„Sprzęgła Sachs i układy sterowania sprzęgłem” – nowy katalog ZF Services

, 27 listopada 2015, 13:16

W opublikowanym niedawno katalogu ZF Services “Sprzęgła Sachs i układy sterowania sprzęgłem do pojazdów osobowych” znalazło się 3 300 referencji, wśród których około 500 to nowe pozycje.

Dzięki zastosowaniu kodu kolorystycznego katalog jest przejrzysty i ułatwia identyfikację potrzebnych podzespołów.  Katalog dostępny jest w formie pliku PDF oraz w wersji online – "WebCat". Warsztaty mogą również zgłaszać zapotrzebowanie na wersję drukowaną katalog u swoich dystrybutorów.

Ruszanie, niekończące się korki i kręte drogi – każdego dnia sprzęgło wystawiane jest na próbę wytrzymałości. Czynniki te sprawiają, że sprzęgło należy do tych podzespołów samochodu, które wystawiane są na działanie dużych obciążeń mechanicznych. Muszą one wykonać setki tysięcy precyzyjnych zmian biegów na przestrzeni lat eksploatacji pojazdu. Zgodnie z ugruntowaną pozycją marki Sachs, firma ZF Services oferuje odpowiednie produkty dla wszystkich popularnych modeli samochodów osobowych, w jakości OEM.

Nowy katalog Sachs dostępny jest w wersji międzynarodowej z główną częścią przetłumaczoną na angielski i niemiecki. Wstęp do publikacji został przetłumaczony na kolejne 17 języków, w tym polski. Dodatkowo, dodany kod kolorystyczny katalogu umożliwia łatwe przeszukiwanie publikacji pod kątem konkretnego producenta i modelu pojazdu. Warsztaty i dystrybutorzy mogą również skorzystać z przydatnych informacji, takich jak m.in.: lata produkcji danego modelu, czy konkretnych wskazówek serwisowych.

Katalog dostępny jest w formie pliku PDF do pobrania pod linkiem: www.zf.com/services/catalog, a także w stale aktualizowanym katalogu online "WebCat": https://webcat.zf.com/. Warsztaty mogą zamawiać wersję drukowaną u dystrybutorów.
 

Dowiedz się więcej

Dwumasowe koła zamachowe a ich zamienniki – opinie ZF
Dwumasowe koła zamachowe a ich zamienniki – opinie ZF

Na rynku części zamiennych można spotkać zamienniki dwumasowego koła zamachowego, oferowane jako zestaw składający się ze standardowego koła jednomasowego i tradycyjnego zestawu sprzęgłowego – z elastyczną tarczą sprzęgłową z tłumikiem drgań skrętnych. Czy takie zamienniki można i warto stosować w nowoczesnych silnikach? Przedstawiamy stanowisko specjalistów firmy ZF. Dwumas czy zamiennik? Geneza problemu. Dlaczego producenci współczesnych […]

Niewidoczne, ale istotne zużycie elementów zawieszenia
Niewidoczne, ale istotne zużycie elementów zawieszenia

Wady elementów zawieszenia, ukrytych w głębi nadkola są trudne do wychwycenia podczas rutynowej, wzrokowej kontroli stanu pojazdu. Większość usterek zostaje jednak zdiagnozowana w trakcie okresowej wizyty w warsztacie. Dlatego ZF Services zachęca do zwrócenia większej uwagi na zawieszenie podczas przeglądów pojazdu. Nawet niewielkie uszkodzenie czy niezauważalne z zewnątrz zużycie, może mieć wpływ na bezpieczeństwo oraz […]

Programy szkoleniowe ZF Services – podsumowanie roku i plan na kolejny rok
Programy szkoleniowe ZF Services – podsumowanie roku i plan na kolejny rok

Ponad 12 000 osób na całym świecie wzięło udział w szkoleniach ZF Services w 2015 roku. Nowe modele pojazdów są wprowadzane na rynek coraz szybciej i z roku na rok wykorzystują bardziej złożone technologie wymagają od mechaników ciągłego poszerzania wiedzy. Dzięki stale rozwijanej ofercie programów szkoleniowych, ZF Services przygotowuje swoich partnerów biznesowych na nadchodzące zmiany […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!