Hella oferuje szeroką paletę produktową świateł do jazdy dziennej

20 kwietnia 2010, 0:00

Hella oferuje najszerszą na rynku paletę akcesoryjnych świateł do jazdy dziennej, zarówno uniwersalnych, jak i przystosowanych do wybranych modeli aut, zasilanych żarówkami, jak i innowacyjnymi diodami LED.

Fot. Wybrane modele świateł do jazdy firmy Hella

Najnowsze światła dzienne diodowe Helli, to LEDayFlex. To pierwsze na świecie światła dzienne, które można instalować w „elastyczny” sposób. Owe „łańcuchy świateł dziennych” wykonane są z indywidualnych modułów LED i mogą być instalowane w postaci indywidualnie formowanych kształtów. Światła LEDayFlex znajdują się w sprzedaży w postaci łańcuchów po 5, 6, 7 lub 8 modułów, w różnych wersjach instalacyjnych, każda z homologacją ECE – i każdy z wariantów jest dostępny ze światłami pozycyjnymi lub bez nich.

Tym samym Hella zmienia światła dzienne – które od 2011 roku będą obowiązkowym wyposażeniem nowych samochodów – w wyraz indywidualnej kreatywności. Oczywiście nie wolno zapominać, że także światła dzienne LEDayFlex wykazują się wszystkimi zaletami diodowych lamp dziennych, jak poprawa widoczności i poziomu bezpieczeństwa w połączeniu z długowiecznością i oszczędnością energii elektrycznej.

Zapewniając niepowtarzalny wygląd samochodowi i poprawę bezpieczeństwa jazdy, LEDayFlex wymagają ekstremalnie mało miejsca na instalację, ponieważ światła są pozbawione odbłyśników i składają się wyłącznie z diod LED – a odległości ich montowania jedna od drugiej to 1-15 mm. Światła te zapalają się automatycznie po włączeniu silnika, a gasną po jego zgaszeniu lub po włączeniu świateł głównych auta – nie można więc zapomnieć o ich włączeniu. Samochody wyposażone w światła dzienne Helli nie wymagają oddzielnej homologacji ani dopuszczania do ruchu.

Światła LEDayFlex pozwalają także na oszczędności w porównaniu z klasycznymi halogenowymi lampami dziennymi, ponieważ użyte w nich wysokowydajne diody „Golden Dragon” zapewniają maksimum oświetlenia przy minimalnym poborze prądu: zużywają jako lampy dzienne zaledwie 5,8 W, a jako lampy pozycyjne tylko 0,6 W! W dodatku są o wiele bardziej długowieczne niż typowe żarówki H7 np. stosowane w światłach mijania – do 30 razy, a więc ich życie techniczne trwa ponad 10 000 godzin, tyle co życie techniczne samochodu.

LEDayFlex dostarczane są w kompletnym zestawie: dwa okablowane „łańcuchy” diodowe (po 5 do 8 modułów każdy), dwa sterowniki, instrukcja montażu i – jako opcja, światła pozycyjne.


Fot. Najnowsze, elastyczne światła LEDayFlex

Światła dzienne Helli mają homologację ECE wg regulacji 87. Czas montażu uzależniony od rodzaju pojazdu, zwykle od godziny do trzech.

Przygotowała firma Hella

Opublikowane przez: Redakcja

Dowiedz się więcej

Światła do jazdy dziennej Helli tańsze w wakacje
Światła do jazdy dziennej Helli tańsze w wakacje

Hella przygotowała wakacyjną promocję cenową świateł do jazdy dziennej dla swoich dystrybutorów – od 1 lipca do 30 września cały asortyment świateł dziennych będzie dostępny w promocyjnych cenach. Promocją jest objętych 25 pozycji asortymentowych, w tym uniwersalne światła diodowe, uniwersalne światła żarówkowe oraz lampy dedykowane do wybranych modeli samochodów.

Nowe żarówki Philips
Nowe żarówki Philips

Philips oferuje dwie nowe żarówki – LongLife EcoVision oraz VisionPlus. Pierwsza z nich ma aż 4-krotnie dłuższą żywotność w porównaniu ze zwykłą żarówką. Model VisionPlus zwiększa komfort i bezpieczeństwo, zapewniając 60% więcej światła na drodze. Z LongLife EcoVision przejedziesz nawet do 100 tys. kilometrów, bez konieczności ich wymiany. Swoją wyjątkową trwałość zawdzięczają grubszej i wzmocnionej skrętce […]

Promocja żarówek i świateł Philips w Inter Parts
Promocja żarówek i świateł Philips w Inter Parts

Od 16 sierpnia 2011 r. w Inter Parts trwa promocja wybranych żarówek halogenowych Blue Vision Ultra, X-treme Vision oraz świateł do jazdy dziennej DRL. Do każdego opakowania żarówek halogenowych dołączany jest zapach samochodowy z kolekcji Inter Parts Rally Team, a przy zakupie dwóch kompletów świateł do jazdy dziennej nagrodą jest lampa warsztatowa Titanium KH-8603A za […]

MotoFocus TV odc. 5 – Akumulatory Varta
MotoFocus TV odc. 5 – Akumulatory Varta

Początek października to najwyższy czas by rozpocząć przygotowania samochodów do nadchodzącej zimy. Dlatego piąty odcinek programu poświęciliśmy akumulatorom Varta, technologii produkcji kratki PowerFrame, a także zagadnieniom ekologii związanym z produkcją ogniw.  

Oświetlenie do jazdy dziennej bez dodatkowych lamp
Oświetlenie do jazdy dziennej bez dodatkowych lamp

Firma Hadron oferuje nowe rozwiązanie – sterownik APN pozwalający na wykorzystanie żarówek świateł drogowych jako świateł od jazdy dziennej. Dzięki temu nie ma konieczności uszkadzania elementów karoserii i montowania dodatkowego oświetlenia. Sterownik Świateł Dziennych APN wykorzystuje fabryczne światła drogowe do jazdy w dzień, ograniczając ich moc do 1/3 nominalnej w niemal bezstratny sposób. Zastosowanie sterownika […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!