Akumulatory Centra i Exide otrzymały Medal Europejski

17 czerwca 2015, 9:21

Producent akumulatorów, Exide Technologies S.A., został uhonorowany nagrodą za akumulatory marek Centra i Exide z serii Start-Stop AGM. Podczas XXVI edycji Exide znalazł się wśród 177 firm, które wyróżniono za wyroby i usługi o europejskim standardzie.

Medale Europejskie zostały przyznane przez Business Centre Club – jedną z największych organizacji pracodawców w Polsce. Uroczystość ich nadania odbyła się 10 czerwca w Warszawie. 

Nagrodzone Medalem Europejskim akumulatory Centra i Exide Start-Stop AGM stworzone zostały z myślą o coraz szybciej rozwijającym się rynku samochodów z systemem Start-Stop i/lub z systemem hamowania rekuperacyjnego. Nowa generacja akumulatorów AGM sprawdza się także w łodziach oraz w zastosowaniach bazujących na inteligentnych układach oszczędzania paliwa.

Podczas uroczystości wręczenia nagród i wyróżnień laureatom gratulacje złożył Marek Goliszewski, prezes Business Centre Club, który powiedział:

– „Dziś w takim oto gronie jesteśmy. W gronie tych, którzy chcą być Polakami i Europejczykami. George Friedman w książce „Następne 100 lat. Prognoza na XXI wiek” prognozuje, że Polska będzie jednym z 5 największych gospodarek świata obok Francji. Gwarancją tego są postawy, które reprezentują laureaci Medali Europejskich."

Poznańska firma Exide Technologies S.A. jest właścicielem marek Centra i Exide oraz częścią międzynarodowego lidera w produkcji akumulatorów – koncernu Exide Technologies. Firma dostarcza akumulatory kwasowo-ołowiowe producentom samochodów i kierowcom od ponad 100 lat.

Na rynku europejskim Exide jako pierwszy wprowadził akumulatory do pojazdów z systemem Start-Stop (2004 rok). Zakład w Poznaniu od wielu lat współpracuje ze znanymi producentami samochodów i dostarcza akumulatory na pierwsze wyposażenie do modeli takich samochodów, jak: Jaguar, Land Rover, Fiat, Volkswagen, Toyota, Citroën, Peugeot, Škoda czy Hyundai oraz pojazdów ciężarowych, jak Volvo i Scania. Exide jest obecnie jednym z największych na świecie producentów akumulatorów AGM.

Dowiedz się więcej

Trwałość akumulatorów i problemy z gwarancją – fakty i mity
Trwałość akumulatorów i problemy z gwarancją – fakty i mity

Współczesne akumulatory działają krócej niż te sprzed lat, natomiast ich naprawa gwarancyjna jest prawie niemożliwa do wyegzekwowania. Ta tak często dziś powtarzana teza jest wystarczająca dla laika. Specjalista musi wiedzieć więcej – m.in. co wpływa na krótszą żywotność baterii? Akumulatory psują się częściej – jaka jest prawda? Ten tekst nie ma bronić producentów czy dystrybutorów […]

Nowa gama akumulatorów Exide i Centra
Nowa gama akumulatorów Exide i Centra

Marki Exide i Centra wraz z końcem 2014 r. wprowadziły nową gamę akumulatorów do pojazdów osobowych. Są to ulepszone technologicznie produkty, w tym akumulatory do pojazdów z systemem Start-Stop. Wszystko miało swój początek w centrach badawczo-rozwojowych Exide Technologies, w których opracowano nowe technologie z myślą o samochodowym rynku wtórnym, bazując jednocześnie na doświadczeniach w tworzeniu […]

Exide otrzymał nagrodę jakości Volvo
Exide otrzymał nagrodę jakości Volvo

Firma Exide Technologies odebrała w swojej poznańskiej fabryce nagrodę Quality Excellence (VQE) przyznawaną przez Volvo Car Corporation. Nagroda VQE jest przyznawana najlepszym zakładom w konkretnej gałęzi przemysłu, które dążą do doskonałości produkcyjnej. Volvo wyróżnia najlepszych dostawców, oceniając producentów według dwunastu kryteriów, jak np.: logistyka, lokalizacja zakładów, możliwości produkcyjne wraz z utrzymaniem najlepszej, powtarzalnej jakości i […]

Exide Technologies ambasadorem polskiej gospodarki
Exide Technologies ambasadorem polskiej gospodarki

Exide Technologies zwyciężył, w kategorii „Eksporeter”, w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Business Centre Club pod honorowym patronatem ministra gospodarki. W tym roku nagrodę w kategorii „Eksport” otrzymał m.in. poznański producent akumulatorów – Exide Technologies S.A. W kategorii „Eksport” konkurują firmy mające najlepsze wyniki w eksporcie polskich produktów i usług, a tym samym wyróżniające się  w dziedzinie […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!