ILS z pozwoleniem na użytkowanie głównej hali

14 września 2016, 13:54

Główna hala magazynowa Europejskiego Centrum Logistyki i Rozwoju ILS została już odebrana przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Otwarcie ILS planowane jest na styczeń 2017 roku. Będzie to największe w Europie Środkowo-Wschodniej centrum logistyczne branży motoryzacyjnej.

W Europejskim Centrum Logistyki i Rozwoju ILS (ELDC) nieustannie trwają prace, zmierzające do uruchomienia centrum. Prowadzone są testy nowoczesnych systemów, jak również odbiory budynków. W ostatnim czasie ELDC otrzymało ostateczne pozwolenie Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego na użytkowanie hali magazynowej.

Główna hala ma powierzchnię 30 tys. m2. Powstała w niej zabudowa regałowa, składająca się z 4 pięter po 14 tys. m2 każde. Łącznie daje to 56 tys. m2 regałów. Do tego wykonano dwupoziomową, stalową platformę o powierzchni po 1,4 tys. m2 na każdym poziomie. Dzięki zamontowanemu w zabudowie regałowej systemowi tryskaczowemu, magazyn będzie dobrze chroniony na wypadek pożaru.

Na terenie Europejskiego Centrum Logistyki i Rozwoju ILS nie tylko zbudowano nową halę, ale również dostosowano do obecnych potrzeb dwa już istniejące budynki. W pierwszym powstała hala magazynowa o powierzchni 5000 m2, w której będzie można składować do 80 tys. sztuk opon. W drugiej hali, takiej samej wielkości, przechowywane będą części karoseryjne i towary łatwopalne.

Oprócz głównej hali, do użytkowania oddane zostały jeszcze obiekty towarzyszące, jak część biurowa, składająca się z biurowca i dyspozytorni, o łącznej powierzchni użytkowej 4306 m2, portiernia, pompownia przeciwpożarowa, hydrofornia oraz wartownia.

ILS to nie tylko nowoczesne obiekty, ale również innowacyjna technologia. Europejskie Centrum Logistyki i Rozwoju wykorzystywać będzie, specjalnie dla niego zaprojektowany, system do sortowania towaru. Składa się on ze stacji przyjęcia dostaw i zwrotów, taśmociągów, sortera towarów (cross-belt sorter, dzielącego towar na klientów) i sortera opakowań wysyłkowych (dzielącego opakowania wysyłkowe na kierunki). Dzięki temu możliwe będzie przesortowanie 30 tys. sztuk towaru i 2,5 tys. paczek na godzinę.

Otwarcie Europejskiego Centrum Logistyki i Rozwoju ILS planowane jest na styczeń 2017 roku. Będzie to największe w Europie Środkowo-Wschodniej centrum logistyczne branży motoryzacyjnej. Inwestycja ma znaczenie strategiczne – pozwoli sprostać wyzwaniom dalszego, równie szybkiego rozwoju Inter Cars na rynku krajowym oraz całej Europy Centralnej i Wschodniej w perspektywie kolejnych lat.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 14 września 2016, 20:13 0 0

mają rozmach.... reszta ich już nie dogoni nie ma szans. Wytną wszystkich na rynku a potem spiją śmietankę.

Odpowiedz

Anonim, 15 września 2016, 17:14 0 0

Anonim i o to chodzi IC-ki mają kasę, rozmach i rozpęd do działania na rynku.
Konkurencja IC już trzęsie kolanami.

Odpowiedz

jojo, 16 września 2016, 8:59 0 0

Na polskim poukładanym rynku nic nie zmienią. Chyba, że sie zdarzy historia ala FOTA BIS. A wtedy i tak jeden gracz nie przejmuje calosci tylko dzieli sie to na calosc rynkowych graczy.
Duzi maja duze koszty, ktore co roku ida w gore, a rynku nie przybywa...no. To poczekamy i popatrzymy czy bedzie z rozmachem czy tez z rozumem?!

Odpowiedz