Bezpieczniej na drodze dzięki nowym produktom w gamie samochodowych źródeł światła marki OSRAM

, 16 września 2021, 10:42

Firma OSRAM stale wprowadza zmiany do swojej oferty samochodowych źródeł światła. Do znanych rodzin Night Breaker Laser i Night Breaker Silver dołączyły niedawno nowe, najbardziej wydajne żarówki – Night Breaker 200. Z kolei w serii Cool Blue Intense producent wprowadził kilka zmian. Wszystko po to, by jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo, komfort użytkowania i zadowolenie z jakości światła.

Nowe żarówki Night Breaker 200 świecą światłem nawet do 200% jaśniejszym niż określa to minimum homologacyjne. Dzięki temu droga przed samochodem jest oświetlona zauważalnie dalej, nawet do 150 m przed podjazdem i znacznie jaśniej w najbardziej kluczowych dla bezpieczeństwa obszarach drogi. Produkty charakteryzują się także światłem bielszym do 20% w porównaniu do wymagań normy ECE R112/R37, ich temperatura barwowa wynosi 4050 K i 3700 K (odpowiednio dla H4 i H7). Wszystkie zalety oznaczają dla kierowców, że będą oni widzieć jeszcze lepiej i dalej, dzięki czemu będą mogli zareagować szybciej na znaki, przeszkody i inne zagrożenia na drodze. Jest to najprostszy i w pełni legalny sposób na poprawę bezpieczeństwa oraz ulepszenie i modernizację oświetlenia halogenowego w samochodzie. Night Breaker 200 wyróżniają się chromowaną końcówką bańki, dzięki czemu są praktycznie niewidoczne w reflektorze. To szczególnie przypadnie do gustu kierowcom zwracającym uwagę na estetykę wyglądu ich samochodu.

W znanej rodzinie produktów serii Cool Blue Intense producent wprowadził kilka ulepszeń. Przede wszystkim zmieniono maksymalnie osiąganą wartość temperatury barwowej – z 4200 K na 5000 K w przypadku halogenów i z 6000 K na 6200 K w przypadku lamp ksenonowych. To oznacza, że światło przypomina to generowane przez oświetlenie LEDowe przy zachowaniu wszystkich wymagań homologacyjnych. Ponadto, nowe serie źródeł Cool Blue Intense generują światło do 100% jaśniejsze dla żarówek (w porównaniu z minimum homologacyjnym ECE R112) i do 150% jaśniejsze dla ksenonów (w porównaniu z minimum homologacyjnym ECE R98). Seria Cool Blue Intense w szczególności przeznaczona jest dla kierowców lubiących wyróżniać się na drodze i stawiających na indywidualność, wygląd i charakter pojazdu.

Wśród najbardziej popularnych serii żarówek OSRAM nie można zapomnieć o rodzinie Ultra Life charakteryzującej się aż czterokrotnie dłuższą trwałością w porównaniu ze standardowymi produktami. Ta linia kierowana jest między innymi do kierowców posiadających samochody, w których wymiana żarówki jest skomplikowana, a także do tych, którzy jeżdżą przede wszystkim w dzień lub po dobrze oświetlonych drogach. Ponadto, dzięki dekoracyjnej srebrnej oprawce, produkty z linii Ultra Life idealnie sprawdzą się w nowoczesnych reflektorach. Potwierdzeniem wysokiej jakości jest fakt objęcia ich aż 4-letnią gwarancją producenta.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 27 stycznia 2022, 15:27 0 0

Najlepiej i najbezpieczniej jest zamontowac reflektor przeciwlotniczy. Widocznosc gwarantowana.

Odpowiedz