Nivette triumfował w Gdańsku w Samochodowych Mistrzostwach Polski Castrol Inter Cars Rajdach

1 czerwca 2016, 14:13

Załoga Filip Nivette i Kamil Heller była najlepsza podczas Rajdu Gdańsk Castrol Inter Cars w ramach Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Maciej Oleksowicz zajął 7 miejsce.

W miniony weekend (26-28 maja) odbył się Rajd Gdańsk Castrol Inter Cars – druga runda Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Uczestniczyły w nim 44 załogi, w tym 3 zagraniczne. Niestety z udziału w rajdzie z powodów zdrowotnych zrezygnował Krzysztof Oleksowicz. Z kolei w jednej z zerówek, wraz z Jackiem Lotyczem, w roli pilota pojechała Magda Gessler.


W piątek miał miejsce uroczysty start rajdu, który przeprowadzono na Targu Węglowym W Gdańsku. Główna rywalizacja trwała 2 dni. W sobotę zawodnicy musieli dwukrotnie pokonać 3 odcinki specjalne o łącznej długości 62,5 km. Dzień później przyszło im zmierzyć się, również dwukrotnie, z 2 oesami. Rajd zakończył się ulicznym odcinkiem specjalnym.


Ostatecznie najlepszą załogą 12 Rajdu Gdańsk Castrol Inter Cars okazali się Filip Nivette i Kamil Heller (Skoda Fabia R5). O 1,1 s, na ostatnim odcinku – Power Stage, pokonali oni Jarosława Kołtuna i Ireneusza Pleskota (Ford Fiesta R5). Trzecie Miejsce zajął Łukasz Habaj, a więc obecny Mistrz Polski, z Jackiem Spentanym (Ford Fiesta R5).


– Udało się wszystko, mimo tych wszystkich przygód, które tam były. Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Nie wiem, co mam powiedzieć, bo mnie emocje rozwalają. Będziemy dalej pracować, żeby następne rajdy, też asfaltowe, tak wyglądały. Cieszę się, że podjęliśmy ryzyko na ostatnim odcinku. Byłem przekonany, że tego się nie da zrobić, bo to było 2,5 km, a my mieliśmy 2,7 s straty. Na szczęście wszystko się udało – komentował na mecie Filip Nivette.


Maciej Oleksowicz w klasyfikacji po wszystkich odcinkach znalazł się na 7 miejscu. W poszczególnych oesach szczególnie wysoką pozycję udało mu się zająć w Power Stage. Uliczny odcinek specjalny ukończył bowiem na 3 stopniu podium.


– Ostatnia pętla rajdu bardzo fajna, odcinki przepiękne. Przejechaliśmy ją już czysto, bez żadnych przygód, chociaż w zasadzie tylko jeden prawdziwy oes. No i ten Power Stage, na który długo czekaliśmy. Na nim pojechaliśmy tak, jak potrafiłem najlepiej. Trzecie miejsce – fajnie. Ten jeden punkcik na koniec daje jakąś satysfakcję – podsumował Maciej Oleksowicz, dodając – Cały rajd nie poszedł tak, jak miał pójść.

Wyniki Rajdu Gdańsk Castrol Inter Cars
1. Nivette/Heller – 01:16:33,8
2. Kołtun/Pleskot – +1,1 s
3. Habaj/Spentany – +25,6 s
4. Grzyb/Hundla – +55,6 s
5. Vorobjovs/Malnieks – +56,3 s
6. Rzeźnik/Browiński – +1:45,5 s
7. Oleksowicz/Siatkowski – +2:29,8 s
8. Domżała/Gospodarczyk – +3:00,2 s
9. Kempa/Grudziński – +4:12,1 s
10. Stolarski/Struk – +6:06,8 s

Rajd Gdańsk stanowił drugą rundę Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W klasyfikacji sezonowej liderem pozostał Grzegorz Grzyb, zwycięzca Rajdu Świdnickiego – KRAUSe. Na drugie miejsce awansował Jarosław Kołtun, trzeci jest Filip Nivette. 

Opublikowane przez: Redakcja

Dowiedz się więcej

Łożyska skrzyni biegów INA i SNR w Inter Cars
Łożyska skrzyni biegów INA i SNR w Inter Cars

Jednym z ważniejszych podzespołów w aucie jest skrzynia biegów. W jej skład wchodzą różnego rodzaju łożyska, które mogą ulec awarii. Inter Cars cały czas rozszerza swój asortyment również w tej kwestii. Ze względu na budowę rozróżniamy kilka wersji skrzyni biegów. Wśród nich są skrzynia manualna (potocznie zwana ręczną), automatyczna stopniowa, bezstopniowa. Najnowszym trendem w motoryzacji […]

Jak zdobyć punkty w konkursie Inter Cars
Jak zdobyć punkty w konkursie Inter Cars

Powoli zbliża się koniec kolejnego okresu rozliczeniowego konkursu Gala Biesiadna 2016. To dobry moment, by przypomnieć zasady przyznawania punktów. Najważniejsze zasady W konkursie Gala Biesiadna 2016 mogą brać udział klienci Inter Cars o statusach: warsztat, sklep z warsztatem, firma transportowa. Rywalizują w 5 regionach, co ma na celu wyrównanie szans wszystkich uczestników. Celem rywalizacji jest […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!