Nowa szkoła w Młodych Kadrach

, 26 maja 2015, 15:40

Do programu Młode Kadry dołączył Zespół Szkół Politechnicznych im. Powstańców Wielkopolskich w Śremie. To już 17 placówka edukacyjna, która bierze udział w inicjatywie Inter Cars SA.

O wysokiej randze tego wydarzenia świadczyła obecność władz powiatu na czele ze starostą śremskim Zenonem Jahnsem, przedstawicieli wielu śremskich instytucji, dyrektorów, kierowników firmy Inter Cars oraz dostawców z firm: Bosch, Castrol, Luk Ina Fag, KYB Europe, Osram, ContiTech. Tak duże zainteresowanie pokazuje, że władze miasta i powiatu bardzo poważnie podchodzą do tematu edukacji zawodowej.

Szkoła utworzyła profil motoryzacyjny w 2013 roku. W ciągu 2 lat, dzięki wsparciu starosty, zdołała wybudować nowoczesne warsztaty i je wyposażyć. Taka organizacja i chęć działania przekonały Inter Cars do zaproponowania szkole udziału w programie Młode Kadry. Co spowodowało tak duże inwestycje w edukację z zakresu motoryzacji?

– „Spowodowane jest to potrzebą rynku lokalnego oraz wzmożonym zainteresowanie młodzieży w naszym powiecie. Nasi przedsiębiorcy potrzebują pracowników wykształconych w tym kierunku. Natomiast uczniowie potrzebowali dobrej szkoły w miejscu zamieszkania, bez konieczności dojazdu do innych miast." – mówi Zenon Jahns, starosta powiatu śremskiego.

Podczas uroczystości dyrektor szkoły Wisława Frydryszak oraz dyrektor handlowy Inter Cars SA Sławomir Rybarczyk podpisali porozumienie o współpracy i o przystąpieniu szkoły do programu Młode Kadry. W ten sposób szkoła dołączyła do grona 17 wybranych przez firmę najlepszych szkół w Polsce. Udział w programie to dla uczniów klas samochodowych i nauczycieli pracujących w tej branży szansa na zdobywanie cennego doświadczenia oraz możliwość śledzenia szybko zmieniającego się rynku motoryzacyjnego. Placówka otrzymała najnowszy sprzęt do naprawy i diagnostyki samochodów za kwotę 100 tysięcy złotych i pakiet szkoleniowy za 30 tysięcy złotych. Otrzymany sprzęt i liczne szkolenia z pewnością podniosą jakość oferty edukacyjnej placówki.

Dowiedz się więcej

Szkoła z Lublina w programie Młode Kadry
Szkoła z Lublina w programie Młode Kadry

Pierwszą szkołą, która dołączyła do programu Młode Kadry w ramach jego IV edycji jest Zespół Szkół Samochodowych im. Stanisława Syroczyńskiego w Lublinie. Uroczystość z okazji przystąpienia szkoły do programu Młode Kadry zbiegła się w czasie ze 100-leciem istnienia placówki. Wagę wydarzenia podkreślili licznie przybyli gości. W skład sporej delegacji Inter Cars SA wchodzili m.in. Radosław […]

Młode Kadry – wyniki ankiety i konkurs dla absolwentów
Młode Kadry – wyniki ankiety i konkurs dla absolwentów

Dział Szkoleń Inter Cars SA przeprowadził ankietę wśród uczniów, biorących udział w programie edukacyjnym Młode Kadry. Badanie ma na celu zebranie opinii na temat ukończonej szkoły i przygotowania zawodowego młodych mechaników. Absolwenci programu są wciąż poszukiwani. Co więcej, mogą wziąć udział w konkursie. Ankieta przeprowadzona przez Inter Cars miała przybliżyć opinie uczniów o szkole oraz […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!