Młode Kadry – wyniki ankiety i konkurs dla absolwentów

9 czerwca 2015, 23:12

Dział Szkoleń Inter Cars SA przeprowadził ankietę wśród uczniów, biorących udział w programie edukacyjnym Młode Kadry. Badanie ma na celu zebranie opinii na temat ukończonej szkoły i przygotowania zawodowego młodych mechaników. Absolwenci programu są wciąż poszukiwani. Co więcej, mogą wziąć udział w konkursie.

Ankieta przeprowadzona przez Inter Cars miała przybliżyć opinie uczniów o szkole oraz pozwolić lepiej zrozumieć związki zachodzące między procesem nauczania a efektami kształcenia oraz przebiegiem i rezultatami karier zawodowych absolwentów.

W tym celu pracownicy Działu Szkoleń Inter Cars SA zwrócili się do grupy absolwentów i poprosili o udzielenie kilku cennych dla nas informacji.

Wyniki ankiety

Wśród uczniów, którzy odpowiedzieli na ankietę, 5,3 % stanowiły kobiety, a 94,7% mężczyźni.

Rodzaj ukończonej szkoły to w 78,9 % technikum, natomiast w 21,1 % przypadków zasadnicza szkoła zawodowa.

Z wyników przeprowadzonej ankiety wynika, że znaczna większość absolwentów zakończyła szkołę w zawodzie technik pojazdów samochodowych.

68, 4 %

technik pojazdów samochodowych

15,8 %

mechanik pojazdów samochodowych

10,5 %

technik mechanik

5,3 %

elektromechanik pojazdów samochodowych

 

Pytanie „Czy po zakończeniu szkoły kontynuujesz naukę bądź podjąłeś pracę?"

31,6 %

Tak, Uczelnia Wyższa

26,3 %

Podjęło pracę w branży motoryzacyjnej (warsztat, serwis)

15,8 %

Podjęło pracę w branży motoryzacyjnej (dystrybucja)

15,8 %

Podjęło pracę niezwiązaną z zawodem

10,5 %

Nie podjęło pracy

 

 
Zdecydowana większość absolwentów, bo aż 78,9 % na pytanie „Czy udział szkoły w programie Młode Kadry wpłynął na dobre przygotowanie absolwenta do zawodu?” odpowiadała ”Tak”.

78,9 %

Tak

21,1 %

Nie

Na pytanie „Czy zajęcia dodatkowe odbywające się w ramach programu Młode Kadry wpłynęły na Twoje przygotowanie do zawodu?” zdecydowana większość uczniów udzieliła odpowiedzi twierdzącej.

73,7 %

Tak, znacznie

15,8 %

Częściowo

5,3 %

Nie

Znaczna większość, bo aż 78 % absolwentów potwierdza, jak bardzo potrzebna i istotna jest pomoc w postaci doposażania szkół w sprzęt, dzięki któremu uczniowie mają możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych. Tak odpowiadali na pytanie „Czy sprzęt, w który została wyposażona szkoła po przystąpieniu do programu Młode Kadry, wpłynął na poziom zajęć praktycznych?”

78,9 %

Tak, znacząco

15,8 %

Częściowo

5,3 %

Nie

Większość ankietowanych docenia i pozytywnie wypowiada się odnośnie inicjatywy, z jaką wyszła do nich firma Inter Cars z pomocą partnerów programu Młode Kadry.

Na pytanie „ Jak oceniasz inicjatywę programu Młode Kadry?” w 94,8 % ankietowani odpowiadali jednogłośnie.

94,8 %

Bardzo dobrze

2,6 %

Brak zdania

2,6 %

Źle

Wyniki ankiety stanowią punkt wyjścia dla szerszych opracowań dotyczących aktualnej sytuacji absolwentów szkół Młodych Kadr. Dział Szkoleń Inter Cars planuje co roku przeprowadzać badania sondażowe wśród absolwentów szkół. Pozwoli to na ocenę bieżącej działalności programu oraz na podnoszenie jakości i wkładu pracy firmy w jeszcze bardziej efektywne przygotowanie uczniów do zawodu.

Informacje dotyczące przyszłych ankiet na: www.facebook.com/MlodeKadryInterCars

Konkurs

Inter Cars SA szuka absolwentów szkół motoryzacyjnych z całej Polski, objętych programem Młode Kadry. Jeżeli brałeś udział w programie, weź również udział w konkursie, w którym wygrać można cenne nagrody.

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu materiału, który pokazywałby ścieżkę edukacji oraz obecną sytuację danej osoby – młodego mechanika. Należy w nim zawrzeć opis tego, jak program Młode Kadry wpłynął na Wasze życie oraz przygotowanie do zawodu, czym zajmujecie się w chwili obecnej i jakie macie plany na przyszłość?

Autorom trzech najlepszych prac zostaną przyznane nagrody rzeczowe:

  • I nagroda – tablet
  • II nagroda – wideorejestrator
  • III nagroda – przenośny akumulator do ładowania baterii w różnych urządzeniach.

 

Prace konkursowe w dowolnej formie należy przesyłać do 31 lipca 2015 r. na adres e-mail: mlodekadry@intercars.eu lub pocztą: Centrum Szkoleń Inter Cars SA, ul Gdańska 27, 05-152 Cząstków Polski.

Artykuł sponsorowany Inter Cars SA

Dowiedz się więcej

Nowa szkoła w Młodych Kadrach
Nowa szkoła w Młodych Kadrach

Do programu Młode Kadry dołączył Zespół Szkół Politechnicznych im. Powstańców Wielkopolskich w Śremie. To już 17 placówka edukacyjna, która bierze udział w inicjatywie Inter Cars SA. O wysokiej randze tego wydarzenia świadczyła obecność władz powiatu na czele ze starostą śremskim Zenonem Jahnsem, przedstawicieli wielu śremskich instytucji, dyrektorów, kierowników firmy Inter Cars oraz dostawców z firm: […]

Szkoła z Lublina w programie Młode Kadry
Szkoła z Lublina w programie Młode Kadry

Pierwszą szkołą, która dołączyła do programu Młode Kadry w ramach jego IV edycji jest Zespół Szkół Samochodowych im. Stanisława Syroczyńskiego w Lublinie. Uroczystość z okazji przystąpienia szkoły do programu Młode Kadry zbiegła się w czasie ze 100-leciem istnienia placówki. Wagę wydarzenia podkreślili licznie przybyli gości. W skład sporej delegacji Inter Cars SA wchodzili m.in. Radosław […]

Młode Kadry Inter Cars. Razem zbudujmy przyszłość.
Młode Kadry Inter Cars. Razem zbudujmy przyszłość.

Podczas konferencji Zarządu Inter Cars odbywającej się w ramach 15. Targów, odbyła się debata na temat: „Młode Kadry jako trampolina do przyszłości”. Młode Kadry to program skierowany do szkół zawodowych oraz techników, który ma celu dostosowanie ich do współczesnych wymogów rynku pracy. Dokonuje tego zarówno przez przekazywanie szkołom najnowszego wyposażenia warsztatowego, jak i poprzez transfer […]

Pora wykorzystać „Młode Kadry”
Pora wykorzystać „Młode Kadry”

Stworzony przez Inter Cars program „Młode Kadry” to wsparcie nie tylko dla uczniów i szkół, ale również dla warsztatów. Ucząca się na najnowocześniejszym sprzęcie kadra musi bowiem gdzieś wykorzystać swoje umiejętności. „Młode Kadry” to projekt Inter Cars SA, w ramach którego spółka współpracuje ze szkołami w całej Polsce, wyposażając je w nowoczesny sprzęt do naprawy […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!