Jak bezpiecznie przechowywać zabrudzone czyściwa w warsztacie?

23 stycznia 2014, 15:47

Czyściwa tekstylne wielokrotnego użytku są nasiąkliwe i trwałe, co pozwala skutecznie usuwać takie zanieczyszczenia, jak oleje, tłuszcze, rozpuszczalniki, środki czyszczące czy resztki paliwa. Jednak, gdy są brudne, mogą stanowić zagrożenie pożarem.

Czyściwa nasączone cieczami i substancjami są łatwopalne. Oleje stosowane do czyszczenia, mające zdolność do samonagrzewania się, mogą reagować z tlenem znajdującym się w powietrzu i wytwarzać tym samym ciepło, powodujące zapalenie się czyściwa. W połączeniu z zanieczyszczeniami, jakie powstają w warsztacie, często wystarczy zaledwie jedna iskra w trakcie szlifowania lub spawania, by powstał płomień. Dlatego też brudne czyściwa nie powinny być składowane w warsztacie w otwartych pojemnikach. Należy w tym celu stosować jedynie zamykane pojemniki. Ich otwieranie i zmykanie musi odbywać się szybko i w możliwie prosty sposób, tak aby czynności te stały się nawykiem u pracownika w jego codziennej pracy.

Firma MEWA opracowała SaCon – bezpieczny kontener wykonany z wytrzymałego sztucznego tworzywa (wysokomolekularny polietylen niskociśnieniowy), który – przy zastosowaniu zgodnym z jego przeznaczeniem – gwarantuje bezpieczne składowanie i transport czyściw. Oprócz szczelnego zamknięcia, wyposażony jest w praktyczne kółka ułatwiające jego transportowanie.

Pokrywę zaopatrzoną w uszczelkę, zamontowaną metodą wtrysku, można szybko i szczelnie zamknąć dzięki zaciskom. Ttak zabezpieczony kontener można po zakończeniu pracy pozostawić w miejscu, gdzie został ustawiony w warsztacie. Nie trzeba go usuwać z pomieszczenia w celu zapewnienia bezpieczeństwa.

Dowiedz się więcej

Czyściwa firmy MEWA w systemie pełnego serwisu
Czyściwa firmy MEWA w systemie pełnego serwisu

Aby usprawnić działanie przedsiębiorstwa, często zleca się część zadań zewnętrznemu partnerowi, głównie ze względu na czas i koszty. Oferując system zarządzania tekstyliami przemysłowymi, firma MEWA pokazuje, jak zewnętrzny partner może przejąć takie zadanie, realizując je od początku do końca. System tekstyliów wielokrotnego użytku zdecydowanie pomaga utrzymać lub poprawić organizację pracy, bowiem wszędzie tam, gdzie często […]

Skuteczne usuwanie zanieczyszczeń i cieczy
Skuteczne usuwanie zanieczyszczeń i cieczy

Wiele warsztatów samochodowych wykorzystuje czyściwa wielokrotnego użytku firmy MEWA do prac związanych z czyszczeniem. W Europie czyściwo firmy MEWA stosowane jest przez 2,6 mln osób. Czyściwa wielokrotnego użytku wykorzystują przede wszystkim właściciele warsztatów, którzy myślą ekologicznie i ekonomicznie. Mają oni z tego wiele korzyści. – „Korzystając z naszego serwisu właściciel warsztatu ma potrójną korzyść. Po […]

MEWA Bio-Circle do czyszczenia części
MEWA Bio-Circle do czyszczenia części

Firma MEWA od wielu lat oferuje w systemie full-service czyściwa tekstylne do rożnych zastosowań. Uzupełnieniem tego systemu jest ekologiczne urządzenie do czyszczenia części MEWA Bio-Circle. Urządzenie MEWA Bio-Circle umożliwia efektywne i ekologiczne czyszczenie części maszyn i urządzeń, nie stwarzając przy tym zagrożeń dla zdrowia. Stosowany do czyszczenia płyn nie zawiera rozpuszczalników i lotnych związków organicznych. […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 31 stycznia 2014, 11:14 0 0

ale ta MEWA ma ceny z kosmosu
a zerwać z Nimi umowe to koszmar !!!!!

Odpowiedz

Anonim, 2 lutego 2014, 14:15 0 0

Zdecydowanie nie polecam tej firmy, oszuści, taniej wychodzi szmatki kupić, maiłem z nimi taka przygodę, miało być dobrze a wyszło jak w Polsce.mam nadzieję że nie wylobbują obowiązku współpracy z nimi skoro to takie bezpieczne i niebezpieczne

Odpowiedz

Anonim, 10 marca 2014, 17:07 0 0

Też nie polecam podpisywania umowy,czas wypowiedzenia oczywiście 6 miesięcy ale liczony na koniec roku, czyli od stycznia 6 miechów kolejnego roku. Oszuści, tak mnie wprowadził w błąd przedstawiciel że jeszcze mam 16 miesięcy umowy. NIE POLECAM!!!!!

Odpowiedz