Castrol zainwestuje więcej w nowoczesne szkolenia mechaników

20 lutego 2014, 14:22

W ponad 120 treningach zorganizowanych przez Akademię Castrol w 2013 roku wzięło udział 1600 mechaników i doradców serwisowych. Jest to najlepszy wynik w historii firmy, ale ma być jeszcze poprawiony, gdyż firma zamierza zwiększyć inwestycje w ten sektor swojej działalności.

Formuła szkoleń Akademii Castrol przeszła w ubiegłym roku modernizację, która dała pozytywny efekt. Dziś stałym ich elementem jest Castrol LAB – mobilne laboratorium, w którym w widowiskowy sposób (m.in. z użyciem ciekłego azotu) prezentowane są różnice między olejami, a uczestnicy szkoleń mogą doświadczyć, jak działają poszczególne składniki oleju w silnikach.

– „Nic tak nie zapada w pamięć, jak możliwość zobaczenia na własne oczy właściwości oleju, które odpowiadają za jego funkcje w silniku, skrzyni biegów czy innym układzie auta. Dużo czasu poświęcamy także na rozmowy o normach i specyfikacjach olejów, bo to pomaga rozwiązać problem z właściwym doborem. W tym celu trenerzy posługują się praktycznymi przykładami m.in. prezentując części silnika zniszczone w wyniku niewłaściwego zastosowania oleju. Prawidłowy dobór zależy od mnóstwa czynników – okresu między wymianami, obecności katalizatora lub filtra cząstek stałych, rodzaju napędu rozrządu, zastosowania turbosprężarki lub kompresora czy innych elementów, jak na przykład pompowtryskiwacze. I tu jest ogromne pole do popisu dla naszych specjalistów, by tę wiedzę przekazali jak największej liczbie mechaników i doradców serwisowych, a oni z kolei potrafili odpowiednio doradzić swoim klientom” – powiedział Paweł Mastalerek, szef działu technicznego Castrol.

W ubiegłym roku firma Castrol przeprowadziła rekordową liczbę 123 szkoleń. Wzięli w nich udział mechanicy i doradcy serwisowi z warsztatów autoryzowanych i nieautoryzowanych, a także pracownicy sklepów wielkopowierzchniowych oraz uczniowie szkół technicznych. Pod koniec 2013 roku Castrol uzupełnił swoją ofertę o szkolenia handlowe z obsługi klienta i technik sprzedaży. W planach firmy na 2014 rok jest ok. 60 treningów sprzedażowych i ok. 150 technicznych.

Leszek Radzikowski, dyrektor ds. dystrybucji w firmie Castrol w Polsce, powiedział:

– „Mechanicy, którzy często są najważniejszymi doradcami klienta, muszą posiadać obszerną wiedzę o rodzajach olejów i ich poprawnym zastosowaniu, a także dysponować umiejętnościami, które ułatwią im rozmowę z konsumentami. Chcemy zwiększać kompetencje naszych partnerów, bo wiemy, że ma to realne przełożenie na ich biznes”

Szkolenia są bezpłatne i odbywają się na terenie całej Polski. Uczestników szkoleń zgłaszają lokalni dystrybutorzy współpracujący z firmą Castrol. Specjaliści z działu technicznego firmy wydają także cykliczny newsletter oraz opracowali stronę internetową pod adresem www.castrolnews.pl, dzięki którym można na bieżąco śledzić nowinki technologiczne i bezpośrednio kontaktować się z ekspertami Akademii Castrol.

Dowiedz się więcej

Olej – nie tylko w silniku
Olej – nie tylko w silniku

Olej w samochodzie najczęściej kojarzony jest z silnikiem. Tymczasem, jak wiemy, nie jest to jedyny układ w samochodzie, który wymaga smarowania. Silnik generuje energię, a za jej transport i rozdział na koła odpowiada układ przeniesienia napędu. Klasyfikacje jakościowe oleju W większości aut z silnikiem umieszczonym z przodu oraz napędem na koła przednie za przekazanie napędu […]

Płyn do spryskiwaczy po noworocznych zmianach
Płyn do spryskiwaczy po noworocznych zmianach

Zgodnie z obowiązującymi od niedawna przepisami sprzedaż płynów zawierających metanol jest w Polsce zakazana. Ten alkohol i jego opary są szkodliwe dla człowieka. Oparty na nim płyn do spryskiwaczy również uznano za szkodliwy. Parując, jest on zasysany do układu wentylacji auta i kumulowany w przestrzeni pasażerskiej, co może mieć negatywny wpływ na zdrowie. Płyn zgodny […]

Castrol weźmie udział w tworzeniu najszybszego pojazdu świata
Castrol weźmie udział w tworzeniu najszybszego pojazdu świata

Bloodhound to operacyjna nazwa projektu, którego celem jest zbudowanie pojazdu zdolnego do ustanowienia nowego rekordu prędkości na lądzie. Firma Castrol, wiodący producent środków smarnych, została partnerem inicjatywy. Bloodhound – najszybszy pojazd świata? Specjaliści Castrol dobiorą odpowiedni olej i pozostałe płyny do naddźwiękowego Bloodhounda, który ma przekroczyć barierę 1000 mil na godzinę. Firma była już zaangażowana […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!