MANN+HUMMEL przejmuje Affinia Group – właściciela marek WIX i Filtron
Autor: Witold Hańczka,
https://motofocus.pl/
25 sierpnia 2015, 9:51
Niemiecki koncern MANN+HUMMEL ogłosił, że zawarł porozumienie w sprawie kupna Grupy Affinia – światowego producenta filtrów, właściciela popularnych marek WIX i Filtron.
Szczegóły transakcji nie zostały ujawnione. Wiadomo jedynie, że zostanie z niej wyłączony południowoamerykański dział Affinia, który będzie funkcjonował na dotychczasowych zasadach. Ponadto, nawet po finalizacji zakupu, oba koncerny mają zachować samodzielność w prowadzeniu biznesu.
Affinia działa głównie na rynku aftermarketowym, oferując na nim filtry oleju, paliwa, powietrza oraz hydrauliczne. MANN+HUMMEL, właściciel marki MANN-FILTER, wytwarza filtry na pierwszy montaż, a także na rynek wtórny. Przejęcie pozwoli niemieckiemu koncernowi na rozszerzenie globalnej oferty oraz rozbudowę bazy klientów i ulepszenia w zakresie ich obsługi. Szczególnie atrakcyjny dla MANNa jest rynek USA – w zakresie filtrów do pojazdów ciężarowych oraz filtrów hydraulicznych.
Finalizacja transakcji nastąpi po otrzymaniu wymaganych zgód od urzędów antymonopolowych.
Rozwój tabletów i smartfonów doprowadził do wzrostu popularności mobilnych aplikacji. Potrafią one ułatwić wiele codziennych czynności. Także przedstawiciele niezależnego rynku motoryzacyjnego mogą dzięki nim usprawniać swoją pracę i oszczędzać czas. Przedstawiamy przegląd wybranych aplikacji. Wyniki naszej ankiety na temat smartfonów w warsztatach samchodowych wskazują, że aż 49% warsztatowców korzysta z nowoczesnych technologii mobilnych podczas wykonywania […]
Firma MANN-FILTER udostępniła nowe katalogi produktowe w wersji papierowej oraz na DVD. Na ponad 2 600 stronach znajdziemy produkty do 43 000 pojazdów i maszyn. Około 5% opisanych aplikacji to nowości. W katalogach znajduje się ponad 4 600 produktów przeznaczonych na europejski rynek wtórny. Dodano ponad 250 nowych aplikacji. Publikację podzielono na sześć żółtych i […]
Nowy filtr FreciousPlus zapewnia wyższą ochronę przed alergenami, pleśnią i drobnym pyłem. Zgodnie z doniesieniami Światowej Organizacji Zdrowia, alergie to czwarte najczęstsze przewlekłe schorzenie na świecie. Tylko w Niemczech dotykają one ok. 20–25% populacji. Do ich powstawania przyczyniają się także różnorodne cząsteczki drobnego pyłu, które zagrażają szczególnie mieszkańcom dużych miast i terenów przemysłowych. Pyłki, bakterie […]
FILTRON wprowadza na rynek nowe filtry kabinowe z systemem BIOKNIGHT, który usuwa z powietrza niemal 100% bakterii i alergenów oraz zapobiega powstawaniu alergennych pleśni i grzybów. Według Światowej Organizacji Zdrowia reakcje alergiczne znajdują się na 3. miejscu wśród najczęściej występujących schorzeń przewlekłych na świecie. Ocenia się, że 25–30% populacji ludzkiej ma objawy chorób alergicznych, […]
Bioknight to najważniejszy element tegorocznej targowej ekspozycji Filtronu. Bioknight to specjalne okreśelenie filtrów, posiadających dwufazową powłokę antybakteryjną, która usuwa z powietrza niemal wszystkie szkodliwe bakterie i alergeny. Tym co wyróżnia Filtron jest fakt, że Bioknight znajduje się zarówno w filtrach standardowych, jak i tych z węglem aktywnym. Większość firm oferuje filtry antybakteryjne jako dodatkową linię produktową, zarezerwowaną […]
Komentarze
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.
Anonim,
25 sierpnia 2015, 13:28
10
No to macie szybkie newsy - to wiadomo już od kilku dobrych dni!
Hengst też z Polski. Także dzięki Gostyniowi jesteśmy filtracyjną potęgą na skalę Europy.
Podejrzewam, że produjkcję niektórych filterków przerzucą do Filtrona, ale zrywu nie będzie. Mann bęzdzie spozycjonowany, Filtron też, Wixa ewentualnei wytną z samochodówki.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.
Anonim, 25 sierpnia 2015, 13:28 1 0
No to macie szybkie newsy - to wiadomo już od kilku dobrych dni!
Odpowiedz
jano, 27 sierpnia 2015, 12:52 0 0
Pozostaje tylko czekać na filtry MANN`a "made in poland"
Odpowiedz
Anonim, 27 sierpnia 2015, 17:13 0 0
pozostaje tylko nadzieja że MANN to dalej będzie MANN ,bo jeżeli nie to jest jeszcze HENGST
Odpowiedz
Rotsen, 31 sierpnia 2015, 11:26 0 0
Hengst też z Polski. Także dzięki Gostyniowi jesteśmy filtracyjną potęgą na skalę Europy.
Podejrzewam, że produjkcję niektórych filterków przerzucą do Filtrona, ale zrywu nie będzie. Mann bęzdzie spozycjonowany, Filtron też, Wixa ewentualnei wytną z samochodówki.
Odpowiedz
Anonim, 1 września 2015, 12:36 0 0
MANN już jest z tym napisem kolego od dawna!
Wszystkie firmy wymieniają się swoimi produktami.
Odpowiedz
Polka, 18 maja 2021, 13:08 1 0
Filtry Sędziszów i wszystko w temacie
Odpowiedz