Zadbaj o czyste powietrze w aucie

, 16 września 2021, 10:29

Pleśń, kurz, wirusy, bakterie czy alergeny – to tylko niektóre ze szkodliwych związków unoszących się w kabinach naszych samochodów. Przyczyn ich powstawania jest sporo, metod na ich eliminację również. Niedawno w ofercie marki OSRAM pojawiło się urządzenie, mierzące zaledwie 8 cm średnicy, które skutecznie pozwoli pozbyć się niewidocznych i niechcianych „lokatorów” czterech kółek.

Powodów zanieczyszczenia i zaduchu w aucie może być dużo – palenie papierosów, przewożenie zwierząt, zaniedbanie serwisowania układu klimatyzacji, brudna tapicerka czy dywaniki, a także resztki jedzenia… W małych, ciasnych przestrzeniach jak kabina samochodu szkodliwe substancje, pyłki i zapachy rozprzestrzeniają się zdecydowanie szybciej i mogą znacząco wpłynąć na komfort kierowcy i jego współpasażerów.

Brytyjscy mikrobiolodzy dowiedli nawet, że we wnętrzach samochodów jest o wiele więcej bakterii niż w publicznych toaletach – najczęściej są to drobnoustroje powodujące biegunki, wymioty czy bóle brzucha.

Dla zapewnienia lepszej higieny we wnętrzu pojazdu marka OSRAM dedykuje swoje urządzenie fotokatalityczne. Oczyszczacz OSRAM AirZing Mini™ zasysa powietrze, które jest przepuszczane przez filtr z dwutlenku tytanu, naświetlany diodami emitującymi promieniowanie UV-A. Pozwala to usunąć do 99%* wszystkich szkodliwych wirusów i bakterii i wypuścić oczyszczone, zjonizowane powietrze przez górną część obudowy. Może również usuwać do 90%* formaldehydu, TVOC (lotne związki organiczne ogółem) i zapachów. W przeciwieństwie do oczyszczaczy powietrza z filtrami HEPA lub węglowymi, filtra dwutlenku tytanu w AirZing Mini™ nie trzeba wymieniać, a jedynie wyjmować go w regularnych odstępach czasu, płukać pod bieżącą wodą i suszyć. Pozwala to oszczędzić pieniądze i eliminuje niedogodności związane z koniecznością zakupu i utrzymania zapasu nowych filtrów.

Dzięki czarnej, dyskretnej obudowie urządzenie harmonijnie wtapia się we wnętrze pojazdu, a kompaktowa konstrukcja umożliwia montaż w różnych miejscach w samochodzie. Wygodne mocowanie i tryb zasilania z gniazda USB-C czynią produkt niezwykle praktycznym i łatwym w obsłudze. Oczyszczacze AirZing Mini™ sprawdzą się nie tylko w użytku osobistym, będą też idealnym wyposażeniem samochodów dostawczych i większych flot pojazdów służbowych. Doskonale sprawdzą się także na biurku w biurze lub w domu, podłączone do gniazda USB w komputerze.

* Zweryfikowane przez niezależne testy laboratoryjne zgodnie z GB / T 18801-2015

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!