STAG wprowadza nowy reduktor R02 EL

4 października 2018, 9:35

Mniejsza liczba połączeń, zapewnienie większej szczelności, ułatwienie i skrócenie czasu montażu pracownikom warsztatów montujących instalacje autogaz – te trzy cechy charakteryzują nowy produkt marki STAG, który wchodzi właśnie do sprzedaży.

Jednostopniowy zintegrowany z elektrozaworem i filtrem reduktor STAG R02 EL przeznaczony jest do samochodowej instalacji sekwencyjnego wtrysku gazu. Urządzenie redukuje ciśnienie napływającego ze zbiornika gazu LPG i powoduje jego przejście w fazę gazową.

System izolacji termicznej

Cechami wyróżniającymi reduktor są jego małe gabaryty oraz unikalna konstrukcja. Składają się na nią dwa aluminiowe odlewy i pokrywa zabezpieczająca przed wychładzaniem gazu, co zapewnia izolację cieplną. Dzięki swojej budowie STAG R02 EL bardzo szybko się nagrzewa, przez co szybko następuje przełączenie na gaz. Sterownik nie musi więc wykonywać dodatkowej pracy w postaci korekcji temperatury.

System stabilizacji ciśnienia

Reduktor STAG R02 EL został wyposażony w system, który podczas jazdy samochodem w różnych warunkach drogowych zapewnia stałe ciśnienie zasilania listew wtryskowych. Na uwagę zasługuje również fakt, iż stabilność jest gwarantowana i niezależna od ciśnienia wejściowego z butli gazowej.

Uniwersalny system mocowania

Urządzenie mocowane jest tylko na jedną – centralnie umieszczoną śrubę, co pozwala na montaż reduktora praktycznie w każdym położeniu. Uniwersalność urządzenia dopełnia system kolanek przyłączeniowych możliwych do konfiguracji w dowolnym układzie.

Nowy reduktor ze zintegrowanym elektrozaworem jest odpowiedzią producenta, AC S.A., na potrzeby rynku. Firma dostosowuje oferowaną gamę produktów sygnowanych logo STAG zgodnie z sugestiami pracowników warsztatów montujących instalacje autogaz.

Produkt ma z założenia ułatwiać pracę montażysty, zarówno w trakcie uruchamiania jak i serwisowania instalacji LPG.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!