Szkolenia HELLA upoważniające do obsługi układów klimatyzacji

, 26 lutego 2016, 11:42

HELLA Polska proponuje szkolenia pracowników warsztatów samochodowych) z zakresu układów klimatyzacji, wraz z wydaniem zaświadczenia o odbytym szkoleniu zgodnie z Ustawą z dnia 15 maja 2015 r.(Dz. U. poz. 881).

Szkolenie trwa około 6 godzin i składa się z wykładu i zajęć praktycznych. Koszt: 280 zł netto.

Szkolenia mogą być prowadzone w lokalizacjach wskazanych przez Państwa (max.25 osób) lub w siedzibie HELLA Polska Sp. z o.o. przy ul. Wał Miedzeszyński 552 w Warszawie (max. 18 osób).

Plan szkolenia:

 1. Efekt cieplarniany.
 2. Znaczenie i wymagania ustawy z dnia 15 maja 2015 r. Dz. U. poz. 881.
 3. Rodzaje gazów cieplarnianych, ich wpływ na środowisko.
 4. Bezpieczeństwo pracy z układami klimatyzacji i F-gazami.
 5. Działanie wykorzystywanych w pojazdach silnikowych systemów klimatyzacyjnych zawierających fluorowane gazy cieplarniane i substancje kontrolowane, wpływ na środowisko czynników chłodniczych będących fluorowanymi gazami cieplarnianymi i substancjami kontrolowanymi i odpowiednie przepisy dotyczące ochrony środowiska.

  1. Wiedza na temat działania systemów klimatyzacyjnych wykorzystywanych w pojazdach silnikowych.
  2. Podstawowa wiedza na temat wykorzystania i właściwości fluorowanych gazów cieplarnianych i substancji kontrolowanych stosowanych jako czynniki chłodnicze w systemach klimatyzacyjnych w pojazdach silnikowych, wpływ emisji tych gazów i substancji na środowisko (znajomość współczynnika ocieplenia globalnego w kontekście zmian klimatu).
  3. Podstawowa wiedza na temat sposobów kontroli szczelności systemów klimatyzacyjnych w pojazdach silnikowych oraz znajomość obsługi i stosowania urządzeń do sprawdzania szczelności urządzeń lub instalacji wykorzystujących fluorowane gazy cieplarniane i substancje kontrolowane.
 6. Diagnostyka samochodowych układów klimatyzacji.
 7. Obsługa okresowa układów klimatyzacji.
 8. Przyjazne dla środowiska odzyskiwanie fluorowanych gazów cieplarnianych i substancji kontrolowanych.

  1. Znajomość powszechnie stosowanych procedur odzysku fluorowanych gazów cieplarnianych i substancji kontrolowanych.
  2. Postępowanie z butlą zawierającą czynnik chłodniczy.
  3. Podłączanie i odłączanie zestawu do odzysku czynnika chłodniczego do króćców serwisowych stosowanego w pojeździe silnikowym systemu klimatyzacyjnego zawierającego fluorowane gazy cieplarniane i substancje kontrolowane.
  4. Obsługa zestawu do odzysku czynnika chłodniczego.
 9. Narzędzia do diagnostyki i napraw samochodowych układów klimatyzacji

W sprawie organizacji szkoleń należy kontaktować się z panem Zenonem Rudakiem z Działu Technicznego HELLA Polska, e-mail: Zenon.Rudak@hella.com

Dowiedz się więcej

Czas na wiosenny serwis klimatyzacji. Sprawdź ofertę firmy HELLA.
Czas na wiosenny serwis klimatyzacji. Sprawdź ofertę firmy HELLA.

Firma HELLA jest specjalistą w dziedzinie układów klimatyzacji w samochodach osobowych i ciężarowych. Oferuje w tym zakresie zarówno części zamienne jak i maszyny i narzędzia warsztatowe. Co więcej, z początkiem wiosny rusza „Wiosenna akcja serwisowa”, czyli promocja dla warsztatów. Oferta klimatyzacyjna HELLA Wiosna z pewnością nie zaskoczy specjalistów z firmy HELLA, którzy już teraz przygotowali bogatą […]

Komentarze

Brak komentarzy!