Pora wykorzystać „Młode Kadry”

, 18 maja 2016, 13:30

Stworzony przez Inter Cars program „Młode Kadry” to wsparcie nie tylko dla uczniów i szkół, ale również dla warsztatów. Ucząca się na najnowocześniejszym sprzęcie kadra musi bowiem gdzieś wykorzystać swoje umiejętności.

„Młode Kadry” to projekt Inter Cars SA, w ramach którego spółka współpracuje ze szkołami w całej Polsce, wyposażając je w nowoczesny sprzęt do naprawy i diagnostyki usterek w samochodach oraz dostarczając wiedzę niezbędną do kształcenia przyszłych mechaników. Jest to możliwe dzięki zbliżeniu dwóch światów: przedsiębiorców i edukacji. Partnerami programu są bowiem wiodący producenci części zamiennychi wyposażenia warsztatowego. Projekt wspiera olimpiady, a także praktyki i staże dla najlepszych uczniów. Jest to więc swoista zawodowa trampolina, dzięki której start w życie zawodowe ma być dla nich łatwiejszy.

Obecnie w ramach projektu „Młode Kadry” Inter Cars współpracuje z 17 placówkami. Są to: Zespół Szkół nr 1 w Piasecznie, Centrum Kształcenia Praktycznego w Grudziądzu, Zespół Szkół Budowlanych w Gorzowie Wielkopolskim, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 22 w Łodzi, Zespół Szkół nr6 w Tychach, Centrum Kształcenia Praktycznego w Częstochowie, Zespół Szkół Samochodowych w Nowym Sączu, Zespół Szkół Mechanicznych Centrum Kształcenia Praktycznego w Białymstoku, Centrum Kształcenia Praktycznego w Siedlcach, Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim, Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 w Krakowie, Zespół Szkół Samochodowych w Bydgoszczy, Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu, Zespół Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu, Zespół Szkół Mechanicznych w Opolu, Zespół Szkół Samochodowych im. Syroczyńskiego w Lublinie, a także Zespół Szkół Politechnicznych im. Powstańców Wielkopolskich w Śremie.

Młodzież poznaje najbardziej aktualne techniki i uczy się na najnowocześniejszym sprzęcie. W efekcie jest przygotowana do przyszłej pracy. By jednak to przygotowanie było jak najpełniejsze, potrzeba jeszcze praktyk i stażów zawodowych. Dlatego właśnie tak ważne jest otwarcie się na tych uczniów serwisów, zrzeszonych w sieciach serwisowych. Tym bardziej, że ich potencjał odpowiada na główne bolączki właścicieli warsztatów. „Młode Kadry” to mechanicy, których tak często brakuje na obecnym rynku pracy: wykształceni, wyszkoleni, przygotowani przez najlepszych i znający sprzęt.

– „Nasi klienci w rozmowach przyznają, że trudno jest im znaleźć osoby do pracy. Dlatego właśnie zachęcamy ich do korzystania z tych zasobów personalnych, których kształcenie wspiera Inter Cars." – mówi Marta Ciesielska, zastępca kierownika ds. sieci własnych Inter Cars.

Firma wspomaga nie tylko uczniów, ale również warsztaty. Oferuje im m.in. organizację akcji promocyjnych, zachęcających do podejmowania praktyk w danym serwisie czy też konkursów, w ramach których nagrodą jest staż. Obecnie z takiego wsparcia korzysta Top Service Truck z Sokołowa.

– „Poszukując nowych pracowników, spotykamy się z problemem braku wykwalifikowanych osób. Odzew na ogłoszenia jest mały, a jeżeli już ktoś na nie odpowiada, to nierzadko są to ludzie z przypadku, nieprzygotowani do zawodu. Mamy nadzieję, że dzięki współpracy w ramach projektu „Młode Kadry” trafią do nas młode osoby, które będą dobrym materiałem na mechaników. Wierzymy, że dzięki ukończonemu cyklowi szkoleń i nauce na profesjonalnym sprzęcie, będą one już teoretycznie i merytorycznie przygotowane do pracy. Sam fakt, że są to uczniowie, którzy robią coś, co wymaga od nich pozostania po lekcjach, napawa optymizmem. To bowiem dowód na to, że są to osoby, którym się chce. A jeżeli jest chęć i energia, to pojawia się szansa na sukces." – mówi Marcin Kądziela, kierownik Top Service Truck.

Dowiedz się więcej

Młode Kadry – wyniki ankiety i konkurs dla absolwentów
Młode Kadry – wyniki ankiety i konkurs dla absolwentów

Dział Szkoleń Inter Cars SA przeprowadził ankietę wśród uczniów, biorących udział w programie edukacyjnym Młode Kadry. Badanie ma na celu zebranie opinii na temat ukończonej szkoły i przygotowania zawodowego młodych mechaników. Absolwenci programu są wciąż poszukiwani. Co więcej, mogą wziąć udział w konkursie. Ankieta przeprowadzona przez Inter Cars miała przybliżyć opinie uczniów o szkole oraz […]

Filmowa relacja z konferencji na temat Młodych Kadr
Filmowa relacja z konferencji na temat Młodych Kadr

Podczas konferencji Zarządu Inter Cars odbywającej się w ramach 15. Targów, odbyła się debata na temat „Młode Kadry jako trampolina do przyszłości”. Inter Cars opublikował relację filmową z tego wydarzenia. Więcej filmów z targów oraz obchodów 25-lecia Inter Cars można znaleźć na kanale YouTube dystrybutora: www.youtube.com/user/GrupaInterCarsSA

Kupując produkty partnerów Gali Biesiadnej 2016 zwiększasz swoje szanse na wygraną
Kupując produkty partnerów Gali Biesiadnej 2016 zwiększasz swoje szanse na wygraną

Do wygranej w konkursie Inter Cars, Gala Biesiadna 2016, przybliża kupowanie produktów marek, będących partnerami promocji. Gala Biesiadna 2016 to konkurs organizowany przez Inter Cars we współpracy z markami wiodącymi na rynku motoryzacyjnym. Partnerzy strategiczni to firmy: Bosch, Castrol, TRW oraz ZF (Sachs i Lemfӧrder). Wśród partnerów promocji są natomiast: ATE, Comma, Contitech, Febi Bilstein, […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

npnz, 18 maja 2016, 16:02 0 0

Super uczciwe zdjęcia :
1 zdjęcie to pewnie tablica "samoróbka" wykonana przez nauczyciela pasjonata i za jego pieniądze;
2 zdjęcie to stół do badania a i r starszy od niejednego nauczyciela praktycznej nauki zawodu.
No to gdzie ten super nowoczesny sprzęt od firm

Odpowiedz