MEWA prezentuje katalog artykułów BHP i odzieży ochronnej

17 września 2013, 13:50

Katalog firmy MEWA łączy wyroby czołowych marek z sektora BHP. Najnowsza wersja katalogu, licząca ponad 360 stron, zawiera produkty takich firm jak Ansell, Elten, Helly Hansen, Hakro, Honeywell, Korsar i Puma. Oferty uzupełnione są interesującymi opisami i ilustracjami dotyczącymi technologii przyszłości.

– „Środowisko pracy zmienia się nieustannie, a tym samym i potrzeby naszych klientów. Dostrzegamy te oczekiwania i stale rozwijamy nasz asortyment” – wyjaśnia Margharet Feldgiebel, kierująca działem artykułów BHP w Grupie MEWA – „Wprowadzamy nowe włókna i rozwiązania techniczne tak samo jak nowoczesne trendy mody, dla których poszukaliśmy inspiracji w strefie relaksu i wypoczynku.” – dodaje.

Buty ochronne zaopatrzone są w podeszwę z warstwą powietrzną, umieszczony na pięcie żel wytłumiający kroki, wkładkę termiczną z Gore-Texu i tekstylną warstwę chroniącą przed przebiciem, co w porównaniu z wcześniej stosowanym obuwiem ze stalową wkładką w podeszwie, stanowi prawdziwą wygodę dla nóg.

W obuwiu wykorzystywana jest również zaawansowana technologia – odporne na przecięcie włókna szklane, Kevlar i wysokiej jakości polietylen. Lekkie materiały w rękawicach ochronnych przeznaczonych do precyzyjnych prac montażowych zastępują dotychczas niewygodne rękawice skórzane. W katalogu można znaleźć także rękawice zimowe ze skóry, sztucznej skóry lub poliestru. Niektóre z nich chronią przed temperaturami sięgającym minus 20-30 stopni, jak na przykład rękawice "Korsar Frozen" z podszewką izolującą z włókna 3M THINSULATE, które sprawiają, że ręce nie marzną przy temperaturze minus 30 stopni.
 

Dowiedz się więcej

Czyściwa bawełniane wielokrotnego użytku – efektywne i praktyczne
Czyściwa bawełniane wielokrotnego użytku – efektywne i praktyczne

Profesjonalne czyszczenie maszyn i urządzeń w warsztacie ułatwiają w dużym stopniu czyściwa tekstylne wielokrotnego użytku, ponieważ wchłaniają duże ilości cieczy i są bardzo trwałe. Firma MEWA od ponad stu lat oferuje czyściwa wielokrotnego użytku do zastosowań przemysłowych w specjalnym systemie pełnego serwisu. Polega on na równoczesnym dostarczaniu czyściwa i odbieraniu zużytego, które po wypraniu jest […]

Czyściwa firmy MEWA w systemie pełnego serwisu
Czyściwa firmy MEWA w systemie pełnego serwisu

Aby usprawnić działanie przedsiębiorstwa, często zleca się część zadań zewnętrznemu partnerowi, głównie ze względu na czas i koszty. Oferując system zarządzania tekstyliami przemysłowymi, firma MEWA pokazuje, jak zewnętrzny partner może przejąć takie zadanie, realizując je od początku do końca. System tekstyliów wielokrotnego użytku zdecydowanie pomaga utrzymać lub poprawić organizację pracy, bowiem wszędzie tam, gdzie często […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!