Pierwsze na rynku bateryjne urządzenie do czyszczenia tapicerki samochodowej

18 stycznia 2022, 10:22

Kärcher wprowadził do oferty bateryjną wersję urządzenia Puzzi (model 9/1 Bp), służącego do dogłębnego czyszczenia tapicerki, wykładzin i dywanów. Urządzene oferuje swobodę pracy bez martwienia się zasilaniem z sieci oraz mobilność. 

Na każdej powierzchni tekstylnej z czasem osadzają się zabrudzenia, np. plamy po napojach lub resztki jedzenia. Najlepszym sposobem pozbycia się ich jest zastosowanie urządzenia ekstrakcyjnego przeznaczonego do usuwania tego typu zabrudzeń. Urządzenie to nanosi na powierzchnie środek czyszczący i wodę a także odsysa z niej cały brud i nadmiar wody, dzięki czemu tapicerka czy dywan są suche w krótkim czasie i można ponownie z nich korzystać.

Puzzi 9/1 Bp wykonuje swoją pracę szybko i sprawnie, co jest możliwe dzięki nowej turbinie i bardzo wysokiej sile ssącej. Ekstraktor ten jest częścią, opisanej szczegółowo niżej, Platformy Bateryjnej. Urządzenie może pracować na akumulatorze do 35 minut. Natomiast czas ładowania baterii wynosi tylko godzinę. Również pojemny, dziewięciolitrowy zbiornik świeżej wody został zaprojektowany w taki sposób, aby prace mogły być wykonywane bez żadnych przerw.

Puzzi 9/1 Bp jest intuicyjne w obsłudze. Poradzi sobie z pracą nim każdy, nawet niedoświadczony pracownik. Dzięki kompaktowym wymiarom, wadze 10,65 kg wraz z baterią 36 V, a także blokadzie węża, urządzenie jest łatwe w transporcie. Obsługa urządzenia odbywa się za pomocą dwóch przycisków – jeden do nanoszenia środka drugi do odsysania, przy czym lampka kontrolna wskazuje, który tryb jest aktywny.

Platforma bateryjna Kärcher

„Kärcher Battery Universe” obejmuje dwie platformy bateryjne, na których stale rośnie liczba urządzeń, począwszy od urządzeń wysokociśnieniowych, poprzez dmuchawy do liści, aż po odkurzacze uniwersalne. Zarówno kompaktowe baterie 18 V jak i mocniejsze 36 V są dostępne w różnych pojemnościach, aby pokryć szeroki zakres zastosowań. Każdy akumulator zasili każde urządzenie na platformie o tej samej klasie napięcia i to niezależnie czy są to urządzenia z asortymentu urządzeń domowych czy dla użytku profesjonalnego. Cechą wyróżniającą wszystkie baterie Kärcher jest wyświetlacz LCD z technologią czasu rzeczywistego, który oprócz pozostałego czasu pracy i czasu ładowania w minutach, pokazuje również pozostałą pojemność baterii. Obudowa baterii jest odporna na wstrząsy i zabezpieczona przed pyłem i wodą – zgodnie z klasą ochrony IPX5. Inteligentny monitoring ogniw chroni przed przeciążeniem, przegrzaniem i głębokim rozładowaniem. Jeśli maszyna nie jest eksploatowana przez dłuższy czas, sterowany procesorem tryb automatycznego przechowywania baterii Battery Power zapewnia długą żywotność ogniw.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!