Filtry Champion wracają

13 października 2015, 12:08

Federal-Mogul Motorparts powraca na rynek z większym asortymentem filtrów Champion.

Udoskonalona linia produktowa wyróżnia się lepszymi właściwościami i nowym opakowaniem. Dodatkowym wsparciem jest internetowy katalog filtrów Champion, które są już dostępne w sprzedaży na rynku wtórnym.

Od 2014 roku Champion wprowadził do oferty ponad 490 nowych filtrów. Rozszerzona oferta produktowa to ponad 1300 jednostek towarowych SKU, które aktualnie znajdują zastosowanie w ponad 94% europejskiego parku samochodowego. Oferta umożliwia znalezienie odpowiedniego produktu do niemal każdego serwisowanego pojazdu.

– ,,Inżynierowie Federal-Mogul przeprojektowali filtry paliwa, powietrza, oleju i kabinowe marki Champion, aby spełniały wysokie standardy OE i wymagania najnowszych silników. Nasze filtry są testowane zgodnie z obowiązującymi standardami ISO oraz spełniają wymagania nowych silników Euro 5 i Euro 6. Nowa oferta filtrów Champion została udoskonalona oraz wyprodukowana z użyciem najnowszych technologii, co pozwala spełnić oczekiwania klientów w zakresie jakości, wydajności pracy oraz prostej instalacji. Nowe filtry są już produkowane i dostępne w sprzedaży na rynku wtórnym” – mówi Sanda Kristicevic, Product Manager z Federal-Mogul, odpowiedzialna za ofertę filtrów.

Nowe filtry paliwa Champion do silników Diesla z układami wtryskowymi typu common rail są wykonane z wielowarstwowego materiału syntetycznego, wyprodukowanego w technologii pneumotermicznej (melt blown). Pozwala to na filtrację zanieczyszczeń o wielkości nawet 3 µm i zapewnia wysoką, sięgająca 99,8% skuteczność separacji wody. W porównaniu z filtrami konwencjonalnymi, materiały produkowane metodą pneumotermiczną zwiększają wydajność filtrowania nawet o 29,4% w przypadku zanieczyszczeń o rozmiarze 5 µm i mniejszych.

Filtry oleju marki Champion są produkowane z mikrowłókien szklanych. Umożliwia to skuteczniejszą filtrację zanieczyszczeń w porównaniu z konwencjonalnymi materiałami filtracyjnymi. Mikrowłókna szklane zmniejszają spadki ciśnienia nawet o 50%, dzięki  czemu filtry Champion oferują od 2 do 4 razy dłuższe okresy pracy w porównaniu z produktami tradycyjnymi.

Federal-Mogul Motorparts wprowadził w tym roku technologię Flexi Frame w produkcji filtrów kabinowych, dzięki czemu ich montaż odbywa się bez ryzyka uszkodzenia lub deformacji. Związki węgla aktywnego zawarte w materiale filtracyjnym nie przepuszczają zarówno pyłów, jak i toksycznych gazów spalinowych.

Filtry paliwa, powietrza, kabinowe oraz oleju marki Champion otrzymały również nowe opakowania z interaktywnymi kodami QR, ułatwiającymi sprawdzenie przez serwisanta numeru części. Link ukryty w kodzie graficznym QR kieruje również do filmów instruktażowych oraz szczegółowych instrukcji montażu filtrów kabinowych, dostępnych w katalogu na stronie internetowej. W lutym 2015 roku pojawił się także nowy katalog marki Champion z pełnym asortymentem filtrów. Wyróżnia go nowa, kompleksowa struktura numeracji części, zmieniona szata graficzna oraz przejrzysty układ produktów. Aktualizowany na bieżąco katalog Champion można znaleźć pod adresem www.fmecat.eu.

Dowiedz się więcej

Produkty marki Champion w ofercie AD Polska
Produkty marki Champion w ofercie AD Polska

Champion jest jedną z marek koncernu Federal Mogul. Większość kojarzy ją głównie ze świecami zapłonowymi, w mniejszym stopniu z różnego typu filtrami. W jej asortymencie znajdują się również pióra do wycieraczek samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Dystrybucją wycieraczek marki Champion na naszym rynku zajmuje się firma AD Polska. Obecnie w ofercie AD dostępnych jest ponad […]

Federal-Mogul wprowadza nowy program wycieraczek Champion Aerovantage
Federal-Mogul wprowadza nowy program wycieraczek Champion Aerovantage

Federal-Mogul wprowadza nową generację wycieraczek Champion Aerovantage o jakości OE. Ten uproszczony program wycieraczek zapewnia pokrycie potrzeb większej ilości modeli samochodów przy zastosowaniu mniejszej liczby referencji, a także oferuje produkt o lepszych właściwościach użytkowych, znajdujący się w lepszym opakowaniu. Program Aerovantage pokrywa potrzeby europejskiego parku samochodów w ponad 98%. Nowy program wycieraczek został stworzony tak, […]

Grudniowe nowości od Vasco Filters
Grudniowe nowości od Vasco Filters

Oferta Vasco Filters została poszerzona o kilkanaście nowych filtrów powietrza, kabiny oraz paliwa. Nowe referencje dostępne są w grafice przedstawionej poniżej.   Karty produktu wraz z rzeczywistymi zdjęciami filtrów dostępne na stronie producenta.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 8 grudnia 2015, 16:11 0 0

były , zniknęły i znowu się pojawiają ?! Pogratulować - pojawia się i znika , co to ?? Champion ! :(

Odpowiedz