Castrol Professional – pierwsze na świecie oleje z certyfikatem CO2 neutral

10 listopada 2015, 10:09

Gamy olejów Castrol EDGE Professional i Magnatec Professional uzyskały certyfikat CO2 neutral. Są to pierwsze na świecie oleje, które spełniają wymagania międzynarodowych standardów ochrony środowiska, w tym pomiarów emisji CO2 i obliczania śladu węglowego przez cały cykl życia produktu.

Dodatkowo Castrol prowadzi projekty ekologiczne, które spowodują redukcję z atmosfery takiej ilości gazów cieplarnianych, jaka powstaje w czasie produkcji, użytkowania i neutralizacji olejów. Dzięki tym działaniom udało się w ubiegłym roku ograniczyć emisję dwutlenku węgla o ok. 200 tys. ton, a w 2015 roku ta wartość ma osiągnąć pół miliona ton. Przyznany certyfikat to efekt wspólnej pracy z partnerami i doradcami w ramach projektu BP Target Neutral.

Wszystkie produkty mają tzw. ślad węglowy, który oznacza ilość dwutlenku węgla powstającego w czasie produkcji i użytkowania produktu. Castrol przeanalizował cykl życia swoich olejów i wytypował obszary, w których można obniżyć emisję dwutlenku węgla. W tym celu wprowadzono m.in. technologię mieszania olejów w niskiej temperaturze. Firma wybiera dostawców i zamawia komponenty do produkcji w taki sposób, by maksymalnie obniżyć emisję CO2. Także wysyłka gotowych produktów jest tak planowana, by ograniczyć emisję gazów cieplarnianych, np. używa się pojazdów z napędem elektrycznym, a trasy przejazdów są optymalizowane. Castrol wciąż pracuje również nad zmniejszeniem wpływu swoich fabryk na środowisko. Zerowy bilans emisji CO2 olejów Professional jest możliwy także dzięki takim inwestycjom, jak zalesianie w Kenii, czyste elektrownie w Chinach czy farmy wiatrowe w Nowej Kaledonii.

Rodzina produktów Castrol Professional została stworzona wspólnie z producentami samochodów, dzięki czemu oleje są optymalnie dopasowane do potrzeb konkretnych jednostek napędowych. Przez to mogą pracować pod większym ciśnieniem i w silnikach o mniejszych tolerancjach, a mimo to można je wymieniać rzadziej niż do tej pory. Ich właściwości pozwalają też zmniejszyć tarcie wewnątrz silnika, co wpływa na ograniczenie zużycia paliwa i emisji CO2.

Dowiedz się więcej

Idzie zima. Jaki olej jest najlepszy na mrozy?
Idzie zima. Jaki olej jest najlepszy na mrozy?

Choć dziś nie ma już potrzeby sezonowej wymiany oleju, najlepiej wymienić go przed zimą. Podczas eksploatacji w silniku olej traci swoje właściwości i może się okazać, że będą one niewystarczające podczas dużych wahań temperatury oraz przy wysokiej wilgotności w czasie zimy. Jeżeli decydujemy się na wymianę oleju, to sprawdźmy, co zaleca producent pojazdu w przypadku […]

Castrol EDGE wspiera sportowców
Castrol EDGE wspiera sportowców

Marka Castrol EDGE jest zaangażowana w niemal każdą dyscyplinę motorsportu. Także w Polsce nie brakuje wspieranych przez nią zawodników, którzy z sukcesami startują w rajdach samochodowych, drifcie czy wyścigach na jedną czwartą mili. Grzegorz Staszewski, który od najmłodszych lat stale coś poprawia we wszelkich pojazdach wyposażonych w silnik, kilka lat temu stworzył potwora – napędzaną […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Kolo, 13 listopada 2015, 14:15 0 0

Cały czas producenci samochodów i olejów pracują nad udoskonaleniem produktów a przebiegi graniczne nowych aut spadły nawet o 200 tys. km. Więc o co tu chodzi ? A może dogadali się jak producenci sprzętu RTV , AGD , komputerów o celowym postarzaniu produktów.

Odpowiedz