Janmor wspiera kierowcę rajdowego

24 czerwca 2014, 8:32

Robert Łyżwa na półmetku sezonu rajdów cross-country ma niezłe wyniki i jasno wyznaczony cel. Kierowcę wspiera firma Janmor, producent przewodów i cewek zapłonowych.

Historia Roberta Łyżwy to najlepszy przykład, że umiejętności, determinacja i praca zespołowa znaczą więcej niż duży budżet.

– „Nasz samochód jest wart tyle, ile kosztuje skrzynia biegów do najdroższych aut, z którymi się ścigamy." – mówi Robert Łyżwa.

Mimo to w dwóch pierwszych rundach Pucharu Europy Centralnej zajmuje regularnie miejsca "na pudle" w klasie O2 (samochody z silnikiem o pojemności do 2.5). W kwietniowym Baja Drawsko był trzeci w klasie, a kilka tygodni później, w Baja Karpatia – już pierwszy. Robert Łyżwa, wraz z nowym pilotem Pawłem Kołasińskim, jeżdżą Land Roverem Tomcatem. Reszta zespołu to dwóch mechaników, PR-owiec (w dzisiejszych czasach: nieodzowny) oraz były pilot Roberta, Michał Krotiuk, który obecnie pełni funkcję kierownika ekipy. Znają się od lat, razem odnosili sukcesy – w 2010 roku osiągnęli Mistrzostwo Polski i Europy Centralnej w klasie i Wicemistrzostwo Polski w klasyfikacji generalnej. Podobnie długą historię ma współpraca ze sponsorami.

– „Z firmą Janmor z Pabianic pracujemy już 7 lat. Zaczęło się od tego, że kupowałem ich produkty, prowadząc warsztat samochodowy. Od relacji sprzedawca-klient przeszliśmy do wspólnej pasji jaką są rajdy" – mówi Robert Łyżwa.

Przed ekipą jeszcze trzy starty w sezonie – w Baja Bohemia w Czechach, Baja Polska w Szczecinie oraz Baja Żagań. Każdy taki rajd to 2-3 dni zmagań na trasach, których odcinki specjalne mają od 50 do 200 kilometrów długości. Rajd w Szczecinie jest eliminacją Pucharu Europy, więc przyjedzie tam cała czołówka zawodników znanych z rajdu Dakar. Roberta Łyżwy na pewno tam nie zabraknie.

Dowiedz się więcej

Janmor na targach Auto Nostalgia
Janmor na targach Auto Nostalgia

Pabianicki producent przewodów zapłonowych, Janmor, był jedną z firm, które zaprezentowały swoją ofertę dla entuzjastów motoryzacji na targach samochodów zabytkowych Auto Nostalgia. Na stoisku firmy Janmor, którego ozdobą w tym roku była Tatra 603 z 1966 roku, można było zobaczyć przewody zapłonowe i cewki dedykowane pojazdom zabytkowym. Nowością na stoiku firmy były przewody zapłonowe, które […]

Jesienią sprawdź przewody zapłonowe
Jesienią sprawdź przewody zapłonowe

Uszkodzenie przewodów zapłonowych może wynikać z wielu czynników. Pierwsze, gwałtowne skoki temperatury (jesienią temperatura nocą spada do 0 stopni C, a po uruchomieniu i rozgrzaniu się silnika skacze o kilkadziesiąt stopni) mogą przyczynić się do awarii. Dlatego warto przekonać klientów do kontroli tych elementów. Przewody zapłonowe – porady Janmor Do wyżej wymienionych problemów dochodzą jeszcze […]

Nowy katalog produktów Janmor
Nowy katalog produktów Janmor

Producent układów zapłonowych – Janmor – udostępnił nową edycję swojego drukowanego katalogu. Na 635 stronach znalazły się opisy 1 700 referencji przewodów zapłonowych i 600 cewek, które łącznie znajdą zastosowanie w 30 tys. modeli samochodów jeżdżących po europejskich drogach. Można tam znaleźć przewody i cewki nie tylko do pojazdów współczesnych, ale także zabytkowych, do motocykli, […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!