„Nasze plany sięgają dalej niż na 2013 rok” – wywiad z prezesem GG Profits

, 19 grudnia 2012, 13:16

Pabianicki GG Profits specjalizuje się w produkcji przewodów zapłonowych, które sprzedaje pod markami Sentech i Startech oraz pod markami odbiorców. O ofercie firmy, jej strategii oraz planach na przyszłość rozmawialiśmy z prezesem GG Profits, Dariuszem Gruszczyńskim.

Dariusz Gruszczyński prezes GG ProfitsGłówną działalnością Waszej firmy jest produkcja przewodów zapłonowych. Czy rzeczywiście posiadacie w ofercie produkty do wszystkich silników z zapłonem iskrowym aut jeżdżących w Polsce?

Tak, specjalizujemy się w produkcji przewodów zapłonowych do silników z zapłonem iskrowym. Proszę zwrócić uwagę, że mówimy tutaj o silnikach, a nie o samochodach. To jest zdecydowanie szersze pojecie, gdyż takie silniki mają zastosowanie również w takich pojazdach jak wózki widłowe, łodzie, silniki lotnicze, generatory prądu i wiele, wiele innych urządzeń. Posiadamy więc bardzo szeroką gamę produktów do wszelkich zastosowań, a w przypadku samochodów praktycznie można znaleźć u nas wiązkę do każdego auta. Zajmujemy się również produkcją wiązek nietypowych oraz do aut zabytkowych.

Czy rynek przewodów wciąż ma się dobrze? Producenci nowych samochodów coraz częściej rezygnują z tego elementu. Czy zastanawiacie się nad zmianą profilu produkcji?

Kiedy na rynek wchodziły pierwsze samochody z cewkami zapłonowymi słyszałem wiele głosów, że za jakieś 10-15 lat przewody zapłonowe całkowicie znikną z naszych aut. Minęło już więcej niż 15 lat, a przewody nadal są montowane w nowych samochodach. Realia technologiczne spowodowały również kierunek odwrotny. To znaczy, że w pojazdach gdzie były montowane cewki zaczyna się znów montować układy wymagające przewodów. Fizyka ma swoje prawa i występujące wibracje, wysoka temperatura, zmiany temperatur sprawiają, że cewki montowane bezpośrednio na silniku łatwo ulegają uszkodzeniom.

Jak marka Sentech powinna być postrzegana? Stawiacie na jakość, dostępność, a może na atrakcyjną cenę produktów?

W Polsce najbardziej znani jesteśmy z marki Sentech, to jest marka, która jest najwyższa jakością. Tak się na szczęście składa, że możemy zaoferować te produkty po względnie niskiej cenie. Cenowo kształtujemy się na średnim poziomie dostarczając wyrób najwyższej jakości. Bez skrępowania możemy się porównać z markami uznawanymi jako najlepsze.

Warto też podkreślić, że Sentech to jedynie niecałe 10% naszej produkcji. Większość wyrobów produkujemy pod markami naszych odbiorców, zarówno na rynku części zamiennych jak i pierwszym montażu.

Konkurencja producentów z Chin i okolicznych państw doskwiera Waszej firmie?

Oczywiście produkty chińskie są wszechobecne. Na szczęście stosowane przez nas mieszanki oraz ciągłe poszukiwanie nowych materiałów pozwala nam być na przedzie wyścigu. Jako jedna z nielicznych firm jesteśmy w tej szczęśliwej sytuacji, że dostarczamy do Chin. To rzadko spotykana sytuacja, ale świadczy też o tym, że potrafimy kontrolować koszty.

Pod skrzydłami GG Profits znajdują się dwie marki, specjalizujące się w produkcji przewodów. Proszę wyjaśnić, czym różni się Sentech od Startecha?

Sentech i Startech to są faktycznie dwie nasze marki występujące na rynku. Sentech to najwyższa jakość oparta na przewodzie wire wound – tej jego prawdziwej wersji. Startech to produkcja podobna do wyrobów większości firm  konkurencyjnych z przewodem o rdzeniu kevlarowym i silikonowej izolacji. To są podstawowe różnice techniczne tych produktów.

