Łożyska skrzyni biegów INA i SNR w Inter Cars

1 czerwca 2016, 13:45

Jednym z ważniejszych podzespołów w aucie jest skrzynia biegów. W jej skład wchodzą różnego rodzaju łożyska, które mogą ulec awarii. Inter Cars cały czas rozszerza swój asortyment również w tej kwestii.

Ze względu na budowę rozróżniamy kilka wersji skrzyni biegów. Wśród nich są skrzynia manualna (potocznie zwana ręczną), automatyczna stopniowa, bezstopniowa. Najnowszym trendem w motoryzacji są skrzynie mechaniczne typu DSG.


Skrzynia biegów ma za zadnie przenieść moment obrotowy z silnika poprzez przełożenia na koła napędowe. Umożliwia również jazdę wstecz – poprzez zmianę kierunku ruchu koła zębatego przesuwnego. Konstruując skrzynię biegów, inżynierowie stawiają sobie za cel to, aby była ona jak najbardziej trwała. Zależy to od podzespołów, które współpracują ze sobą w środku.

W skład mechanizmu skrzyni biegów wchodzą koła zębate, synchronizatory oraz rożnego rodzaju łożyska. Wśród tych ostatnich wymienić można stożkowe, wałeczkowe i kulkowe. Trzeba pamiętać, że łożyska są podatne na uszkodzenia w przypadku przegrzania skrzyni i niedostatecznego poziomu oleju. Choć producenci nie zalecają jego wymiany, to praktyka pokazuje, że warto to zrobić średnio co 100 tys. km.

Aby nie doprowadzić do przegrzania, należy wystrzegać się częstej jazdy na wysokich obrotach. Producenci skrzyń stosują nawet specjalne chłodniczki, wspomagające odprowadzanie ciepła z układu. Łożyska po przegrzaniu lub po pewnym przebiegu nadają się wyłącznie do wymiany.

Dużą ofertę łożysk, wchodzących w skład zestawów do naprawy skrzyni, jak również kilka zestawów łożysk posiada Inter Cars. W ostatnim czasie do asortymentu dołączyły łożyska skrzyni biegów firm INA i SNR. Wśród nich są:

  • Łożysko skrzyni biegów (27x47x19,5), INDEKS: 712 1507 10
  • Łożysko skrzyni biegów (29x60x19,5), INDEKS: EC 12468 S01 H206
  • Zestaw łożysk skrzyni biegów (skrzynia PF6) RENAULT TRAFIC; OPEL VIVARO 01.01-, INDEKS: EC 126 MOV
  • Zestaw łożysk skrzyni biegów AUDI A2, A3, TT; SEAT CORDOBA, IBIZA, LEON, TOLEDO, SKODA OCTAVIA; VW GOLF IV 1.4-2.3 V5 08.96-, INDEKS: 462 0056 10
  • Zestaw łożysk skrzyni biegów VW TRANSPORTER T4 2.5TDI 4×4 01.96-, INDEKS: LCC VWT4. 
Opublikowane przez: Redakcja

Dowiedz się więcej

Jak zdobyć punkty w konkursie Inter Cars
Jak zdobyć punkty w konkursie Inter Cars

Powoli zbliża się koniec kolejnego okresu rozliczeniowego konkursu Gala Biesiadna 2016. To dobry moment, by przypomnieć zasady przyznawania punktów. Najważniejsze zasady W konkursie Gala Biesiadna 2016 mogą brać udział klienci Inter Cars o statusach: warsztat, sklep z warsztatem, firma transportowa. Rywalizują w 5 regionach, co ma na celu wyrównanie szans wszystkich uczestników. Celem rywalizacji jest […]

Preparaty do klimatyzaji w Inter Cars
Preparaty do klimatyzaji w Inter Cars

Przegląd klimatyzacji należy w aucie przeprowadzić co najmniej raz w roku. Powinien on obejmować jej czyszczenie i odgrzybienie, a także sprawdzenie szczelności, wymianę czynnika chłodzącego czy montaż nowego filtra. Te prace ułatwią profesjonalne preparaty, które możemy podzielić na kilka rodzajów. Preparaty do czyszczenia i odgrzybiania klimatyzacji z sondą Pozwalają na efektywne oczyszczenie układu klimatyzacji w […]

Nivette triumfował w Gdańsku w Samochodowych Mistrzostwach Polski Castrol Inter Cars Rajdach
Nivette triumfował w Gdańsku w Samochodowych Mistrzostwach Polski Castrol Inter Cars Rajdach

Załoga Filip Nivette i Kamil Heller była najlepsza podczas Rajdu Gdańsk Castrol Inter Cars w ramach Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Maciej Oleksowicz zajął 7 miejsce. W miniony weekend (26-28 maja) odbył się Rajd Gdańsk Castrol Inter Cars – druga runda Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Uczestniczyły w nim 44 załogi, […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!