Philips wprowadza nową generację świateł do jazdy dziennej

22 lipca 2014, 10:44

Firma Philips wprowadza na rynek światła do jazdy dziennej trzeciej generacji – Daylight 9. Nowa optyczna konstrukcja składa się z dziewięciu punktów LED.

Daylight 9, które zastąpią dostępne dotychczas Daylight 4, łączą w sobie nowoczesny styl i zwiększoną widoczność. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu nowej optycznej konstrukcji składającej się z 9 punktów LED. Taka budowa pozwala na uzyskanie stylowego i jednolitego oświetlenia. Dzięki nowej konstrukcji został zwiększony kąt, pod którym emitowana jest zgodna z przepisami ilość światła. Z kolei możliwość montażu pod różnymi kątami zapewnia uzyskanie efektu szerokiej wiązki światła, dzięki czemu wyposażone w nie auto jest lepiej widoczne przez innych użytkowników dróg. Daylight 9 są zgodne z silnikami w samochodach hybrydowych i elektrycznych oraz systemem Start & Stop.

Daylight 9 emitują bardzo jasne, białe światło. Sprawia to, że auto jest łatwiejsze do zauważenia przez innych kierowców oraz przez pieszych. Istotne są również względy ekonomiczne. Na przykład lampy Daylight 9 potrzebują blisko dziesięć razy mniej prądu niż tradycyjne, halogenowe światła mijania, co przekłada się na mniejsze zużycie paliwa. Do zasilania Daylight 9 potrzebny jest prąd o mocy tylko 14W, a szacowany czas ich działania wynosi tyle, co użytkowania auta.

Montaż modułów Daylight 9 jest prosty, dzięki systemowi clip-on i załączonej instrukcji. Wystarczy zamontować uchwyty i przypiąć moduły we właściwym miejscu. Po zamontowaniu system nie wymaga żadnych zabiegów konserwacyjnych. Solidna, wysokiej jakości aluminiowa obudowa zapobiega korozji i jest odporna na warunki pogodowe.

Jazda na LED-owych światłach do jazdy dziennej od świtu do zmierzchu, w dobrych warunkach pogodowych, jest dopuszczalna w Polsce od 5 lat. Przed decyzją o ich zakupie warto się im dokładnie przyjrzeć i sprawdzić czy posiadają specjalne oznaczenia, świadczące o tym, że zostały dopuszczone do użytku. Na kloszu lampy muszą znajdować się wytłoczone literki RL (nie DRL!) oraz literka E wraz z numerem homologacji.

Cena detaliczna Philips Daylight 9 to obecnie 299 zł.

Dowiedz się więcej

O czym pamiętać montując ksenony – porady
O czym pamiętać montując ksenony – porady

Lampy ksenonowe mają wiele zalet. Mogą jednak także zaszkodzić, zwłaszcza te nieposiadające homologacji lub instalowane w nieprzystosowanych do tego autach lub, mogą stanowić zagrożenie. Zalety lamp ksenonowych Pierwszym seryjnym samochodem, w którym pojawiła się możliwość wyboru świateł ksenonowych było BMW serii 7 z 1991 roku. W następnych latach rozwiązanie to zaczęły stosować inne marki. Obecnie […]

,,Polscy kierowcy chcą markowych produktów” – wywiad z Piotrem Wajszczykiem z Philips Automotive Lighting
,,Polscy kierowcy chcą markowych produktów” – wywiad z Piotrem Wajszczykiem z Philips Automotive Lighting

Piotr Wajszczyk, Dyrektor Biura Sprzedaży na Europę Centralną w Philips Automotive Lighting, udzielił nam krótkiego wywiadu, w którym podsumował miniony rok oraz wspomniał o planach swojej firmy na najbliższe 12 miesięcy. Jak ocenia pan sytuację na rynku w minionym, 2013 roku? Z zadowoleniem obserwujemy kolejne przejawy wychodzenia polskiej gospodarki z kryzysu, co coraz wyraźniej odczuwamy […]

Philips przestrzega przed podróbkami ksenonów
Philips przestrzega przed podróbkami ksenonów

Kupowanie, sprzedawanie i posiadanie podrobionych produktów jest niezgodne z prawem. Problem podrabianych żarników ksenonowych Philips jest na tyle poważny, że przedstawiciele Philips podjęli współpracę z organami ścigania, żeby chronić użytkowników. Firma wprowadza właśnie pierwsze rozwiązanie przeciwko rosnącej fali pirackiego oświetlenia ksenonowego. Niebezpieczne podróbki Kilka miesięcy temu zostały przeprowadzone działania mające na celu usunięcie z obrotu […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!