MANN-FILTER wprowadza na rynek nowy filtr kabinowy

, 23 marca 2016, 23:49

Nowy filtr FreciousPlus zapewnia wyższą ochronę przed alergenami, pleśnią i drobnym pyłem.

Zgodnie z doniesieniami Światowej Organizacji Zdrowia, alergie to czwarte najczęstsze przewlekłe schorzenie na świecie. Tylko w Niemczech dotykają one ok. 20–25% populacji. Do ich powstawania przyczyniają się także różnorodne cząsteczki drobnego pyłu, które zagrażają szczególnie mieszkańcom dużych miast i terenów przemysłowych.

Pyłki, bakterie i inne drobne cząstki obecne są również w samochodach, wywołując reakcje alergiczne u podatnych na nie pasażerów. Idealnym rozwiązaniem problemu alergenów w samochodach jest nowy filtr kabinowy FreciousPlus grupy MANN+HUMMEL. Ten światowy lider w dziedzinie filtracji opracował nową warstwę filtrującą pokrytą biofunkcjonalną powłoką, która nie tylko wiąże czynniki uczulające, ale także zmniejsza rozwój bakterii i pleśni o ponad 98% oraz powstrzymuje je przed wnikaniem do wnętrza pojazdu za pośrednictwem układu wentylacyjnego. Wysokowydajny materiał filtracyjny ogranicza także niemal w 100% przenikanie drobnego pyłu. Warstwa wysokiej jakości granulatu węgla aktywnego absorbuje nieprzyjemne zapachy i szkodliwe gazy, takie jak ozon, dwutlenek siarki czy tlenki azotu.

Nowa warstwa filtracyjna zawdzięcza swoje antyalergiczne działanie innowacyjnej, opartej o substancje pochodzenia naturalnego powłoce polifenolowej. Działa ona jak klatka, która wychwytuje i wiąże alergeny w ponad 98 procentach. Polifenole występują w środowisku naturalnym w wielu roślinach, m.in. w zielonej herbacie, owocach granatu oraz cytrusach. Posiadają one zdolność wiązania i tym samym unieszkodliwiania alergenów.

Filtr FreciousPlus zostanie wprowadzony na niezależne rynki części zamiennych w całej Europie przez spółkę MANN-FILTER na początku roku 2016. Na pozostałych rynkach pojawi się w późniejszym czasie. Ten nowy filtr kabinowy został już dostosowany do wielu modeli aut różnych producentów.

Na stronie internetowej www.frecious-plus.com dostępne są informacje przeznaczone dla kierowców, hurtowni części samochodowych oraz warsztatów, zainteresowanych nowym filtrem firmy MANN+FILTER oraz jego funkcjami. Kierowcy znajdą tam również filtry kabinowe pasujące do ich samochodów oraz adresy lokalnych sklepów i warsztatów dystrybuujących filtr FreciousPlus.

Filtr ten należy wymieniać po przejechaniu kolejnych 15 000 kilometrów lub raz na rok. FreciousPlus jest produktem o standardowej jakości oryginalnego wyposażenia.

Artykuł sponsorowany MANN-FILTER

Dowiedz się więcej

Już są nowe katalogi MANN-FILTER 2016/17
Już są nowe katalogi MANN-FILTER 2016/17

Firma MANN-FILTER udostępniła nowe katalogi produktowe w wersji papierowej oraz na DVD. Na ponad 2 600 stronach znajdziemy produkty do 43 000 pojazdów i maszyn. Około 5% opisanych aplikacji to nowości. W katalogach znajduje się ponad 4 600 produktów przeznaczonych na europejski rynek wtórny. Dodano ponad 250 nowych aplikacji. Publikację podzielono na sześć żółtych i […]

MANN+HUMMEL przejmuje Affinia Group – właściciela marek WIX i Filtron
MANN+HUMMEL przejmuje Affinia Group – właściciela marek WIX i Filtron

Niemiecki koncern MANN+HUMMEL ogłosił, że zawarł porozumienie w sprawie kupna Grupy Affinia – światowego producenta filtrów, właściciela popularnych marek WIX i Filtron. Szczegóły transakcji nie zostały ujawnione. Wiadomo jedynie, że zostanie z niej wyłączony południowoamerykański dział Affinia, który będzie funkcjonował na dotychczasowych zasadach. Ponadto, nawet po finalizacji zakupu, oba koncerny mają zachować samodzielność w prowadzeniu […]

Większe zagrożenie alergią na skutek kontaktu z ambrozją
Większe zagrożenie alergią na skutek kontaktu z ambrozją

W Europie alergie stają się coraz bardziej dokuczliwe dla alergików. Pyłki ambrozji bylicolistnej powodują, że u alergików i astmatyków dolegliwości pogarszają się, a okres ich występowania wydłuża się niejednokrotnie aż do jesieni. Filtry kabinowe MANN-FILTER blokują agresywne pyłki Ponieważ objawy alergii szczególnie w trakcie jazdy samochodem mogą narazić na niebezpieczeństwo, to odpowiednią ochronę zapewniają filtry […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

slep , 25 marca 2016, 9:22 3 0

Gdyby jeszcze opłacało się go sprzedawać. Marże jak na filtronie

Odpowiedz