Janmor na targach Auto Nostalgia

27 maja 2014, 12:55

Pabianicki producent przewodów zapłonowych, Janmor, był jedną z firm, które zaprezentowały swoją ofertę dla entuzjastów motoryzacji na targach samochodów zabytkowych Auto Nostalgia.

Na stoisku firmy Janmor, którego ozdobą w tym roku była Tatra 603 z 1966 roku, można było zobaczyć przewody zapłonowe i cewki dedykowane pojazdom zabytkowym. Nowością na stoiku firmy były przewody zapłonowe, które oprócz standardowej izolacji silikonowej posiadają dodatkowo zewnętrzny oplot z bawełny, który upodabnia je wizualnie do kabli stosowanych jeszcze w przedwojennych konstrukcjach aut.

Pabianicki producent znany jest wśród właścicieli pojazdów zabytkowych z możliwości zamówienia nawet pojedynczych kompletów przewodów zapłonowych do najbardziej nietypowych konstrukcji. Takie wiązki wykonywane są na zamówienie klienta. Czas ich dostawy wynosi zwykle kilka dni, a na rynku brak praktycznie alternatywy.

– „Oczywiście, jeśli już wcześniej mieliśmy podobne zamówienie, czas realizacji jest szybszy. Niemniej większość tak zamawianych wiązek musimy kompletować od początku" – tłumaczy Tomasz Chromiński z firmy Janmor.

Często zdarza się, że z pozoru takie same auta posiadają zupełnie inne rozwiązania układu zapłonowego, czasem będące wynikiem przeróbek przeprowadzonych w długim okresie eksploatacji pojazdu. Dobre przewody zapłonowe muszą mieć nie tylko odpowiednią jakość wykonania, ale przede wszystkim muszą być zaprojektowane na miarę – tak, by ich długość była wystarczająca do połączenia cewki (lub cewek zapłonowych) ze świecami, a jednocześnie, by nie były zbyt luźne i np. nie dotykały do gorących elementów pracującego silnika.

W ofercie firmy Janmor znajdują się także cewki do pojazdów zabytkowych, które – inaczej niż przewody – często różnią się technologią wykonania od stosowanych we współczesnych samochodach. Mimo to, firma z Pabianic wciąż ma w ofercie takie rozwiązania właśnie dla entuzjastów motoryzacyjnych zabytków. Bez sprawnego układu zapłonowego żaden historyczny samochód nie byłby w stanie dotrzeć na zlot lub na takie targi, jak warszawska Auto Nostalgia.

Targi Auto Nostalgia odbyły się w dniach 16-18 maja 2014 roku w warszawskim centrum MTP.

Dowiedz się więcej

Jesienią sprawdź przewody zapłonowe
Jesienią sprawdź przewody zapłonowe

Uszkodzenie przewodów zapłonowych może wynikać z wielu czynników. Pierwsze, gwałtowne skoki temperatury (jesienią temperatura nocą spada do 0 stopni C, a po uruchomieniu i rozgrzaniu się silnika skacze o kilkadziesiąt stopni) mogą przyczynić się do awarii. Dlatego warto przekonać klientów do kontroli tych elementów. Przewody zapłonowe – porady Janmor Do wyżej wymienionych problemów dochodzą jeszcze […]

Janmor wystawcą podczas targów Automechanika w Moskwie
Janmor wystawcą podczas targów Automechanika w Moskwie

Polski producent przewodów zapłonowych i dystrybutor cewek – Janmor Sp. z o.o. – był jednym z wystawców podczas targów MIMS, które trwały od 26 do 29 sierpnia 2013 r. Spółka działa na tamtejszym rynku od blisko 20 lat. – „Wybór tego miejsca okazał się najlepszym z możliwych, bo każdy z odwiedzających imprezę musiał przejść właśnie […]

Janmor wspiera kierowcę rajdowego
Janmor wspiera kierowcę rajdowego

Robert Łyżwa na półmetku sezonu rajdów cross-country ma niezłe wyniki i jasno wyznaczony cel. Kierowcę wspiera firma Janmor, producent przewodów i cewek zapłonowych. Historia Roberta Łyżwy to najlepszy przykład, że umiejętności, determinacja i praca zespołowa znaczą więcej niż duży budżet. – „Nasz samochód jest wart tyle, ile kosztuje skrzynia biegów do najdroższych aut, z którymi […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!