Posiadacie własną technologię produkcji? Czy udaje Wam się wdrażać jakieś innowacje?

Jako nieliczni z producentów na świecie mamy to szczęście, że jesteśmy również producentem przewodu, a nie tylko wykonujemy montaż wiązek. Innowacje dotyczą głównie sfery materiałów. Parę lat temu świat zachwycił się silikonami. To dobre materiały, ale pojawił się problem z ich powtórnym przerabianiem i utylizacją. W tym czasie namawialiśmy często klientów do wyrobów, które miały parametry wyrobów silikonowych, a nadawały się do recyclingu. Często nie udawało nam się przedrzeć z tymi materiałami. Teraz, kiedy producenci samochodów mocno zwracają uwagę na takie wyroby i pytają o nie, mamy już dla nich gotowe rozwiązanie.

Nie każdy wie o tym, że GG Profits produkuje również na pierwszy montaż. Proszę zdradzić co i dla kogo?

Niestety nie mogę zdradzić tej tajemnicy. Jest to kilka marek do których dostarczamy bezpośrednio i kilka, które produkujemy pod znakami poddostawców.

Ile kosztuje wykonanie nietypowego przewodu na specjalne zamówienie?

To bardzo trudne pytanie. Każda, nietypowa wiązka jest wyceniana indywidualnie. Nie mamy jakiegoś przelicznika polegającego na doliczaniu jakiejś ekstra kwoty za nietypowe wykonanie. Kalkulacja uwzględnia jednak koszt pracy, który przy takiej wiązce, ze zrozumiałych względów, jest wyższy niż przy produkcji masowej.

Oferujecie specjalny dobór przewodów do silników z instalacjami gazowymi. Czym wyróżniają się te przewody i dlaczego należy je stosować?

Tutaj należy się krótkie wyjaśnienie techniczne. Do silników zasilanych gazem najlepiej nadaje się przewód o jak najmniejszej rezystancji oraz zapewniający jak najdłuższe trwanie iskry. Takie wymagania spełnia przewód wire wound. Ponieważ przewody w marce Sentech oparte są o przewody z rdzeniem wire wound, tą właśnie markę polecamy do stosowania w silnikach zasilanych gazem. Istnieje prawidłowość, że każdy przewód do silnika zasilanego gazem można stosować w dowolnym innym silniku, ale nie każdy przewód można stosować w silnikach zasilanych gazem. Więcej informacji technicznych na ten temat można znaleźć na naszej stronie internetowej.

W waszej ofercie znajdują się także cewki zapłonowe, tarcze hamulcowe, żarówki. Czy można się spodziewać rozbudowy gamy o kolejne produkty?

Cewki zapłonowe są naturalnym rozszerzeniem naszej oferty. Wciąż pracujemy nad powiększeniem gamy cewek. Wyroby takie jak tarcze hamulcowe i żarówki są produktami typowo handlowymi. Wprowadziliśmy je do naszej oferty za namową naszych klientów. Wprowadzenie takich produktów nie jest łatwe, gdyż trzeba poświęcić dużo wysiłku na znalezienie odpowiedniego dostawcy. Nie chcielibyśmy narazić reputacji naszej marki dostarczając tylko tanie produkty. Jeśli nasi klienci wyrażą takie zainteresowanie będziemy markę Sentech rozbudowywać o kolejne części.

Proszę powiedzieć krótko coś na temat planów firmy na 2013 rok?

Nasze plany sięgają trochę dalej niż na 2013 rok. W tej chwili mamy trzy główne cele, które chcemy realizować. Po pierwsze musimy dość znacznie zwiększyć wydajność produkcyjną, gdyż rośnie zapotrzebowanie ze strony klientów. Po drugie, chcemy w końcu zmienić naszą lokalizację, gdyż w obecnym miejscu jest nam już bardzo ciasno. Powiększenie powierzchni produkcyjnej pozwoli nam również zwiększyć wydajność i przygotuje nas do realizacji kolejnych projektów. Po trzecie pracujemy nad bardzo nowoczesnym rozwiązaniem technologicznym, które znajdzie swoje zastosowanie zarówno w przewodach zapłonowych, jak i w pojazdach napędzanych elektrycznie, a to jak sądzę jest przyszłość rozwoju motoryzacji.

