Szerokopasmowe sondy lambda NGK na rynek wtórny

9 marca 2005, 0:00

1 marca 2005 roku firma NGK Spark Plug Europe wprowadziła 78 nowych sond lambda na rynek wtórny. Dzięki temu asortyment firmy w zakresie sond lambda został rozszerzony z 248 na 326 typów. Jednocześnie w handlu pojawią się tak zwane sondy szerokopasmowe.
Wśród 78 nowych sond sprzedawanych pod marką NTK, znajduje się 14 tytanowych sond lambda, 55 cyrkonowych sond oraz 9 szerokopasmowych sond lambda UEGO, które teraz po raz pierwszy są dostępne na rynku wtórnym.
Ich dużą zaletą jest to, że podczas gdy zwykłe sondy wysyłają do modułu sterowania pracą silnika jedynie informacje, czy pracuje na ubogiej czy bogatej mieszance, sondy szerokopasmowe mierzą nieprzerwanie dokładną zawartość tlenu w spalinach, przez co pomagają efektywniej sterować spalaniem, jak również redukować emisję spalin.
Osiem z dziewięciu szerokopasmowych sond jest zaprojektowanych dla silników należących do Grupy Volkswagena, a jedna dla PSA Peugeota Citroena.
Zapotrzebowanie na sondy lambda jest ogromne i stale rośnie. Od wczesnych lat 80 europejscy producenci samochodów stosują sondy, aby dostosować się do surowych przepisów odnośnie emisji spalin. Każdy samochód z uregulowanym katalizatorem wymaga co najmniej jednej sondy lambda, aby uregulować współpracę silnika z katalizatorem. W nowych motocyklach w międzyczasie sonda także należy już prawie do standardu, gdyż również pojazdy dwukołowe muszą spełniać coraz surowsze normy.
Wysoka jakość sond jest potwierdzona wieloma testami TUV. Każda sonda posiada odpowiedni certyfikat KBA.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!