Skuteczne usuwanie zanieczyszczeń i cieczy

7 sierpnia 2013, 17:51

Wiele warsztatów samochodowych wykorzystuje czyściwa wielokrotnego użytku firmy MEWA do prac związanych z czyszczeniem. W Europie czyściwo firmy MEWA stosowane jest przez 2,6 mln osób. Czyściwa wielokrotnego użytku wykorzystują przede wszystkim właściciele warsztatów, którzy myślą ekologicznie i ekonomicznie. Mają oni z tego wiele korzyści.

– „Korzystając z naszego serwisu właściciel warsztatu ma potrójną korzyść. Po pierwsze – otrzymuje trwałe czyściwo o dobrych właściwościach wchłaniających. Po drugie – to my przejmujemy za niego wszelkie obowiązki wynikające z przepisów o zachowaniu wymogów bezpieczeństwa i ochrony środowiska w odniesieniu do brudnych czyściw. A to się już opłaca. I po trzecie – zasada wielokrotnego wykorzystania czyściwa pozwala ograniczyć ilość niebezpiecznych odpadów, bowiem nasze czyściwa mogą być prane i ponownie stosowane aż do 50 razy.“ – tłumaczy Piotr Borowczyk, dyrektor zarządzający firmy MEWA w Polsce.

Czyściwa tekstylne pomagają utrzymać w czystości narzędzia, maszyny i cały warsztat. W przeciwieństwie do większości czyściw papierowych czyściwo tekstylne firmy MEWA ma szerokie zastosowanie: nadaje się do usuwania oleistych i wodnistych cieczy, a także rozpuszczalników i pozostałości farb. Wszystko zatem, co może ulec zabrudzeniu w warsztacie, można wyczyścić, stosując czyściwa MEWA.

Pełna obsługa serwisowa

W ramach pełnej obsługi, jaką oferuje firma Mewa, klient otrzymuje pierwszą dostawę dostosowaną do jego potrzeb, następnie uprane czyściwa są dostarczane, a zabrudzone odbierane punktualnie w ściśle ustalonych terminach. MEWA dba także o to, by spełnione były wymogi prawne dotyczące ochrony środowiska. Zużyte czyściwo zastępowane jest nowym. Czyściwo jest transportowane i składowane w specjalnie zabezpieczonych kontenerach (Sacon), zaopatrzonych w szczelne zamknięcia. Można je ustawić w warsztacie dokładnie w miejscach, gdzie używane jest czyściwo.

Tkalnie Grupy MEWA produkują rocznie około 108 milionów sztuk czyściw. Natomiast 968 milionów sztuk czyściw, znajdujących się w obiegu, firma MEWA pierze w ciągu roku.

Dowiedz się więcej

Czyściwa bawełniane wielokrotnego użytku – efektywne i praktyczne
Czyściwa bawełniane wielokrotnego użytku – efektywne i praktyczne

Profesjonalne czyszczenie maszyn i urządzeń w warsztacie ułatwiają w dużym stopniu czyściwa tekstylne wielokrotnego użytku, ponieważ wchłaniają duże ilości cieczy i są bardzo trwałe. Firma MEWA od ponad stu lat oferuje czyściwa wielokrotnego użytku do zastosowań przemysłowych w specjalnym systemie pełnego serwisu. Polega on na równoczesnym dostarczaniu czyściwa i odbieraniu zużytego, które po wypraniu jest […]

System zarządzania tekstyliami przemysłowymi MEWA
System zarządzania tekstyliami przemysłowymi MEWA

Firma MEWA oferuje autorski system tekstyliów wielokrotnego użytku. Jest on oparty na zasadzie kompletnego serwisu, polegającego na dostarczaniu czyściwa, odbieraniu go, praniu i ponownym dostarczaniu do klienta. Czyściwa wielokrotnego użytku od MEWA System tekstyliów wielokrotnego użytku pomaga utrzymać lub poprawić przepływ pracy, wszędzie tam, gdzie maszyny i urządzenia muszą być regularnie czyszczone lub gdzie trzeba […]

Jak bezpiecznie przechowywać zabrudzone czyściwa w warsztacie?
Jak bezpiecznie przechowywać zabrudzone czyściwa w warsztacie?

Czyściwa tekstylne wielokrotnego użytku są nasiąkliwe i trwałe, co pozwala skutecznie usuwać takie zanieczyszczenia, jak oleje, tłuszcze, rozpuszczalniki, środki czyszczące czy resztki paliwa. Jednak, gdy są brudne, mogą stanowić zagrożenie pożarem. Czyściwa nasączone cieczami i substancjami są łatwopalne. Oleje stosowane do czyszczenia, mające zdolność do samonagrzewania się, mogą reagować z tlenem znajdującym się w powietrzu […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!