciążenie mechaniczne spowodowane uruchomieniem podczas wybiegu silnika

Silnik po wyłączeniu, zanim zatrzyma się zupełnie,obraca się jeszcze w kierunku roboczym przez kilka do kilkudziesięciu sekund, w zależności od wielkości, masy i dodatkowego osprzętu (alternator). Wskutek sprężania w poszczególnych cylindrach, na krótko przed zatrzymaniem silnik wykonuje również ruchy oscylacyjne – czyli takie w kierunku przeciwnym do zasadniczych obrotów.

Obsługa ściągacza tulei belki VAG

Firma TEDGUM przygotowała instrukcję wideo prezentującą sposób obsługi nowego ściągacza do tulei belki silnika dla samochodów grupy VAG.

Wymiana płynu hamulcowego. Jak przeprowadzić ją poprawnie?

Jednym z jego elementów układu hamulcowego jest płyn hamulcowy, którego zadaniem jest przeniesienie na hamulce kół siły wytworzonej przez nacisk stopy kierowcy na pedał hamulca. Aby czynność ta zawsze była realizowana w odpowiedni sposób, płyn hamulcowy należy regularnie wymieniać podczas przeglądu. Co warto o nim wiedzieć i jak przeprowadzić tę wymianę poprawnie?

Części używane z gwarancją „rozruchową” – czy warto je kupować?

Właściciel pojazdu podczas naprawy boryka się często z dylematem „część nowa czy używana”. Wybór ciężki, bo powiązany ze sporym nakładem finansowym. Niemniej rolą mechanika jest zawsze doradzanie opcji jak najskuteczniejszej i najbezpieczniejszej.

Nawet najlepsi fachowcy potrzebują regularnie aktualizować i odświeżać swoją wiedzę. Czy wiesz, jakie możliwości ma najnowsze narzędzie do regulacji geometrii  zawieszenia? A może zastanawiałeś się, jaki wpływ na układ hamulcowy ma malowanie i zabiegi pielęgnacyjne felg? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w dziale “Technika”. To praktyczne informacje techniczne, wskazówki i porady przydatne podczas pracy w każdym warsztacie samochodowym. 

Publikujemy wysokiej jakości artykuły i poradniki, w których znajdują się liczne komentarze ekspertów z renomowanych firm dostarczających komponenty i akcesoria dla branży motoryzacyjnej.