II Międzynarodowy Turniej Monroe dla Mechaników

5 maja 2004, 0:00

Tenneco Automotive Europe – producent amortyzatorów Monroe i układów wydechowych Walker, ogłosił rozpoczęcie II Międzynarodowego Turnieju Monroe dla Mechaników Samochodowych. Zeszłoroczne doświadczenia wskazują, że tego typu działania pomagają zwiększyć motywację mechaników samochodowych do podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych, co w konsekwencji ma wpływ na jakość montażu amortyzatorów Monroe, a także pozwala zwiększyć nasze bezpieczeństwo na drodze. Podobnie jak w zeszłym roku Turniej zostanie przeprowadzony w 14 krajach Europy Centralnej i Wschodniej.
W tegorocznym Turnieju spodziewany jest udział ponad 2000 dwuosobowych zespołów mechaników. Lokalne rundy Turnieju rozpoczęły się już w kwietniu i zakończą się w czerwcu Finałem Krajowym dla najlepszych zespołów. Następnie we wrześniu, w odróżnieniu od zeszłego roku, zostanie zorganizowany Finał Europejski, który odbędzie się w Mediolanie. Zwycięzcy z poszczególnych krajów będą rywalizować o tytuł najlepszego zespołu w Europie.
Turniej będzie się składał z dwóch części – teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej uczestnicy będą zmuszeni wykazać się wiedzą na temat budowy i funkcjonowania amortyzatora, jego montażu i wymiany w samochodzie, a także ogólną wiedzą na temat problematyki zawieszenia oraz oferty amortyzatorów Monroe. W części praktycznej oceniany będzie czas wymiany amortyzatorów Monroe oraz jakość tej wymiany. W rundzie lokalnej oraz w Finale Krajowym uczestnicy Turnieju będą rywalizować na tym samym modelu samochodu. Dodatkowo uczestnicy Finału Krajowego będą mieli okazję wymieniać sprężyny Monroe, które powinny się pojawić w maju w ofercie firmy Tenneco Automotive.
Celem konkursu jest wyłonienie i wyróżnienie najlepszego zespołu mechaników samochodowych – nie tylko najszybciej wymieniającego amortyzatory, ale również posiadającego najbardziej rozległą wiedzę na temat problematyki zawieszenia samochodowego, diagnostyki i wymiany amortyzatorów.
Nagrodą dla zwycięzców krajowych będzie, obok uczestnictwa w Finale Europejskim, wizyta na Grand Prix Formuły 1 na torze Monza, możliwość prowadzenia bolidu wyścigowego Ferrari Formuła 1, a także wzięcie udziału w testach na słynnym torze Quattoruote.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!