Z Auto ABC i firmą ICER w Hiszpanii

22 lipca 2004, 0:00

Już po raz trzeci klienci firmy Auto ABC mieli okazję poznać proces produkcji klocków hamulcowych. Wycieczka do Pamplony w Hiszpanii zorganizowana wspólnie przez producenta, firmę ICER oraz wyłącznego dystrybutora tych klocków w Polsce Auto ABC odbyła się pod koniec czerwca. W wyjeździe udział wzięli pracownicy i właściciele 6 firm z całej Polski: RadStar z Radomia, Auto Części Wilczyński z Puław, Auto Partner z Olsztyna, Auto Bazar z Kalisza, firma Górecki z Żor oraz Auto Mobil z Gryfina. Plan wyjazdu, choć bardzo napięty, zapowiadał wiele atrakcji.
Pierwszego dnia zwiedzano dwie z trzech fabryk znajdujących się w strukturach ICER. Rozpoczęto od fabryki ADI Metalparts, jednego z największych w Europie producentów elementów metalowych niezbędnych do produkcji klocków hamulcowych. Firma sprzedaje swe wyroby do większości wytwórców klocków hamulcowych na świecie. Kolejnym etapem wycieczki była wizyta w fabryce ICER, w której produkowane są klocki wielkoseryjne tzw. najlepiej rotujące. Wszyscy mieli możliwość poznania całego procesu technologicznego, od magazynu surowców do produkcji mieszanek ciernych, aż po etap pakowania i przygotowywania wysyłki do klientów na całym świecie, w tym także do Auto ABC. Cała produkcja jest bardzo nowoczesna, zautomatyzowana, w fabryce znajduje się jeden z dwóch w Europie dynamometrów, służących do badania i testowania klocków w naturalnych warunkach drogowych. Firma przykłada największą wagę do kontrolowania jakości klocków, gdyż ten element od lat wyróżnia produkty ICER. Była również możliwość zobaczenia produkcji klocków do samochodów ciężarowych, do maszyn przemysłowych oraz do francuskiego szybkiego pociągu TGV, ponieważ ICER jest dostawcą na pierwszy montaż do tego właśnie pociągu. Po pełnej wrażeń wizycie w fabryce przyszedł czas na wspólne biesiadowanie do samego rana.
W kolejnym dniu wizyty w Hiszpanii wszyscy zwiedzali trzecią fabrykę – SIGMA BRAKES, w której produkowane są klocki wolno rotujące. Podobnie jak w poprzednich fabrykach olbrzymi nacisk kładziony jest na kontrolę jakości.
Jak wiadomo Hiszpania słynie z produkcji doskonałego w smaku wina i uczestnicy wycieczki mogli się przekonać jak powstaje wino w rejonie Nawarra. Zwiedzanie winiarni “Principe de viana” zrobiło na wszystkich duże wrażenie.
]1[
Po zakupach w winiarni czekało zwiedzanie pięknej Pamplony, która zachwyciła swym urokiem i zabytkami. Ostatniego dnia wszyscy udali się na plażę nad Ocean Atlantycki, do San Sebastian. Pomimo zachmurzonego nieba wśród uczestników nie brakowało amatorów kąpieli morskich. Po zwiedzeniu przepięknego miasta wszyscy uświadomili sobie, że zbliża się czas powrotu do domu. Pozostała już tylko wizyta w Paryżu, który zawsze zachwyca swym blaskiem.
Wszystkim uczestnikom wycieczki firma AutoABC dziękuje za wspólnie spędzony czas.
Wyłącznym dystrybutorem klocków hamulcowych ICER w Polsce jest :Auto ABC Sp.z o.o
www.autoabc.com.pl , tel. (65) 572 95 00, e-mail: autoabc@autoabc.com.pl
]2[  

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!