Czyściwa bawełniane wielokrotnego użytku – efektywne i praktyczne

31 lipca 2013, 22:14

Profesjonalne czyszczenie maszyn i urządzeń w warsztacie ułatwiają w dużym stopniu czyściwa tekstylne wielokrotnego użytku, ponieważ wchłaniają duże ilości cieczy i są bardzo trwałe.

Firma MEWA od ponad stu lat oferuje czyściwa wielokrotnego użytku do zastosowań przemysłowych w specjalnym systemie pełnego serwisu. Polega on na równoczesnym dostarczaniu czyściwa i odbieraniu zużytego, które po wypraniu jest następnie ponownie przekazywane do użytku klientom. Zatem wszędzie tam, gdzie maszyny i urządzenia muszą być regularnie czyszczone lub gdzie trzeba dbać o stan elementów powierzchni, zastosowanie czyściw wielokrotnego użytku gwarantuje zysk dla całej firmy.

Czyściwa bawełniane typu Mewatex oferowane są w różnych grubościach i kategoriach wytrzymałości, co pozwala na optymalny dobór do danego rodzaju zastosowania.
Do usuwania dużych i uporczywych zanieczyszczeń służą wersje najtrwalsze i charakteryzujące się największą zdolnością wchłaniania cieczy, a do pielęgnacji delikatnych powierzchni przeznaczone są czyściwa najcieńsze i najbardziej miękkie. Oprócz tych skrajnych odmian, przeznaczonych do specjalnych zastosowań dostępne są też dwie wersje pośrednie, aby klient miał zawsze wybór, zależnie od tego, co będzie czyścił w warsztacie.

Spośród czterech rodzajów czyściwa oferowanych przez firmę MEWA pierwszy, podstawowy, nosi nazwę Mewatex. Jest to czyściwo najbardziej odpowiednie do usuwania zanieczyszczeń spowodowanych olejami, farbami, rozpuszczalnikami lub tłuszczami. Nawet przy bardzo intensywnym użytkowaniu zachowuje ono długo swe właściwości.
Mewatex Plus przeznaczone jest do usuwania zanieczyszczeń z delikatnych powierzchni. Jeśli natomiast daną powierzchnię trzeba nie tylko delikatnie oczyścić, ale także łagodnie wypolerować, to najodpowiedniejsze jest w takim przypadku czyściwo Mewatex Ultra. Podczas czyszczenia szczególnie delikatnych wyrobów świetnie sprawdza się natomiast czyściwo Mewa Protex.
Oprócz dużej trwałości – jedno czyściwo może być prane do 50 razy – zaletą czyściw tekstylnych jest ich zdolność do wchłaniania cieczy (oleje, rozpuszczalniki itp.) w rekordowym czasie, i to w ilości 2,5-krotnie większej od wagi pojedynczego suchego czyściwa. Dzięki zaawansowanej ekologicznej technologii czyściwa firmy MEWA – w przeciwieństwie do papieru – całkowicie usuwają oleje i tłuszcze. Stanowią zatem znacznie korzystniejsze rozwiązanie niż drogie czyściwa jednorazowe, a poza tym oferowane są one w ramach usługi zorientowanej ekologicznie: ponieważ mogą być one wykorzystywane wiele razy, pozwala to w skali europejskiej w istotny sposób zmniejszyć rocznie ilości powstających niebezpiecznych i uciążliwych odpadów.
Poza tym firma MEWA oferuje swoim klientom rozbudowaną sieć zaopatrzenia i doskonałą logistykę, gwarantując niezawodne dostawy w ramach systemu pełnego serwisu.


www.mewa-service.pl  www.youtube.com/user/mewaPOL

Artykuł przygotowany przez firmę MEWA

Dowiedz się więcej

Mata wchłaniająca Multitex – nowość firmy Mewa
Mata wchłaniająca Multitex – nowość firmy Mewa

Firma Mewa powiększyła swoją ofertę o matę absorpcyjną Multitex. Mata pomaga chronić powierzchnie dowolnej wielkości przed zanieczyszczeniami i działaniem niebezpiecznych cieczy. Mewa Multitex Mata wchłania plamy oleju, kałuże wody oraz wszelkie wycieki. Może być stosowana do zabezpieczenia posadzek w warsztatach i na stanowiskach pracy w zakładach produkcyjnych, do zbierania cieczy z wycieków w miejscach napraw […]

Bezpieczne przechowywanie czyściw w warsztacie – ochrona przed pożarem
Bezpieczne przechowywanie czyściw w warsztacie – ochrona przed pożarem

Czyściwa tekstylne są bardzo nasiąkliwe. Często służą do usuwania z maszyn i urządzeń takich substancji jak olej, tłuszcz, rozpuszczalniki, środki czyszczące czy resztki paliwa. Czyściwa nasączone takimi cieczami są bardzo łatwopalne. Ochrona zakładu przed pożarem Oleje służące do czyszczenia mają skłonność do samonagrzewania się. Mogą one reagować z tlenem znajdującym się w powietrzu i wytwarzać […]

Skuteczne usuwanie zanieczyszczeń i cieczy
Skuteczne usuwanie zanieczyszczeń i cieczy

Wiele warsztatów samochodowych wykorzystuje czyściwa wielokrotnego użytku firmy MEWA do prac związanych z czyszczeniem. W Europie czyściwo firmy MEWA stosowane jest przez 2,6 mln osób. Czyściwa wielokrotnego użytku wykorzystują przede wszystkim właściciele warsztatów, którzy myślą ekologicznie i ekonomicznie. Mają oni z tego wiele korzyści. – „Korzystając z naszego serwisu właściciel warsztatu ma potrójną korzyść. Po […]

MEWA prezentuje katalog artykułów BHP i odzieży ochronnej
MEWA prezentuje katalog artykułów BHP i odzieży ochronnej

Katalog firmy MEWA łączy wyroby czołowych marek z sektora BHP. Najnowsza wersja katalogu, licząca ponad 360 stron, zawiera produkty takich firm jak Ansell, Elten, Helly Hansen, Hakro, Honeywell, Korsar i Puma. Oferty uzupełnione są interesującymi opisami i ilustracjami dotyczącymi technologii przyszłości. – „Środowisko pracy zmienia się nieustannie, a tym samym i potrzeby naszych klientów. Dostrzegamy […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!