 

Witold Hańczka

Dowiedz się więcej

„Radzimy sobie całkiem nieźle” – wywiad z właścicielem firmy ATM Mikoda
„Radzimy sobie całkiem nieźle” – wywiad z właścicielem firmy ATM Mikoda

Rynek części do układów hamulcowych jest mocno nasycony. Międzynarodowi potentaci rywalizują tu z małymi firmami, oferującymi tanie produkty, z Dalekiego Wschodu. W tle tego skomplikowanego układu coraz lepiej radzi sobie polski producent – ATM Mikoda. Na nasze pytania odpowiedział jej właściciel – Tomasz Mikoda. Sporo się dzieje ostatnio w firmie ATM Mikoda, wzrasta więc zainteresowanie […]

GG Profits zmienia opakowania cewek Sentech
GG Profits zmienia opakowania cewek Sentech

Na tegorocznych targach Automechanika we Frankfurcie firma GG Profits pokazała nowe opakowania cewek Sentech. Ich wielkość dostosowano do rodzaju cewki. Różnorodne pudełka są przeznaczone do cewek zespolonych, kompaktowych, ołówkowych i szeregowych. Numery referencyjne w katalogu zaczynają się indeksem SCxxxx. Więcej informacji można znaleźć po zeskanowaniu poniższego kodu QR.

„Postawiliśmy zdecydowanie na jakość” – wywiad z prezesem firmy Tedgum
„Postawiliśmy zdecydowanie na jakość” – wywiad z prezesem firmy Tedgum

Tedgum to polski producent części gumowych i metalowo-gumowych. Firma sukcesywnie poszerza swoją ofertę i zwiększa obroty. Na kilka naszych pytań odpowiedział prezes Tedgum – Tadeusz Wojciechowski. Tedgum oferuje głównie części do samochodów japońskich, amerykańskich oraz do modeli nietypowych. Czy w ten sposób staracie się wypełnić pewną niszę na rynku? Tadeusz Wojciechowski: Tak, jest to jeden […]

„Liczba serwisów automatycznych skrzyń biegów w Polsce jest zdecydowanie za mała” – wywiad
„Liczba serwisów automatycznych skrzyń biegów w Polsce jest zdecydowanie za mała” – wywiad

W Polsce brakuje serwisów, które potrafią zająć się profesjonalną naprawą automatycznych skrzyń biegów. Ta specjalizacja może być szansą dla wielu warsztatów niezależnych. Ich pracownicy mogą korzystać ze specjalnych szkoleń. Na nasze pytania odpowiedział Sławomir Olszowski, właściciel Biura Ekspertyz Technicznych i Szkoleń. Automatyczne przekładnie były do niedawna rzadko spotykanym elementem wyposażenia samochodów jeżdżących po polskich drogach. […]

Nowa wiązka przewodów w ofercie Sentech
Nowa wiązka przewodów w ofercie Sentech

GG Profits – producent przewodów ferrytowych „wire wound” marki Sentech, wprowadził do produkcji nową wiązkę przewodów zapłonowych. Jest ona przeznaczona do pojazdów marki Suzuki. Wiązka Sentech dla Suzuki Nowa wiązka Sentech składa się z dwóch przewodów zapłonowych zakończonych uniwersalną końcówką. Indeks wiązki to 8610. Więcej szczegółów na temat nowości można uzyskać u producenta.

Wiązka przewodów Sentech do Subaru
Wiązka przewodów Sentech do Subaru

Sentech wprowadza kolejną wiązkę przewodów z rdzeniem ferromagnetycznym. Najnowszym produktem tej marki jest komplet przeznaczony do pojazdów Subaru Forester i Subaru Legacy. Wiązka składa się z 4 przewodów zapłonowych zakończonych uniwersalną końcówką. Dodatkowo w komplecie znajdują się specjalne rurki (tzw. peszle), służące do osłony kabli przed ich uszkodzeniem. Więcej informacji u producenta: marketing@sentech.pl.  

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 20 grudnia 2012, 12:01 0 0

tak trzymać SENTECH !!!

Odpowiedz