Klocki hamulcowe Kager

8 grudnia 2004, 0:00

W listopadzie firma Fota wprowadziła na rynek nową linię produktów marki Kager – klocki hamulcowe do samochodów osobowych i dostawczych. Oferta obejmuje około 680 referencji.
Klocki marki Kager są produktem przyjaznym dla środowiska, ponieważ stosowany w ich okładzinach materiał cierny nie zawiera azbestu i jest wolny od metali ciężkich. Dla każdej referencji, w zależności od typu pojazdu, dla którego klocki są przeznaczone, skład materiałów ciernych jest dobierany indywidualnie. Podstawą doboru są długotrwałe badania i testy przeprowadzane przez producenta. Dzięki temu klocki Kager uzyskały wymagany przez Unię Europejską certyfikat ECE R90 w zakresie zastosowanych materiałów ciernych.
Klocki hamulcowe Kager zachowują swoje parametry (współczynnik tarcia, twardość) również przy wysokich temperaturach.
Badania wykazały, że przy ich stosowaniu nie występuje fading, czyli zmęczenie cieplne. Fading to bardzo niebezpieczne zjawisko polegające na tym, że wskutek bardzo wysokiej temperatury na styku tarczy i klocka tworzy się pęcherz gazu. Może on radykalnie zmniejszyć skuteczność działania układu hamowania – opóźnioną reakcję lub w skrajnym przypadku jej brak, mimo maksymalnego wciśnięcia pedału hamulca.
Ocena, czy dane klocki hamulcowe są dobre, zależy także od tzw. czynników ergonomicznych – hamowania pojazdu bez hałasu i drgań. Klocki Kager gwarantują hamowanie bez pisków i dudnień. Stanowią one optymalny zamiennik klocków stosowanych w pojeździe podczas montażu fabrycznego. Są bowiem bardzo dobrze dopasowane do zacisków, w których się je montuje. (Oczywiście, nawet najlepsze klocki nie uchronią przed hałasem użytkownika pojazdu, w którym zużyte są tarcze hamulcowe).
Klocki Kager pakowane są w komplety w oryginalne pudełka i zabezpieczone naklejką przed otwarciem przez nieuprawnione osoby.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 29 maja 2016, 16:24 1 0

Kupiłem klocki hamulcowe do VW Transportera T5 (2005 r.) firmy Kager 35-0956 (130 zł brutto komplet na przednią oś) oraz tarcze hamulcowe firmy Kager 37-1126 (260 zł brutto za 2 szt. na przednia oś). Jeżdżę już jakiś czas z tym zestawem hamulców - myślałem, że muszą się dotrzeć lub ułożyć lub takie tam .... - a tu ... od początku piszczały i nadal piszczą jak hamujący pociąg, co jest bardzo irytujące. Następnym razem już ich nie kupię - wszyscy się oglądają bo myślą, że przejeżdża hamujący pociąg. Takie są hamulce Kager! Czy może tylko u mnie piszczą?

Odpowiedz