Aplikacje mobilne dla Aftermarketu

2 kwietnia 2014, 10:30

Rozwój tabletów i smartfonów doprowadził do wzrostu popularności mobilnych aplikacji. Potrafią one ułatwić wiele codziennych czynności. Także przedstawiciele niezależnego rynku motoryzacyjnego mogą dzięki nim usprawniać swoją pracę i oszczędzać czas. Przedstawiamy przegląd wybranych aplikacji.

Wyniki naszej ankiety na temat smartfonów w warsztatach samchodowych wskazują, że aż 49% warsztatowców korzysta z nowoczesnych technologii mobilnych podczas wykonywania swojej pracy. Ten fakt chętnie wykorzystują producenci części i wyposażenia warsztatowego, którzy przygotowują funkcjonalne, darmowe aplikacje.

Brembo Parts

Podobnie jak aplikacja Breck, Brembo Parts służy do zamawiania elementów układu hamulcowego. Z głównego menu aplikacji dostępne są kategorie produktów: "Tarcze/klocki" lub "Bębny/Szczęki", wśród których można wyszukiwać produkty poprzez wpisanie kodu Brembo lub podając wiek samochodu, jego markę i model. Podobnie jak katalog internetowy Brembo, aplikacja dostarcza specyfikacje techniczne dla wszystkich kodów dostępnych w katalogu.

Dodatkową funkcjonalnością aplikacji jest możliwość obejrzenia za jej pośrednictwem m. in. schematów montażu, instrukcji montażu i różnych wskazówek dotyczących konserwacji produktów.

Aplikacja nie jest na razie dostępna w języku polskich. Można pobrać ją na urządzenia wyposażone w systemy Android oraz iOS.

TRW Global Parts & Service

Za pośrednictwem aplikacji, użytkownicy smartfonów na całym świecie uzyskają dostęp do produktów z oferty TRW – Corner Module, obejmujących części i systemy do układów hamulcowych, kierowniczych i zawieszeń.

Katalog TRW on-line w prosty sposób umożliwia szybkie odnalezienie poszukiwanej części na podstawie roku produkcji pojazdu, jego marki i modelu lub numeru samej części. Użytkownik uzyskuje dostęp do informacji nt części, ich zastosowań, jak również rysunków technicznych oraz numerów OE i oznaczeń innych producentów. Katalog obejmuje Europę, Bliski Wschód i region Azji Pacyficznej.

Oprócz Global Parts & Service, TRW oferuje takżę aplikację katalogu na iPhone’a, pokrywającą teren Europy i Azji. Ta została opracowana do współpracy z TecDoc i jest dostępna do pobrania za darmo z Apple App Store.

Breck

Aplikacja Breck pozwala w szybki i intuicyjny sposób zamówić klocki hamulcowe do samochodów osobowych. Wybierać można spośród ponad 300 rodzajów klocków, przeznaczonych dla 24 najpopularniejszych marek. Wystarczy zeskanować odpowiedni QR kod z tablicy dostępnej w warsztacie samochodowym, wybrać potrzebną ilość, a następnie zamówienie zostanie wysłane do najbliższej hurtowni Breck.

W serwisie Google Play, aplikacja zebrała na razie same maksymalne opinie od użytkowników.

Mahle Aftermarket

Użytkownicy aplikacji Mahle mają mobilny, usystematyzowany dostęp do wszystkich katalogów, informatorów technicznych i informacji dla klientów. Możliwe jest szybkie pobieranie informacji o częściach zamiennych do danego modelu samochodu osobowego czy znajdowanie zamiennika dla oryginalnej części zamiennej.

Aplikacja mobilna MAHLE Aftermarket może działać pod kontrolą systemów operacyjnych iOS i Android i jest w szczególności przydatna do tabletów. Jest ona dostępna w języku niemieckim i angielskim. Inne języki są w przygotowaniu.

MANN-FILTER

Główną funkcją aplikacji jest wyszukiwanie produktów z obszernego katalogu producenta filtrów. Szczególną funkcjonalnością jest możliwość obejrzenia produktów w 3D (obracanie o 360 stopni).

Aplikacja umożliwia także znajdowanie najbliższych dealerów produktów MANN-FILTER z pomocą lokalizacji GPS. Posiada także praktyczny organizer, kanał wiadomości i platformę wideo.  W sekcji wideo można znaleźć animacje i filmy o produktach, imprezach i wydarzeniach, w których bierze udział firma.

Niestety aplikacja nie jest na razie dostępna w języku polskim.

