Finał konkursu firmy Fota o tytuł Mechanika Roku rozstrzygnięty

28 czerwca 2011, 10:31

Znamy już zwycięzcę 9. edycji konkursu Mechanik Roku . W finałach, które odbywały się w dniach 16-18 czerwca 2011 r. w Kołobrzegu. Mechanikiem Roku 2011 został Krzysztof Sobiecki z warsztatu Auto Centrum Ziomek w Trzebinii.

Na pana Krzysztofa, oprócz zaszczytnego tytułu, czekał samochód Mitsubishi ASX, sprzęt wyposażenia warsztatowego, bilet na Euro 2012 oraz wycieczka na Kubę. Wartość nagród dla mechanika, który zajął najwyższe miejsce na podium łącznie wyniosła ponad 110 tys. złotych!

Tegoroczny półfinałowy test składał się z 30 pytań wielokrotnego wyboru. Na ich rozwiązanie było 30 minut, ale wielu uczestników odpowiedziało na nie w krótszym czasie. Pięciu najlepszych uczestników półfinału wzięło udział w ostatecznej rozgrywce. Pod okiem ekspertów, finaliści rozwiązywali pięć zadań praktycznych. Dotyczyły one wymiany koła na czas, zlokalizowania i podania przyczyny usterki układu klimatyzacji, właściwego montażu paska rozrządu, dokonania pomiarów i ustalenia dopuszczalnych parametrów montażowych w tarczy hamulcowej oraz badania i pomiaru pompy wtryskowej VP44 na stanowisku testowym.

W 9. edycji konkursu Mechanik Roku najlepsi byli:
1. Krzysztof Sobiecki, Auto Centrum Ziomek, Trzebinia.
2. Mariusz Szewczyk, Moto Service Adam Worwa S.C., Nowy Targ
3. Tomasz Szopa, Stacja Obsługi Tomcar, Kamienna Góra
4. Paweł Smoliński, SP SERVICE, Szczecin
5. Michał Baryła, Serwis Samochodowy Baryła-Tartakowski sp. j., Szprotawa

Wieczorną, uroczystą galę finałową poprowadził Irek Bieleninik, a uświetniły ją występy grupy Afro Carnaval i koncert gwiazdy wieczoru – Patrycji Kazadi. Przed północą rozpoczęła się Gala Filmowa, podczas której prezentowane były nakręcone i zmontowane wcześniej przez mechaników materiały przedstawiające „Dzień z życia Mechanika” w ośmiu różnych odsłonach: musical, komedia, film akcji, thriller, film niemy, horror, melodramat i sensacja. Filmy nominowane były w czterech kategoriach, a zwycięzcy otrzymali statuetki oraz nagrody rzeczowe.
 
Konkurs Mechanik Roku organizowany przez firmę Fota od 2002 roku. Tegoroczna edycja miała swój półfinał i finał w dniach 16-18. czerwca w Kołobrzegu.

Opublikowane przez: Redakcja

Dowiedz się więcej

Jubileuszowa edycja konkursu Mechanik Roku
Jubileuszowa edycja konkursu Mechanik Roku

Do 16 lipca 2012 r. potrwają eliminacje do dziesiątej, jubileuszowej edycji konkursu Mechanik Roku, organizowanego przez firmę Fota. Do zdobycia m.in. samochód osobowy oraz wyposażenie warsztatowe. Łączna wartość wszystkich nagród przekracza 300 000 zł. Podczas eliminacji uczestnicy mają do rozwiązania trzy testy – po jednym w każdym miesiącu trwania pierwszego etapu konkursu. Testy składają się z […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 27 kwietnia 2013, 0:24 0 0

Czy na zdjeciu jest Pawel Baryla ??

Odpowiedz