Michelle Jou nową dyrektor generalną Castrol

12 kwietnia 2022, 12:00

Firma BP ogłosiła, że Mandhir Singh, dyrektor generalny należącej do BP firmy Castrol, przejdzie na emeryturę z końcem września 2022 roku. Na tym stanowisku zastąpi ją Michelle Jou.

Michelle Jou
Michelle Jou

Po 32 latach pracy w BP i ponad 20 latach w Castrol Mandhir pozostawia po sobie platformę dla przyszłego rozwoju firmy Castrol. Mandhira na tym stanowisku zastąpi Michelle Jou, która wnosi do firmy wiedzę handlową, popartą ponad 25-letnim doświadczeniem w sprzedaży, marketingu, zarządzaniu łańcuchem dostaw i kierownictwie wykonawczym w przemyśle chemicznym. Michelle rozpoczyna pracę w bp 11 kwietnia 2022 roku.

Poprzednio Michelle była globalną prezes działu poliwęglanów w firmie Covestro, która jest jednym z producentów polimerów na potrzeby branży motoryzacyjnej, elektronicznej i elektrycznej.

– Pod kierownictwem Mandhira firma Castrol wyznaczyła jasną strategię wzrostu i zrównoważonego rozwoju, która pozwoli jej odegrać kluczową rolę w procesie transformacji bp w zintegrowane przedsiębiorstwo energetyczne. Cieszę się, że Michelle dołączyła do zespołu bp i będzie mogła oprzeć się na solidnej platformie, która już została stworzona, by napędzać dalszy rozwój firmy Castrol – powiedziała Emma Delaney, wiceprezes wykonawcza ds. klientów i produktów w BP.

– Moją pasją jest zrównoważony rozwój. W Covestro nawiązałam pierwszą współpracę związaną z gospodarką o obiegu zamkniętym z partnerami z Chin i wprowadziłam na rynek niemiecki pierwsze w branży poliwęglany neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla. Cieszę się, że będę mogła pomóc firmie Castrol w realizacji planów zrównoważonego rozwoju poprzez strategię PATH360 i spełnianie zmieniających się potrzeb naszych klientów – dodała Michelle Jou.

Castrol należy do Convenience & Mobility — jednego z trzech filarów strategicznych bp w zakresie transformacji w zintegrowane przedsiębiorstwo energetyczne.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!