Opel Mokka: gromadzenie się wody w drzwiach

, 3 grudnia 2019, 8:59

W niektórych Oplach Mokka występuje problem z gromadzeniem się wody w drzwiach. Po opadach deszczu, woda wylewa się na zewnątrz przy otwieraniu drzwi. Rozwiązaniem problemu prezentują specjaliści firmy Autodata.

Zgłosił się do nas właściciel samochodu marki Opel Mokka z 2013 roku, który skarży się na wyciek wody z drzwi przy ich otwieraniu po ulewnym deszczu. Sprawdziliśmy otwory odpływu wody w drzwiach, a także wnętrze drzwi pod kątem nagromadzenia wody, ale wszystko wydaje się działać prawidłowo. Prosimy o pomoc.

Odpowiedź: Spotkaliśmy się wcześniej z tym problemem, który dotyczy modeli Mokka i jest spowodowany zbieraniem się wody pomiędzy drzwiami i nadwoziem z powodu braku otworów odpływu wody w gumowej uszczelce drzwi. Należy odczepić dolną część gumowej uszczelki drzwi. Za pomocą odpowiedniego narzędzia wyciąć 6 mm otwory odpływu wody w gumowej uszczelce drzwi naprzeciwko istniejących otworów odpływu rys.1.1. Powtórzyć czynności we wskazanych miejscach rys.1.2. Zamontować gumową uszczelkę drzwi. Czynności powtórzyć po drugiej stronie samochodu. Symulując warunki deszczowe sprawdzić, czy otwory odpływu działają prawidłowo.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!