NGK Wyszukiwarka produktów

Prosta aplikacja NGK służy, jak sama nazwa wskazuje, do wyszukiwania odpowiednio dopasowanych produktów NGK. Zawiera pełen asortyment produktów: świece zapłonowe, świece żarowe, cewki zapłonowe, przewody zapłonowe oraz sondy lambda. Aplikację połączono z czytnikiem kodów EAN z opakowań produktów. Wyniki wyszukiwania można wysyłać poprzez Facebook lub e-mail.

Dotychczas na platformie Google Play, aplikacja NGK zgromadziła 24 opinie. Jej średnia ocena to 4.

Vianor – Wirtualne Auto

Wirtualne Auto to aplikacja dla nieufnych klientów w serwisach Vianor. Zawiera ona czytelne animacje poszczególnych części lub systemów pojazdu, powalając profesjonalistom w przystępny sposób zilustrować ponad 250 najbardziej popularnych usług serwisowych.

Dzięki aplikacji klient rozumie występującą w jego aucie usterkę i wie, jakie powinny być jego oczekiwania wobec serwisu. Łatwiej mu się również zdecydować na dodatkowe naprawy samochodu. Więcej informacji o nietypowym pomyśle Vianor w artykule.

 

Opisane aplikacje są bezpłatne i można je pobrać ze sklepu Google Play. Niektóre dostępne są także w App Store (dla użytkowników sprzętów Apple) lub także w wersji na komputery osobiste.

Dowiedz się więcej

Aplikacja Brembo Part również na Androida
Aplikacja Brembo Part również na Androida

Po niedawnej premierze pierwszej aplikacji Brembo App udostępniającej katalog części zamiennych na smartfony Apple i tablety, Brembo Parts jest również dostępne na urządzenia z systemem Android. Brembo Part przez Google Play Brembo poszerza cyfrową ofertę dla rynku części zamiennych umożliwiając pobranie aplikacji Brembo Part także przez Google Play. Z głównego menu aplikacji dostępne są kategorie […]

Nowa wersja wakacyjnej aplikacji Goodyeara
Nowa wersja wakacyjnej aplikacji Goodyeara

Goodyear udostępnił uaktualnioną wersję Europejskiej Aplikacji Bezpieczeństwa Drogowego. Program pomoże turystom podróżować bezpiecznie i wygodnie po Europie. Bezpieczeństwo na drodze z aplikacją Goodyear Aplikację można bezpłatnie pobrać na iPhone’y i telefony z systemem Android. Dzięki niej podróżujący będą mogli lepiej orientować się w przepisach drogowych i wymaganiach obowiązujących w krajach, które zwiedzają podczas wakacji. Po […]

Nowa funkcja w internetowej wyszukiwarce produktów NGK
Nowa funkcja w internetowej wyszukiwarce produktów NGK

Internetowa wyszukiwarka produktów firmy NGK zyskała nową funkcję – dodano do niej listy zamienników, które umożliwiają szybkie odnalezienie odpowiedniej świecy zapłonowej, żarowej, sondy lambda, przewodów lub cewki zapłonowej za pomocą kodów innych producentów. Wyszukiwarka produktów NGK na stronie www.ngkntk.pl to narzędzie ułatwiające pracę dystrybutorom i warsztatom. Dzięki niej mogą szybko dobrać właściwą świecę zapłonową, żarową, […]

Aplikacja mobilna dla klientów Breck
Aplikacja mobilna dla klientów Breck

Marka Breck wprowadziła pierwszą w Polsce aplikację mobilną, dedykowaną dla rynku B2B, wspierająca sprzedaż z wykorzystaniem QR kodów. Program pozwala na szybkie wyszukiwanie i zamawianie produktów polskiego producenta klocków hamulcowych. Aplikacja Breck pozwala w szybki i intuicyjny sposób zamówić klocki hamulcowe do samochodów osobowych. Wybierać można spośród ponad 300 rodzajów klocków, przeznaczonych dla 24 najpopularniejszych […]

MANN+HUMMEL przejmuje Affinia Group – właściciela marek WIX i Filtron
MANN+HUMMEL przejmuje Affinia Group – właściciela marek WIX i Filtron

Niemiecki koncern MANN+HUMMEL ogłosił, że zawarł porozumienie w sprawie kupna Grupy Affinia – światowego producenta filtrów, właściciela popularnych marek WIX i Filtron. Szczegóły transakcji nie zostały ujawnione. Wiadomo jedynie, że zostanie z niej wyłączony południowoamerykański dział Affinia, który będzie funkcjonował na dotychczasowych zasadach. Ponadto, nawet po finalizacji zakupu, oba koncerny mają zachować samodzielność w prowadzeniu […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Grzegorz, 18 listopada 2015, 11:16 0 0

Świetna aplikacja od Mahle. Dobrze się sprawdza w terenie.

Odpowiedz